Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
23 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
566 (Bu ay: 42)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Mass Effect 3: Citadel DLC (Çeviri durumunu zaman zaman paylaşacağım.)
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9e/73/9c/9e739cfeed767fd8db844441f450bd36.jpeg&t=0&width=480&text=1Arkadaşlar, malum Mass Effect: Legendary Edition'ın dil dosyalarını henüz açamadık. Bu işi çözene kadar, hiç yoktan ME 3:Citadel paketini çevireyim diyorum. Yalnız bu pakete sahip değilim. Aranızda bu eklenti paketine sahip olan biri varsa, dil dosyalarını veya dil dosyalarını bilmiyorsanız, pakete ait tüm dosyaları arşivleyip özel mesajla bana gönderebilirseniz, en kısa sürede işe koyulurum.


Bilgilendirme:

09.06.2021 Gerekli olan dosyaları @carpicipro28 adlı arkadaşımızdan aldım ve çeviriye ilişkin ayrıntıları zaman zaman sizlerle paylaşacağım. Bununla birlikte, çeviri konusunda öncelik verdiğim oyun, Mass Effect Legendary Edition olacak, dolayısıyla Mass Effect 3: Citadel paketi için yapacağım çeviri yakın zamanda bitmeyecek. Haberiniz olsun.

2 ay
Mass Effect Legendary Edition Türkçe Yama (Dil dosyalarını düzenleyecek yöntem aranıyor.)

Mass Effect Legendary Edition Türkçe Yama


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c3/e1/7e/c3e17edacbbd4fdd0a87bea6e67992e3.jpeg&t=0&width=480&text=1Herkese sağlıklı günler.


Arkadaşlar, öncelikle oyun yayınlanmadan kesin bir şey diyemiyorum. Oyun yayınlanınca dosyalarına bir göz atacağım ve gerekirse, tanıdığım kişilerden yardım isteyeceğim. Eğer dosya altyapısı çeviri yapılmaya uygun ve değiştirildikten sonra da herhangi bir sıkıntıya neden olmuyorsa, kesin olarak nasıl ve ne biçimde çeviri yapıp yapmayacağımı duyuracağım. Herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa, ilk oyun için yapmış olduğum yamayı uyarlayarak işe başlayacağım.


Eğer yapacaksam, yine ücretsiz bir yama olacak ama bu kez bağış göndermek isteyenler olursa diye, ayrıca bir seçenek sunacağım. Sonuç olarak toplam 3 oyundan söz ediyoruz ve iş yükü biraz fazla olacak.


Bir de belirtmeye bile gerek yok aslında ama isteyen kişi veya gruplar bu oyun için kendi yama çalışmalarını tabii ki yapabilir. Belki ortaya benim yapabileceğimden daha da iyi bir işçilik çıkabilir, hiç belli olmaz ve kazanan oyuncular olur. Bir oyun için alternatif yamalar olması düşüncesine asla karşı değilim ve saygı duyarım.


Birkaç hafta içinde konuyu güncelleyeceğim. Şimdilik diyeceklerim bu kadar.19.05.2021

Arkadaşlar dil dosyalarına ulaşmak için ilk girişimlerimiz sonuç vermedi. Olumlu bir gelişme olursa, bilgilendirme yapacağım.


27.05.2021

https://www.mediafire.com/file/j67n0lory8alv0b/%25C3%25B6rnek_dosyalar.7z/file bağlantıdaki dosyanın içinde Legendary Edition'ı kapsayan üç oyundan örnek dosyalar var. Bu dosyaları açıp, düzenleme yaptıktan sonra yeniden paketleyebilecek bir yöntem biliyor veya birilerini tanıyorsanız, çeviriye başlayabiliriz.


10.06.2021

@calmera71 adlı arkadaşımız dil dosyalarını açmış ve başarıyla değiştirmiş. Kendisine özel mesaj attım ve yanıtını bekliyorum.


11.06.2021

@calmera71 arkadaşımızdan umduğum gibi olumlu bir dönüş aldım. İlerleyen günlerde yama çalışması ve yama için kurulacak olan ekiple ilgili açıklamalar yapacağım.


28.06.2021

Yaşanan bazı olaylardan ötürü işler sarpa sardı. Oyunun dil dosyaları konusunda yardım edecek başka biri çıkana dek çeviri projesine başlanamayacak.

2 yıl
Valdis Story: Abyssal City (Dil dosyaları için yardım talebi)
Valdis Story: Abyssal CityMerhaba arkadaşlar. Dil dosyalarından anlayan kişilerden bir yardım ricasında bulunuyorum.

Yakın bir arkadaşımın çok sevdiği, benim de metin yükü fazla olmadığı için kendi hâlimde çevirmek istediğim bu eğlenceli oyun için yardımınızı bekliyorum. Yalnızca dil dosyasının çıkarılıp, değiştirildikten sonra yeniden başarılı bir şekilde gömülüp gömülmediğini ve metin yapısının Türkçe karakter desteleyip destekleyemeyeceğini merak ediyorum. Oyundaki metin dosyasını başarılı şekilde işleyebilirsek, Türkçe karakter uyumu olsa da olur, olmasa da olur.

Dil dosyalarından anlayan ve bu oyun konusunda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlar, oyunu FREE GOG PC GAMES üzerinden ücretsiz indirip, dosyalarına bakabilirsiniz:
Valdis Story: Abyssal City -Freegogpcgames-

Oyuna göz atmak isteyenler için:
Oyunun Steam bağlantısı
3 yıl
Mass Effect %100 Türkçe Yama [Yamanın yeni versiyonu ve dlc çevirileri eklendi]
Mass Effect (2007) Türkçe Yama

Ana Oyun Çeviri Oranı: %100
Eklenti Paketleri Çeviri Oranı: %100Başçevirmenler:

evilhuman
Proje Sorumlusu ve Düzenleme / Doğukan Kartal

Estelll
Umut Furkan Demirkol

Çeviriye Katkı Verenler:

cemilture
Cemil Türe

lennon54
(ve Teknik Yardım) / Sinan Saçoğlu

the Satanist

Doğukan
(Steam: Eleum Knight)

Türkçe Karakter Desteği:

KarapathiaN
(ve Teknik Yardım) / Ömür Kantar
(Bu yamanın var olmasında büyük katkısı olduğu için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.)

Grimm
Burak

Test Ekibi:

Absnthe

Estelll
Umut Furkan Demirkol

evilhuman
Doğukan Kartal

Fuat.Kamis
Fuat Kamış

Nazife Kartal / Çeviri ve Türkçe yazım kuralları kontrolü (Oyun Geneli)
Doğuş Kılıç / Codex çevirilerinin kontrolü

***

-Kurulum yönergelerine harfiyen uyunuz ve oyun içi ayarlardan alt yazılar seçeneğini açmayı unutmayınız-
(Kurulumdan sonra oyuna girdiğinizde, herhangi bir sıkıntı görürseniz, yama dosyası içinde bulunan öbür adımı da uygulayınız.)>>> Mass Effect Türkçe Yama v.1.1 <<<

***


>>> Mass Effect Ek Paketler (DLC) Türkçe Yama v.1.0 <<<

Not: Türkçe yamayı sorunsuz biçimde DLC bölümleriyle birlikte oynamak için oyuna baştan başlamanız gerek. Ayrıca Türkçe yamaların sorunsuz çalışması için önce ana oyunun daha sonra DLC bölümlerinin yamasını kurmalısınız.

***

Çeviri Bilgileri:

• Gezegen metinleri: %100
• Ana öykü ve görevler: %100
• Bilgi (codex) metinleri: %100
• Yan öyküler ve görevler: %100
• Keşfetme görevleri ve açıklamaları: %100
• Ana ve yan karakterlerin ortam konuşmaları: %100
• Menüler, yardımcı açıklamalar ve ipucu metinleri: %100
• İlerleyişimize göre şekillenen haberler –asansör metinleri- %100
• Ekipmanlar, eşyalar, yükseltmeler –adları, açıklamaları ve bilgi metinleri- %100

Yamayla İlgili Bilgiler:

Yama Boyutu: 1.32 GB (indirme işlemi biraz uzun sürebilir.)
Yama oyunun Steam ve Origin platformlarında %100 hatasız biçimde çalışıyor.
• Nadiren olsa da, bazı kayıt defteri (regedit) düzeltici programlar yamayı bozabiliyor. Türkçe yamayı kurduktan sonra, oyununuzu bitirene dek bu gibi programları kullanmamanız önerilir.
• Oyunun karışık yapıdaki metin dosyaları yüzünden kurulum sırasında oluşan en ufak bir hata yamayı etkiler. Bu yüzden yamayı kurmadan önce, oyununuzun dosyalarını yedeklemenizi önemle belirtiyoruz.

Açıklamalar:

• Olası eksik veya hatalı noktaların geri bildirimini yaparak yamanın gelişimine katkı vermek isteyenler, konu içinden veya özel mesaj bölümünden gördükleri sıkıntıları benimle paylaşabilirler.
• Bu yamanın oluşturulma sürecinde ana dilimize özen gösterilmeye çalışıldı ve çok büyük oranda Türkçe kökenli sözcüklere öncelik verildi. Dilimize batı, Farsça ve Arapça dillerinden geçen sözcükler zorunlu kalınmadıkça kullanılmadı. Oyunda çok sayıda olmasa da, yine de bazı karakterler ağdalı bir dil kullandıkları için bu konuşmalar özelinde Türkçe kökene bağlı kalınma çabası zaman zaman sekteye uğradı.
• Oyun boyunca birçok diyalog içerisinde bazı terimlerin kısaltmaları ile karşılaşmanız olası olduğundan, hızlı yapılan konuşmalarda kısaltmalara bağlı kalındı. Uzun süre ekranda kalan tümcelerdeyse sözcüklerin kısaltmaları yerine, açılımlarına yer verildi.
• Yama dosyasının içinde bulunan "Türkçe Yama terimler ve ek bilgiler" adlı yardımcı metinler sayesinde öğrenmek istediğiniz birçok şeyle ilgili türlü bilgilere ulaşabilirsiniz.
• Bu yama karakterlerin doğasına da bağlı kalınarak oluşturulduğundan, yer yer küfür ve espri içerir. Bu konuda herhangi bir sansür uygulamadık. Espri, küfür ya da herhangi bir konuşma sırasında söylenenlere en yakın veya uygun sözcükler seçildi; karakterlerin kullanmış olduğu deyimlerin dilimizde veya İngilizce'de kullanım alanları varsa, yamaya da öyle aktarıldı. Hem İngilizce, hem de Türkçe içerisinde kullanım alanı olmayan deyimler -oyunun kendi dünyasına özel- günlük yaşamda kullandığımız konuşmalara uygun biçimde ve karakterin de o anda söylemek istediği asıl şeye yakın olacak biçimde çevrildi. Tabii ki günlük yaşama uygun diyerek anlamsız ve bozuk sözcüklere asla yer verilmedi.

"Proje boyunca hiçbir konuda desteğini esirgemeyen DH Forum ailesine, olumlu veya olumsuz görüşlerini düzgünce dile getiren herkese teşekkürler. Kimlerin eseri olduğunu belirtmeniz ümidiyle veya en azından kendi eserinizmiş gibi göstermeyerek, bu yamayı istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Lütfen emeğimize saygılı olunuz. Anlayışınız için teşekkürler."Oyun İçi Görseller:

[Ana Oyun]


***

[DLC Bölümleri]


***

Mass Effect Türkçe Yama Kurulum Rehberi: (Kurulum rehberi yakında güncellenecek)***

Oyundayken çalışmayan Steam arayüzünün (shift + tab) basit çözümü:
- Önce Steam programını tümüyle kapatın.
- Steam simgesine sağ tık yapın --> özellikler --> uyumluluk penceresine gelin aşağıda bulunan "Bu programı yönetici olarak çalıştır" kutucuğunu işaretleyin ve ardından Uygula seçeneğine basın.
- Artık Steam üzerinden Mass Effect oynadığınız zaman Steam arayüzü etkin olacaktır.
9 yıl
Pes 2012 - Süper Lig, Milli Takımlar, Yüz, Lig, Kupa ve Forma Yaması
Pes 2012
Süper Lig, Milli Takımlar, Yüz, Lig, Kupa ve Forma Yaması


[Güncellendi: 23.06.2012]
Yama en son çıkan, resmi güncelleme Veri Paketi 4.0'a uyumlu hale getirilmiştir.

(Yamanın yapımı tamamen bana aittir.)Sürüm: Veri Paketi 4.00 Sürüm 1.01 [Bu yama oyununuzu son "resmi" sürüme yükseltecektir.]
Dosya Boyutu: 197.2 Mb
Rar Şifresi: evilhuman [Şifre tamamen küçük harflerle yazılmalı.]
Paylaşım bağlantısı:

Yamayı indirmek için tıklayınız


Yama içeriği:

* Barclays Premier League (İngiltere Ligi - Kupa, Formalar)

* Spor Toto Süper Lig (Türkiye Ligi - Kupa, Formalar)

* Liga Zon Sagres (Portekiz Ligi, Kupa, Formalar)

* Lisansı olmayan tüm milli takımların formaları düzenlendi. (Toplam 63 takım)

* Lisanssız milli takımların oyuncuları %100 düzeltildi. Fake oyuncular, orijinal oyuncular ile değiştirildi. (Toplam 63 takım)

* Uefa Avrupa Ligi için normal oyunda olmayan 4 yeni takım eklendi.

* Transfer çılgını, FC Anzhi Makhachkala takımı.

* Klasik takımlar ve klasik oyuncular %100 düzeltildi. (Ekstra içerik bölümü)

* Orijinal olmayan tüm lig ve kupalar isim, logo ve format olarak düzenlendi.

* 2. Lig (D2 Legaue - 2.k ligi) takımları sırıtmasın diye formaları farklı dizayn ve reklamlar ile düzenlendi.

* Yüzleri orijinal olmayan birçok oyuncu için yeni yüzler.
- Yüz olarak düzenlenen oyuncuların listesi:Oyun geneli, spor toto süper lig, klasik oyuncular bölümü:

Abate
Adem Koçak
Alan Dzagoev
Alan Shearer
Alan Smith
Alanzinho
Alfred N'diaye
Ali Turan
Alper Akçam
Alvaro Pereira
Amrabat
Andre Schurrle
Andy Cole
Anıl Dilaver
Arias
Asprilla
Atınç Nukan
Axel Witsel
Aydın Yılmaz
Aykut Erçetin
Bangura
Barış Özbek
Baroni
Barrios
Batistuta
Batuhan Karadeniz
Bebe
Behrami
Bekir Ozan
Belhanda
Bienvenu
Binya
Blaise Matuidi
Boussoufa
Breno
Burak Kaplan
Camara
Can Arat
Caner Erkin
Cangele
Cantona
Carl Jenkinson
Carlos Valderrama
Castaignos
Celutska
Cem Sultan
Chamberlain
Chantome
Charles N'Zogbia
Charlton
Cheikh M'bengue
Colman
Craig Gardner
Cristian Riveros
Damaio
Dani Fernández
Daniel Pacheco
Dany Nounkeu
Dario Cvitanich
David Vaughan
Defour
Demba Ba
Diego Angelo
DIEGO ARMANDO MARADONA
Dieumerci Mbokani
Donovan
Douglas Costa
Douglas Franco Teixeira
Eden Hazard
Edin Visca
Eduardo Salvio
Efe İnanç
Egemen Korkmaz
Ekigho Ehiosun
El Shaarawy
Elyasa Süme
Emilio Izaguirre
Emir Kujovic
Emmanuel Frimpong
Emmanuel Riviere
Emre Çolak
Eray Birnican
Eren Güngör
Erkan Taşkıran
Ersan Adem Gülüm
Erten Ersu
Fabian Ernst
Falcao
Feghouli
Felipe Caicedo
Felipe Mattioni
Ferhat Öztorun
Fernando Hierro
Fernando Muslera
Franck Tabanou
Funso Ojo
Furkan Özçal
Gekas
George Best
Georginio Wijnaldum
Glowacki
Gouffran
Gökay İravul
Gökhan Töre
Hakan Şükür
Hasan Ali Kaldırım
Hasan Erbey
Herve Tum
Hilbert
Holmen
Holosko
Ian Rush
İbrahim Akın
İlhan Parlak
İlkay Gündoğan
İshak Doğan
Ismael Sosa
Issiar Dia
Jack Robinson
Jadson
Jahic
James Troisi
Jan Jack Gosso
Jan Vertonghen
Jon Flanagan
José María Callejón
Joseph Yobo
Juan Vargas
Jugurtha Hamroun
Karcemarskas
Kemal Tokak
Kenny Dalglish
Kerim Zengin
Kévin Monnet-Paquet
Kouyate
Larrys Mabiala
Laurent Blanc
Lewandowski
Lilian Thuram
Lindgren
Lorik Cana
Lovenkrands
Luton Shelton
Luuk De Jong
Marco Van Basten
Marcus Vinícius
Marek Cech
Marek Sapara
Marko Jovanovic
Markus Henriksen
Martin Kelly
Marveaux
Mathias Zanka Jorgensen
Matt Jarvis
Mehdi Abeid
Mehmet Batdal
Mehmet Çakır
Mehmet Yıldız
Mert Günok
Morata
Moussa Sow
Muhammet Demir
Nacer Chadli
Necati Ateş
Neven Subotic
Nolan Roux
Okan Alkan
Olcan Adın
Olivier Giroud
Orhan Şam
Ömer Kulga
Ömer Toprak
Özer Hurmacı
Özgür Çek
Paolo Rossi
Pele
Peter Schmeichel
Phil Jones
Poli
Raphaël Varane
Recep Niyaz
Reimond Manco
Reto Ziegler
Roy Keane
Salihovic
Semih Kaya
Serdar Aziz
Serdar Kurtuluş
Serkan Kurtuluş
Sestak
Sezer Öztürk
Shane Ferguson
Shaqiri
Sidnei
Sinan Bolat
Stoch
Süleyman Özdamar
Svento
Szczesny
Taner Yalçın
Teddy Sheringham
Thiago Alcantara
Thierry Henry
Tolga Zengin
Tom Cleverley
Tom De Sutter
Tunay Torun
Turgay Bahadır
Ufuk Ceylan
Uğur Boral
Uğur Uçar
Vagner Love
Van Den Borre
Veli Kavlak
Vittek
Weidenfeller
Willian
Yannick Djalo
Yekta Kurtuluş
Yigit Gökoğlan
Zidane
ZunigaYama hakkında oyun içi resimler:


(Resimleri daha büyük görebilmek için yeni sekmede açınız.)


Açıklamalar:

Yeni eklenen oyuncuların özellikleri Football Manager 2012 oyunu baz alınarak düzenlendi. (Oyunda bulunan orijinal oyuncuların hiçbir özelliği değiştirilmedi.)

Tüm numaralar, taktik dizilişler ve takım kaptanları düzenlendi.

Yama kitserver gibi programlar kullanılmadan hazırlanmıştır.

Yama oyunun orijinal olan kısımları üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan hazırlanmıştır.

Yama son derece basit bir kuruluma sahip olduğu gibi oyun üzerinde herhangi bir soruna sebep olmayacaktır.


Kurulum videosu: (Windows7)
KURULUM


Xp için kurulum anlatımı yazılı olarak paylaşım içinde bulunmaktadır.

Yama hakkında daha fazla bilgi için kafabirmilyon.com
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.