Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Yüzbaşı
28 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
82 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
8 ay
Tivibu abonelik iptali

Selam arkadaşlar 2 ay kadar önce telefonla tivibu uydu aboneliği aldım, aynı gün gelip cihazı taktılar, sinyal iyi dediler ama kuruluma gelince sinyal alamadılar ve sitenin tekniği halletsin diyerek gittiler, sitenin teknik elemanları geldi, bizim site uydu sistemin tivibu için uygun olmadığını sadece dsmart ve digitürk uyumlu olduğunu söylediler, tabi bu bana saçma geldi ama neyse o başka konu.

birkaç gün sonra iptal etmek için online işlemlere girdim 805 tl. gibi bir cayma bedeli çıktı, 1,5 ay önce telekomun şikayet kısmına mağduriyetimi yazdım.

bugün aklıma geldi online işlemlere girip iptal etmek istediğimde cayma bedeli çıkmıyor, acaba bana öyle bir ayrıcalık mı yapıldı, yoksa sonradan bir bedel çıkarlar mı anlayamadım ne yapayım sizce?

C
3 yıl
Eurobond hakkında yardım
Selam arkadaşlar, emekli primim doldu yaşı bekliyorum ve şu an çalışmıyorum, bir kira gelirim var fakat geçinmeye yetmez miktarda, elimde de TL. olarak birikim var. Bunun bir miktarı ile deniz kenarı bir yerden ev almak niyetindeyim, kalanı ile kira getirisi olan bir yer almayı düşünüyordum ama şu dönemde hem ev fiyatları çok arttı hem de kira ile uğraşmak istemiyorum.
Şu an TL. de kaldıkça para eriyor, dolar alıp faize koymayı düşünüyordum ama Eurobond alıp 6 aylık kupon almamın daha avantajlı olduğunu söylediler. Biraz araştırdım ama tam olarak ayrıntıları anlayamadım. Benim niyetim 4-5 yıl boyunca paraya ellememek kupon ödemelerini almak. Tabi bunun riskleri nedir, hangisi alınmalı, hepsini aynı mı yoksa farklı farklı mı almalı? tabi şu an dolar almak için uygun mu bir de o var.
Bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
C
7 yıl
Full hd kamera önerisi
Selam arkadaşlar, fazla profesyonel olmayan 1080p (veya i ne farkı var anlamadım) ve optik zoom oranı yüksek (en az 30x) bir kamera almayı düşünüyorum. Bütçem 1500 tl kadar bana ne önerirsiniz.
Bir arkadaşım 300 dolara yurdışından Canon VIXIA HF R700 getirebileceğini söyledi bu benim işimi görür mü sizce?
C
7 yıl
Riotgame lol sitesinde kredi kartım izinsiz kullanılmış
Selam arkadaşlar, dün telefonuma *** nolu kartınızla RIOTGAM LOL firmasında 26.50 TL işlem bilginiz dışında ise KAPAT yazıp 4402 ye iletirseniz kartınız kapatılacaktır" diye bir mesaj geldi, bunun üzerine kredi kartı dönem içi işlemlere girip baktım, 13.06.2016, 14.06.2016 ve 15.06.2016 tarihlerinde kredi kartımdan toplam 10 işlem yapılmış ve 830 tl. para çekilmiş, ayrıca bekleyen işlemlerde 236 tl. daha

Bu oyun şirketi ile hiçbir ilgim yok, birisi kart bilgilerimle buradan işlem yapmış, kredi kartımı geçici olarak işleme kapattım, RIOTGAME destek bölümü kredi kartı dolandırıcılığı kısmına işlem tarihleri ve ID numaralarını bildirdim, ayrıca bunu yapan kişinin ip adresini savcılığa vermek üzere talep ettim.

Bankaya da itiraz dilekçesi vermem gerekiyor ama önce RIOTGAME'İN itirazı araştırıp cevap vermesini bekliyorum.

Bu konuyla ilgili bilgisi olan veya başına bu tarz bir olay gelen var mı merak ettim.
C
8 yıl
Teledünya abonelik iptali
Selamlar arkadaşlar bugün babam gidip teledünya, uydunet, kablo tv aboneliklerini iptal ettirdi, bugünden itibaren kapatıldı denilmiş ama hala yayın var, tamamen kapatılması için ekip gelip bina içindeki kutudan tesisatı mı sökecek yoksa biz mi hallediyoruz onu anlamadım. Bu konuda bir şey söylememişler, bilgisi olan var mı? Şunun için soruyorum sitenin merkezi uydu yayınını kullanacağız kabloların yerlerinde değişiklik yapılması gerekiyor.
C
8 yıl
Excel tarzı tablo programı
Arkadaşlar durumu şu şekilde anlatayım 18 blok 1800 daireli bir sitede gerek idari gerekse güvenlik bölümünde kullandığımız kat maliki kayıt bilgileri ekte kısa bir örneğini gördüğünüz üzere excel'de yapılmış basit bir tablo şeklinde, kullanımı kolay olduğu için tercih ediliyor, fakat bunun için excel harici basit bir program biliyor musunuz? veya bu şekilde bir program yazılabilir mi?

 Excel tarzı tablo programı
C
8 yıl
Excel yedekleme
Selamlar, arkadaşlar şöyle bir sorunum var excel'de bir siteye ait çok önemli bir formüllerin olduğu tablo var, bunun her güncelleme sonrası flash diske yedeğini almak zorunda kalıyorum.
Merak ettiğim bu tabloyu internet üzerinde bir yere yedekleyip her güncellemede yedeklendiği yerde de otomatik olarak değişikliklerin kaydedilmesi mümkün mü?
C
8 yıl
SONY DSC-HX400 veya CANON SX60
Selamlar, başlıkta da belirttiğim gibi bu iki makine arasında hangisi tercih etmem gerekir, bütçem 1.500 tl. Yarı Profesyonel olarak kullanacağım optik zoom özelliği yüksek olmasını istiyorum ve daha çok kamera özelliği için kullanacağım ayrıca Nikon Coolpix P610 bunlara kıyasla daha mı iyidir? ne düşünüyorsunuz?
C
10 yıl
internet hızım 20 kat arttı
Herkes hız probleminden dertli benim hızda ise dün geceden beri 20 kat artış oldu. 1 mb limitsiz var 55 tl. idi 58 tl. oldu, normalde 120kb/s ile download yaparken şu anda 2.3mb/s hızla indiriyorum, bu durum neden oluyor sizce ben anlam veremedin sonra şok bir fatura ile karşılaşmayayım.
C
10 yıl
Mause donma sorunu
Son 3 gündür başladı bu sorun çok sık olmuyor ama can sıkıyor, mause den kaynaklanıyor sanmıştım ama biraz önce yine olunca aynı zamanda klavyeden num lock tuşuna bastım o da çalışmadı ama bu arada müzik takılmadan çalmaya devam ediyor. 10-15 saniye sonra düzeliyor. Sorun neden kaynaklanıyor sizce?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle