Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
30 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
72 üye
Görüntülenme (?)
448 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Ryzen 7950x3d için Anakart Önerisi

Arkadaşlar iyi günler. Ryzen 7950x3D sisteme geçiş yapmak istiyorum. Hep amd kullanmak istedim ama bir türlü nasip olmadı.Bu sefer başarayacağım. Corsair Dominator 4x16Gb Ddr5 6000 ramim var. Ramlerle sorun çıkarmayacak,PCIe Gen 5.0 desteği olan, yeterince nvme m2 ola F/P anakart önerilerinize açığım. Duyduğum kadarıyla da 5 nesil soket değişimi olmayacakmış Ryzenlerde.Aynı anakart üzerine ddr5 ram takılıyken işlemci upgrade edebilecek miyim? Google'da arattım ama bulamadım bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

2 yıl
Vga Dişi/Erkek Uzun Dönüştürücü

Arkadaşlar iyi günler. Linkteki üründen Türkiye'de var mıdır? Varsa nerede vardır? Türkçe olarak nasıl aratırsam aratayım hep dvı ve hdmi dönüştürücüler çıkıyor. Deli oldum.Yardımcı olursanız sevinirim.


https://www.amazon.com/Kentek-Female-Adapter-Changer-Coupler/dp/B07KVG5JG7

2 yıl
Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi

İyi günler arkadaşlar. Resimdeki trafonun arıza testi nasıl yapılır? internetten bulduğum trafolarda hep daha az kablo var.Yardımcı olursanız sevinirim. hepsinden önemlisi prizden gelen 220 AC akım hangi kablolara bağlayarak test etmeiyim? teşekkürler.


Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi
Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi
Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi
Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi
3 yıl
MSI GE62 7RD Üst Kapak MSI GE62 2QL uyumu
İyi günler.MSI GE62 7RD Üst Kapak MSI GE62 2QL laptopa uyumlu çalışır mı?Üst kapak değiştirmem lazım da.
3 yıl
MSI GE62 2QL + Kingston KC2000 M2 SSD
Arkadaşlar iyi günler. Kingston KC2000 M2 SSD elime geçti ve laptopumda kullanmak istiyorum ancak laptopa takınca bilgisayar hiç açılmıyor. Sebebi ne olabilir sence?
4 yıl
Bilgisayar Mühendisliği Farabi Programıyla Hangi Üniversite?
Arkadaşlar iyi günler. Bilgisayar mühendisliği bölümünde Tr dilinde X üniversitesinde okuyorum. X diyorum az sonra sebebini anlayacaksınız. Şu an erasmus programıyla yurt dışında 3.sınıfı okumaktayım.Ülkeme dönünce 4. sınıfı Farabi programıyla okumak istiyorum. Ankara'da ikamet ettiğim için önceliğim Ankara'daki üniversiteler olsa da önerilere açığım. İstediğim bazı şartlar var.Bu şartlara uygun hangi üniversiteler var.Yardımcı olursanız ya da sorabileceğiniz bilgi alabileceğiniz birileri varsa sorarsanız mutlu olurum.Geleceğimi yönlendireceğim ve zaman kaybına tahammülüm yok.

1- Öğretmenlerinin en azından bilgisayar kullanabilmeyi biliyor olmaları gerekiyor.Utanmadan C# biliyorum diye derse girip console.readline().convert.to.int32(); gibi bir kod yazdırmayı kendine yediremeyecek kadar bilgi ve vicdan sahibi olmasını istiyorum. Bilmiyorlarsa bile belli etmesinler yeter.
2- Derslerin saatleri çakıştığı zaman devlet meselesi gibi öğrenciye çıkarabilecekleri her türlü arızayı çıkarmamalarını istiyorum. Birinci-ikinci öğretim derslerine katılabilme özgürlüğü tanınmasını istiyorum.Sonuç olarak derslere girmeyeceğim demiyorum saatleri çakışıyorsa gece gündüz gelirim derse önemli değil.
3- Bütünleme ve yaz okulu haklarından en az birini, bütünlemeye ya da yaz okuluna gelmeyin geçirmem tarzı bir söz söyleyebilecek kadar alçak öğretmenlerin olmadığı bir okulda, bu haklarımı kullanabilmek istiyorum.

Not:Eğitim seviyesinden bahsetmeme gerek yok.Kendi kendimi geliştiririm.Öğretmenlere ihtiyacım yok köstek olmasınlar yeter.
5 yıl
6930G Wifi Sorunu
Arkadaşlar 2 wifi yuvası olan cihazımdaki wifi slotlarından birisi yandı.Diğeri ise çalışıyor.Yeni wifi kart alıp taktım.Sadece kendi evimdeki wireless modeme bağlanabiliyorum.Sorun olmuyor.Ancak evim dışındaki herhangi bir wifi ağına bağlanamıyorum.Sorunun çözümünü bilen var mı?
Wifi 5100
Windows 10 x64
6930G
5 yıl
Ömür Boyu Garanti Hakkında
Arkadaşlar 3-4 sene kullandığımız Corsair Dominator Plantium DDR3 4x4GB 3000mhz ramlerimiz bilgisayara sürekli olarak mavi ekran verdirtiyor.Başka ram takınca sorun kalmıyor. Ramler ömür boyu garantiliydi.Acaba ömür boyu garantili diye ramleri servise gönderen olmuş mudur?Nasıl bir süreç izlememiz gerekir?
5 yıl
Vodafone Fatura Saçmalığı
İyi günler arkadaşlar. 06.12.2017 tarihi sabah 10.30 itibariyle 2,5 GB internetim vardı ve çark sistemiyle 1 GB hediye geldi. Öğlen 1 civarı 900mb hediyeyi kullandım ve son 100mb kaldı. Ancak Vodafone sistemindeki sorundan dolayı 2,5 GB internetim elimden alındı ve son 100mb internetim kalmasına rağmen 2,5 GB internet silindi. Ve henüz hediye 100mb bitmeden arka arkaya 2 kere 500mb 6 TL karşılığında yüklenmiştir diye mesaj geldi. 07.12.2017 saat 22.07'de müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşmede, nihayet Türkçe anlayan bir müşteri temsilcisi haklı olduğumu anladı. Ses kaydıyla sabittir. Kafası çalışan her insan 1GB'dan kalan 100mb hediye internetim bitmeden 2,5 GB internetimi kullanamayacağımı anlar ve paket aşımına giremeyeceğimi anlar. Müşteri temsilcisi sorunu çözmek için 6 GB hediye internet paketi tanımladı. Haksız 12TL'lik faturayı geri almamak için kırk takla atıyor Vodafone. 4 kere şikayet formu doldurdum.Şikayetim var sitesine de şikayet ettim.Buraya da yazıyorum.10 lira fazla verin Vodafone'a geçmeyin.
5 yıl
Turkcell Superonline Rezaleti
Arkadaşlar iyi günler.3 gün sonunda sorunlar yaşadığım için Turkcell Superonline aboneliğimi cayma hakkımı kullanarak iptal ettim.255 lira fatura gönderme cesaretinde bulundular.Tüketici haklarına faturayı,sözleşme örneğini vs... verdim.Biraz önce de avukat aradı ödemezseniz haciz başlatacağız diye.Tüketici haklarındaki şikayetimin durumunu öğrenebilmek için ya da süreci hızlandırabilmek için ne yapmam gerekiyor?Ya da bu süreçte neasıl bir yol izlemeliyim? Oyunlarını başlarına geçirmeliyim. Muz cumhutiyerinde yaşamadığımızı göstermeliyim.Resmen haraç almaya çalışıyorlar.Yardımlarınız için teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle