Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
F

Er
21 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
4 yıl
PRK / LASEK [ BIÇAKSIZ REFRAKTİF CERRAHİ (LAZER GÖZ AMELİYATI)]
18.09.2017 tarihinde olduğum Prk operasyon ile ilgili bilgi vermek istedim arkadaşlar. Öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi Prk ve Lasek bıçaksız diye tabir edilen korneada herhangi bir kesi oluşturmadan yapılan lazer operasyonlarıdır. Genellikle kornea kalınlığının diğer operasyonlara uygun olmadığı durumlarda yapılır ancak benim kornea kalınlığım yettigi halde doktorumun tavsiyesi ve benim araştırmalarım neticesinde karar verdiğim operasyon prk oldu. Bu operasyonda Korneaya herhangi bir kesi atılmadığından kornea komplikasyonlarına kapalı bir operasyon. Yani flap az mı kesildi, çok mu kesildi, yamuk mu kesildi gibi dertler yok. Bilindiği gibi kesilen Korneadaki flap asla eskisi gibi yerine yapışmıyor. Bu da kafamı kurcalayan diğer bir problemdi. Bir diğer konu da göz kuruluğunun prk'da nispeten daha az olacağı yönündeki tahminlerdi. İşte bu nedenlerden dolayı ben prk'yı seçtim.
Operasyondan sonraki 24 saat içinde herhangi bir ağrım olmadı. Ancak bundan sonraki iki gün içerisinde çok ciddi batmalar oldu gözüme . Meğer gözümde koruyucu lens varmış. Üç gün Sonra kontrole gittiğimde doktor bu koruyucu lensi Çıkardı. Ondan sonra rahat ettim zaten. 1 tane damlam var günde 2 defa onu damlatıyorum. 10 gün sonra günde 1 defa damlatacağım. Prk'da gözün iyileşme süreci biraz uzun sürüyor bu zaten bilinen bir şey. Benimde sağ gözüm çok iyi görmüyor şuan ama Prk İyileşme sürecini iyi araştırdığım için panik yapmıyorum . Ortalama bir ay sonra hala iyileşmezse korkmaya başlayabilirim . Şimdilik izlenimler bunlar. Doktor ve hastane seçimini de yine çok araştırdım. Türkiye hastanesinde doçente yaptırdım operasyonu. 1000 usd fiyat çektiler ama biraz pazarlık yaptık ve tl bazında düzledik fiyatı. Sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım. Hepimize geçmiş olsun.
F
6 yıl
3 okuldan hangisini seçmeliyiz? Bursa Edirne Çanakkale
Arkadaşlar sadece 3 il söz konusu olduğu için ankete gerek duymadım. Kamu Yönetimi okuyacak ve aslında İstanbul'da yaşayan biri (ayda bir falan İstanbul'a gelecek) Bursa Uludağ Üni, Edirne Trakya Üni ve Çanakkale 18 Mart Üniversitelerinden hangisini seçmeli.
-Ulaşım
-Şehir imkanları
-Okulun imkanları ve eğitimi gibi kriterlere göre değerlendirirseniz çok müteşekkir olurum.
F
7 yıl
Öksür Öksür Ölücem. Nolur yardım edin.
Arkadaşlar halsizlik bas agrısı şeklinde baslayan hastaligim 1 gun sonra aşırı ve sürekli öksürüge dönüştü. Doktor dedi ki cigerler temiz, öksürük bogazdan geliyor. Bir iki ilac yazdi nurofen ile notuss(öksuruk surubu) . Bas agrım falan kalmadi ama 22 yasindayim boyle öksürük ne gordum ne duydum yani. Yemin ediyorum geceleri toplasan 1 saat uyuyamiyorum. Mesaji saat 6'da yazmamdan da belli oluyodur heralde.. Bal limon pekmez ne dedilerse yedim içtim ama bir parça ilerleme kaydedemedim. bir gece daha uykusuz kalmak istemiyorum. Vücudum çok yoruldu. Öksurmekten karın kaslarım kasıla kasıla ağrır oldu. Allah rızası için en güçlü yiyecek midir ot mudur hangisiyse söyleyin bogazlarim falan hep mahvoldu dayanacak gücüm kalmadı . Bogazdan gelen öksürük nasıl kesilir arkadaşlar ?
F
7 yıl
Hastalık Hastası Oldum
Arkadaşlar düzenli olarak 1, 1.5 ayda bir hasta oluyorum. Bunlardan bazıları grip ama genelde kuru öksürük,baş agrısı ve aşırı halsizlik şeklinde.. 3 ay önce check up yaptirdim cok sukur bisey cikmadi. Yani ciddi bir hastaligim oldugunu sanmiyorum ama sık sık olunca da elimi kolumu bağlıyor. Giyinmeme yememe icmeme falan cok dikkat ederim ama hala kurtulamiyorum. Aptal modern tıp ilaçlarına da artık güvenmiyorum. Sizden ricam şu öksürük ve halsizligime dogal yollardan bir çare bulmaniz.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
F
7 yıl
LAZER GÖZ AMELİYATI (YALNIZCA LASEK VEYA PRK OPERASYONLARI)
Arkadaşlar birçok konu var lazer konusunda ama benim özellikle bu konuyu açmamın nedeni yalnızca LASEK operasyonu. Yani korneada kesme işlemi yapmadan uygulanan ve 3-5 gün ağrılı, acılı olan yöntem... Yaşım 22 ve göz numaralarım sağ -1.25, sol -1.25 miyop. Göz numaralarım 4 senedir değişmiyor.

1) Aranızda Lasek veya PRK operasyonunu geçiren varsa halinden memnun mu? Bize söylemek istediği bir şey var mı?

2) Operasyon sonrası göz numaralarınız geri geldi mi? (birçok kişi bundan şikayetçi)

3)Benim durumumu göz önüne alırsanız operasyondan sonra gözlerim nasıl olur? Yaşım yeterli mi? 4 senedir değişmeyen göz numaraları operasyon sonrası geri gelir mi?

Çok soru sordum ama konu göz olunca insanın gözü hiçbir şey görmüyor arkadaşlar :) Yardımlarınızı bekliyorum. Hangi operasyonu geçirdiğini bilmeyenler yorum yapmazsa daha sade ve doğru bir forum oluştururuz. Teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.
F
7 yıl
DİŞ TELİ TAKTIRDIM VE ...
Arkadaşlar yaklaşık 30 saat önce dişlerime tel taktırdım ve aklıma yeni geldi ki bu doktor neden sadece 6 dişime tel taktı? Yani millete bakıyorum da tel bütün dişlerinde mevcut ama benim sadece öndeki 6 adet dişime tel takıldı. Tabi ben bu konuda tecrübesiz olduğum için klinikteyken durumu farkedemedim ve çıktım. Bir de doktorum dedi ki alt dişlerine daha sonra takıcaz, adım adım gidicez.. Şimdi bu durum normal mi ? Ben yanlış bir hekim mi bulmuşum kendime ? Lütfen telli arkadaşlar ya da zamanında kullananlar kaç adet dişe tel taktırdıklarını söylesin.
F
7 yıl
Lazer Göz Ameliyatı (Lasik-Femtolasik ayrımı)
Arkadaşlar İstanbul Kuledibi (Beyoğlu) Göz Hastanesine muayene oldum ve gözüm lazer ameliyata uygunmuş. Devlet hastanesi seçmemin nedeni ise bu işlemlerin özel hastanelerde ticarethane mantığıyla, gözün uygunluğuna bakılmadan yapılması. Zaten devlete de parasını ödüyorsunuz ama özele kıyasla neredeyse yarısı.. Göz numaralarımın ikisi de -1.50 miyop. Haftaya salıya (23.12.2014) da operasyon için randevu verdiler.
Sorum şu ki ben Lasik yöntemiyle mi, yoksa Femto-lasik yöntemiyle mi çizdireyim. Aralarındaki fark ise şu: lasik'te kesme işlemini doktor yapıyor ve lazeri cihaz uyguluyor, femtolasik'te ise her iki aşamayı da cihaz yapıyor. Lasik 1000tl. Femtolasik 2000tl. Doktorlara diyorum ki hangisi daha sağlıklı olur? Hangisinde başarı oranı yüksek? Adamların verdiği cevap 'hepsinin başarı oranı aynı'. Bakın diyorum en ufak bir fark yok mu? Israrla 'hayır' diyorlar. Bakın diyorum doktorun eli meli kayar diye mi manuel olan daha riskli ve pahalı? Adamlar bellemiş 'hayır, hayır, hayır...' Ulan diyorum bunların bi farkı var işte. Millet enayi mi 2000 versin(aynı neticeyi veren iki operasyon için). Korkarım millet enayi...
Tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgi verebilir mi .. Ne bilim etrafınızda doktor falan vardır sorarsınız..
Son ana kadar yöntemi değiştirmek elimizde. Cevabınızı bekliyorum. Herkese sağlıklı yaşamlar .
F
7 yıl
Diş Hekimi (Ortodonti Uzmanı) Önerisi- Diş Teli
Arkadaşlar doğru düzgün bir diş teli takacak ortodontist arıyorum. İki tanesine muayene oldum aslında ama biri diyor ki yaparız ama 5.000 tl, öteki diyor ki 3.800 tl olur ama 4 tane diş çekmemiz lazım . Biri diyor ki senin dişlerin çok problemli değil tedavi süresi 1 seneyi geçmez, öteki diyor ki en az 2 sene.. Herkes kendine uzman anlayacağınız.. Aslında dişlerimde de o kadar bozukluk yok ama öndeki birkaç dişte çarpıklık olduğu için görüntü beni rahatsız ediyor.. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar beni yönlendirirse müteşekkir olurum. Şişli'de ikamet ediyorum. Nereye gidem kime gidem modundayım .. YARDIMM
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.