Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
28 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
86 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Şahin Boş Yolda Vurdu Kaçtı!
Ailemle bayındır barajı (mavi göl) piknik alanından çıkarken bağlantı yolunda giderken şahinin biri yanımdan kontrolsüz bir şekilde geçti. Önce tedirgin oldum. Beni tam geçip giderken üzerime kırdı ve sol ön çamurluğa vurdu. Onun da arka farlar parçalanıp yola döküldü, muhtemelen sağ arka çamurluğu da göçmüştür. Anlık şok yaşadım ve araca bakmak için durduk. Utanmaz adam vurdu, hiç durmadan kaçıp gitti. Meğer ilerde de lambalar varmış ve trafik tıkalıymış. Keşke takip etseydim dedim ama iş işten geçti.

Güzel bir pazar gününü, mutlu bir anneler gününü sıfır moralle bitirdik. Çamurluk göçtü. Ne yapacağımı bilmiyorum. öyle bir yol ki kamera da yok. ıssız dağ yolu gibi bir bağlantı yolu.

Aracıma vuran kişi büyük ihtimalle alkollüydü ve belki de 16-17 yaşlarında ehliyetsiz biriydi. Gidip sanayide çamurluğa iki tıktık+pasta cila, el kadar boya yaptıracak. 20 liraya da bir far taktırıp hayatına devam edecek. Olan bize oldu...
7 yıl
Egsozdan neden su damlar?
Geçen gün seyir halindeyken fark ettim. Önümdeki aracın egzosundan şıpır şıpır su damlıyordu. Mevzuya anlam veremedim. Bilen varsa sebebini açıklayabilir mi?
7 yıl
Oto Yedek Parçada Müthiş Fiyat Farkı (KAZIKLANMAYIN)
focus'un mazot filtresi değişecekti. iskitler ford'a gittim. 160tl fiyat çıktı, şok oldum. ben de 160tl ödemek yerine fiyat araştırması yaptım. internette de araştırdım. 120tl fiyatı vardı fakat marka model her şey belirsizdi. onlara da güvenemedim...

aaa fordmuş, benim araç başka demeyin. verdiğim fiyat örnekleri çok vurucu.


filtrenin üretimini ufi yapıyor. yetkili serviste üzerinde ufi yerine ford logosu var.

sırasıyla gittiğim yerleri yazıyorum

iskitler'deki ikiler ford'da 160tl (üstünde ufi yerine ford yazıyor)
internet siteleri: 95-120tl (marka model çoğunda belirsiz)
tan oto'da 240tl (üstünde ufi yerine ford yazıyor)

İVEDİK SANAYİ'YE YOLUM DÜŞTÜ:
ercan ford 85tl (ufi)
altaylar ford 75tl (ufi)
ziya ford 70tl (ufi)


tan oto yetkili servis hadi neyse iskitler'deki ikiler oto'da 160tl dediler. aynı filtreyi 70 liraya aldım.

4 orijinal ford filtresine 150tl ödedim. bana sadece tek filtreye, mazot filtresine 160-240tl fiyat çektiler. arkadaşlarım servise gidip 240tl'ye bu parçayı alıp, abi 4 taksitle aldım diyorlar. tamam servis öper o konuda aynı fikirdeyiz. fakat adamı iskitler'de bile öpücük manyağı yapıyorlar. ivedik'in girişinde ise yanağına tatlı bir buse konduruyorlar. yedek parçada fiyat araştırmak çok önemli, dikkat edin!
7 yıl
Focus 2 TDCI Filtreleri? (2008 model)
2008 model focus tdci aracım var. esnafın fiyat politikası nedeniyle filtreleri netten almak istiyorum. bununla birlikte shop90 sitesindeki 50tl üstü 15 world puan kampanyasını değerlendirmek istedim fakat filtrelerimin hangisi olduğuna emin olamadım.

Focus II tdci 2008 model aracın filtreleri olarak bunlar uygun mudur. 100bini geçmiş aracın mazot filtresi de değiştirilmeli midir?

Yağ Filtresi:


http://www.shop90.com/ford-fiesta-focus-fusion-14-16-tdci-yag-filtresi-oem-no-11427805978-detayi-100380909

Polen Filtresi:

http://www.shop90.com/ford-focus-ii-polen-filtresi-oem-no-4m5j19g244aa-detayi-100380921

Hava Filtresi:


http://www.shop90.com/ford-focus-16-tdci-ym-hava-filtresi-oem-no-7m51-9601-ac-detayi-100380935

Ayrıca bir de böyle bir hava filtresi var. Polen filtresine benziyor. bu 2008 öncesi araçlara ait sanırım

2005-2008
7 yıl
Sanayi Esnafı Neden Kazıkçı?
geçen gün farlardaki bazı problemleri çözmek için sanayiye gittim. bu ay zaten otomobil kullananlar için ekstra masraf ayı biliyorsunuz. silecekler de garç gurç ediyordu. oldu olacak bunları da değiştireyim dedim. gitmişken yol üstünde iskitler'deki küçük sanayiye uğradım önce.

en aşağıdaki ilan linkinde 12,5 liraya gördüğünüz, n11'de de 15 lira civarı olan ve kargo dahil 17-20tl arası mal edilebilen sileceklere ne fiyatlar çektiler akıl alacak gibi değil!

biri 35tl, diğeri 40tl, ötekine gittim, o da 35tl. uzun süredir sanayiden silecek almıyorum. internetten 3 tane alıp stoklamıştım. "2 sene içinde fiyatlar 10-15 bandından, 30-40 bandına mı çıkmışi hayret" dedim dolaşırken. hayır dolaş dolaş bir şey değişmiyor. 35-40. fiyatlar sabit.
bende iki tane inwells aparatsız silecek vardı. "biz bunları 5 liraya satıyoz abi, hadi senin güzel hatrına 20tl fark alalım, işin görülsün" dediler.

işim mi görülsün?! benim silecekler 40 lira, bendeki aparatsızlar küçük çay parası. komedi.
neyse şaşmaz'da bakarız dedim. şaşmazda da aynı sileceklere 30tl çektiler. hani belki arasam 25tl'ye bulurdum. ama kardeşim resmen duble fiyat çekiyor adamlar. bendeki inwells silecekleri de vatandaşın biri lütuf etti de, 15tl farkla aldı.

hazır gelmişken mobil1 formula esp tam sentetik yağın fiyatını da sorayım dedim. ona da 120tl çektiler. aynı yağı internetten 90 liraya alıyoruz. esnaf adamsın kar et elbette. ama toptan olarak 10 liraya aldığı sileceği 40 liradan geçirmek; 70 liraya aldığı yağı 120-130 liradan yedirmek bence artık esnaflık kategorisinde değerlendirilemez.

mesela ilk yardım çantasına bakıyorum nette. 25tl civarı. aynı çanta sanayide 30tl. bu kabul edilebilir bir fark. fakat diğer saydıklarım? silecekleri aman neyse dedim aldım bir seferliğine. ne yapalım..

bu yazı aslında sadece bir sitem yazısı değil. eğer içinizde hala bunları sanayiden alan varsa, bir dahaki gidişinizde tek tek parça fiyatlarını sorun, ürünlerin resimlerini çekin ve fiyatlarına netten bakın. indirim çekleriyle, bankla promosyonlarıyla öyle fiyatlara alacaksınız ki, bazen kendiniz bile inanamayacaksınız. daha 2 gün önce 120 lira fiyat çektikleri mobil1 formula esp yağı hb 25/100 çekimle. bir üstüne 4lü mikro fiber cam temizleme beziyle birlikte 75 liraya aldım. bezleri de çıkarırsan 70tl. 50tl fark. bu zamanda az buz değil.

edit: hayır sonra sanayi esnafı "para kazanamıyoruz abi, eskisi gibi müşteri yok, işler çok kötü" diye ağlıyor. çok zor da kalmadıkça bu adamlardan bir şey almam artık.

https://www.esenotomotiv.com/index.asp?page=productdetail&ID=RBW%2090351&BrandID=194&type=car
8 yıl
0 grubu negatif kan ihtiyaci (ankara)
Arkadaslar ozur dileyerek sizlerden bir istirhamim olacak. Kanser hastasi bir amcamiza 0 grubu negatif kan ihtiyacimiz var. Cok kritik. Yillardir bu bolumde takilirim. Kendimi buraya yakin hissettigim icin basligi buraya actim. Sadece bir unite erkek kanina ihtiyacim var. Arkadasimin telefonunu yaziyorum. Ankarali dostlar, Lutfen yardimci olun. Melek gibi bir insandir.

0532 394 99 88
8 yıl
avea referans sistemi
referans sistemiyle üye olunan bir tarifeye üyeyim (kamu mega gibi). bir arkadaşımın referansıyla üye oldum. referansla üye olan üyelere referans hakkı yok deniliyordu. online işlemlerde referans hakkı olduğuna dair bir bölüm var. mevcut tarifem için başkasına referans verebilir miyim?
 avea referans sistemi
8 yıl
Tartışma: Motor neden yanar? (+iç burkan bir anı)
6 yıl önce irfan baştuğ caddesi'ndeki benzinliğin önünden geçerken, kırmızıda bekleyen taksicinin birinin arabasının kaputundan dumanlar çıktığını gördüm. önce ne olduğunu anlamayadım. taksici de anlamadı. fakat bir anda arabanın kaputunu alevler sardı. kaputun içinden alevler çıkınca adam krize girdi ve eli ayağı birbirine girdi. gözlerime inanamadım. araba yanıyordu ve adama krize girdiği için hiçbir şey yapamıyordu. sadece bağırıp, ağlıyordu.

benzinlikteki adamlara bütün gücümle bağırdım. yangın tüpünü alıp gelsenize kardeşim, admın ekmek teknesi yanıyor diye bağırdım. 2 eleman söndürücü tüple koştular ama araba mahvolmuştu. cüsseli o koca adam hüngür hüngür ağlıyordu.

bu olay beni çok etkiledi. sonra ne oldu. o arabaya ne masraf çıktı, araba perte mi ayrıldı hala merak ederim.

peki bir araba neden böyle bir anda alev alır. yağ, su, aşınma, erime?..
8 yıl
Az önce yaşadığım sinir bozucu olay
caddeye 60 derece açıyla giren bir tali yol vardı. o tali yoldan bir anda önüme çıktılar. ne olduğunu bilemedim. hem frene, hem kornaya asıldım. içerdeki iki herif. bana "niye kornaya asılıyorsun" diye küfür ederek camı açtılar. tali yoldan zınk diye önüme çıktınız diyorum. hızlı gidiyorsun terbiyesiz herif diyor. ben caddede seyrediyorum dememe rağmen adi, şerefsiz vs küfüre devam ediyorlar şehir ayıları. biri de kapıyı açmış, kavgaya hazırlanıyor. ya ne haliniz varsa görün dedim bastım gittim.

bu ayılarla ilgili çözüm ne olabilir. kameram olsaydı bu kayıtla şikayette bulunabilir miydim?
8 yıl
Yaya geçidinde duruyor musunuz?
Avrupa'da yaya geçidi daima yayalara öncelik tanıyan bir yerdir. Bu yüzden araçlara yeşil ışık yansa dahi araçlar durup, bekleyip yürüyenlere yol verirler.

bizim memlekette ise sürücüler yaya geçidinden pek hoşlanmıyor. İnsanlar yolun ortasındayken, "bana yeşil yandı, koşsana be adam" der gibi yayalara korna çalıyorlar. hatta bazısı çekilsin diye insanların üzerine araç sürüyor. yayanın geçmesini beklediğim için arkadakilerden kornayla küfür yediğim çok olmuştur.

Yaya geçidiyle ilgili fikirleriniz nedir. bir tek ben mi böyle düşünüyorum yoksa
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle