Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Yüzbaşı
23 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
i7 6700k 0,80ghz de takıldı
Düne kadar hiçbir sorunum yokken bugün bilgisayarın aşırı derecede kasmasıyla birlikte fark ettiğim olay. Araştırdım ve ThrottleStop adlı bir program buldum programda BD PROCHOT'un tick'ini kaldırdığımda işlemcim normal hızına geri dönüyor fakat bilgisayarı her yeni başlattığımda tekrar 0,80ghz'e düşüyor. Anakart yüzünden olur demişler ve anakartın üzerindeki Slow mode'u aç kapat dediler yaptım düzelmedi herhangi bir çözüm önerisi olan var mı ?
Anakart Msi z170a m7
T
5 yıl
Amazon'dan bileşen getirmek riskli mi?
Amazondan sistem toplamak istiyorum fakat aldıklarımın gümrükte kalıp kalmayacağını merak ediyorum. Amazonun Import Fees Deposit olarak aldığı para gümrük vergisi mi? Sorunsuz gelip gelmeyeceğini merak ediyorum birileri aydınlatabilir mi?
T
7 yıl
Ssd önerisi
Beyler bende eski seri Ocz vector 256 gb lık vardı fakat ilk aldığım 2 ay 2. si 21 ay içinde mefta olunca vatandan para iadesi talep ettim ve kabul ettiler şimdi başka marka bir ssd düşünüyorum ama bu sefer 128 lik almayı düşünüyorum bana marka model önerebilecek var mı?

Not : Kesinlikle OCZ almam artık, araştırdım milyon tane "ocz ssd failure" konusu var hatta bu forumda bile birçok insanın ocz ssd si bozulmuş. Öncelikle dayanıklılık arıyorum uzun süre bozulmasın (hiçbirşey yüklediğimde yok 3 oyun 1 sistem vardı bozulan ssd de yarısı boştu)
T
7 yıl
Fiberin switch ini besleyen güç kaynağı varmı?
Superonline fiber bağlı fakat bizim burada elektrik kesintisi sık oluyor( İzmir/bayraklı/özkanlar) diyorum ki bir güç kaynağı alıp modem ve pc yi ona bağlasam elektrikler gelene kadar yada en azından oyun bitene kadar götürse diye düşünüyorum ama yinede internet kesilir mi? aranızda kullanan varmı? kesiliyor mu internet şayet internet kesilirse hiçbir anlamı kalmıyor alacağım güç kaynağının bunu öğrenmek istiyorum.
T
7 yıl
Fiberde 92 ile başlayan İP Adresi denk getirebilmek
Dota 2 Europe East serverında düşük ping alabilmek için (65-75 civarı) 92 li ip gelmesi gerekiyor ama bu modem bana sürekli olarak 176 ile başlayan ip atıyor ve 176 ile başlayan ip geldiğinde 130 un altına inmiyor pingim 130 pingde de oynanıcak gibi değil.
Çok nadir 92 ip attığında "ohh be" çekiyorum ama 92 li ip geldiğinde de bir süre sonra internet kesiliyor kendi kendine (yaklaşık 8-9 saat yada ertesi güne mutlaka kesiliyor) nasıl 92 ile başlayan ip denk getirebiliriz yaklaşık 10-11 aydır bu internet böyle hep pingli zaten
T
8 yıl
Bf4 Key satılık
Kendi keyimi oyun çıktığında araldan almıştım e.kartı aldığım için elime amd bundle ından bir key daha geçti 60 TL ye satacağım ilgilenenler pm atabilir.
T
8 yıl
Bf4 Key satılık
Kendi keyimi oyun çıktığında araldan almıştım elime e.kartı aldığım için amd bundle ından bir key daha geçti 60 TL ye satacağım ilgilenenler pm atabilir.
T
8 yıl
dumanda çizgilenme ve zeminde çizgilenme
videosunuda koyuyorum buraya bu neden oluyor anlamıyorum dumanda çizgilenme oluyor bf3 dede zeminde oluyordu aynı sorun. ekran kartı problemi midir bi bakar mısnız vatandan ne alsam bozuk çıkıyor arkadaş zaten ayar oldum...

http://www.youtube.com/watch?v=C7uW6-0kWDY&feature=youtu.be
T
8 yıl
Razer tiamat 7.1 için ses kartı
Bir ses kartı almayı düşünüyorum fakat 2 kart arasında kararsız kaldım ASUS ROG Xonar Phoebus 7.1 Pci-Exp Ses Kartı ve CREATIVE Sound Blaster ZxR PCIe Ses Kartı creative kartı almayı düşünüyorum fakat 7.1 yok sanırım benim için hangisi daha iyi olur Side SPDF Out diye bir çıkış yok sadece creative de o kafamı karıştırdı creative alsam 7.1 den düzgün yararlanamaz mıyım? şunlarda alacağım kartların linkleri

http://www.sanalmarketim.com/creative-sound-blaster-zxr-pcie-ses-karti/p_48405/

http://www.sanalmarketim.com/asus-rog-xonar-phoebus-71-pciexp-ses-karti/p_41312/
T
9 yıl
OCZ vector 256 gb Görmüyor(sorun ahci degil)
Sorun cuma günü başladı ilk olarak C deki dosyalarda bozulmalar oldu çoğu başlatılamaz hale geldi sonra windows sorunlu başlatıldı, ilk önce bunu virüsün yaptığını sandım neyse format attım buraya kadar herşey normal sonra güncelleştirmeler için Yeniden başlat dediğimde hoşgeldiniz ve Kapatılıyor döngüsüne girdi windows açılmıyordu bende tuşa bastım kapattım açtığımda ocz vectorün yerinde yeller esiyordu hiçbir şekilde pc görmüyor ssd yi nasıl düzeltebilirim yardımlar için teşekkürler...

Edit: olması gerektiği gibi AHCI ve S.M.A.R.T seçeneği seçili ayarlarda bir problem yok zaten kullanıyordum bir anda görmez oldu...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.