MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
21 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
12 ay
Üniversite bilgisayar dersi sorusu anlayanlar bakabilir mi ?
Merhaba arkadaşlar kuzenimin ödev teslimi var 2 gün sonra bu 2 soruyu yapamamış 40 puan degerinde oldugu için es geçmesin dedim anlayanınız var mı? Konuyu nereye açsam bilemedim yönlendirme gelirse sevinirim iyi forumlar


1)RAM kapasitesi nedeni ile bir bilgisayar sisteminide aynı sadece aynı özellikte iki program çalıştırılabiliyorsa ve bu süreçler zamanlarının %80’ini giriş/çıkış için beklemekle geçiriyorlarsa.
a) CPU’nun ne kadar zamanı boşta geçer (CPU hiç bir şey yapmadan boşta bekler).
b) Bilgisayara yeni bellek ilave edilmiştir. Şimdi bilgisayarda aynı özellikte toplam 4 program çalıştırılabilmektedir. CPU’nun performansını hesaplayınız.
c) DMA kullanılan bir sistemde bir süreç diskten kayıt okuma işlemini başlatırsa işletim sistemi bu süreci hangi duruma alır?

2)Sırasıyla 100, 200 ve 500 milisaniyelik üç periyodik olay içeren bir gerçek zamanlı sistem (soft real-time system) düşünün. Bu olaylar, olay başına sırasıyla 50, 30 ve 100 msn CPU süresi gerektiriyorsa, hesaplayarak bunların zamanlanabilir olup olmadığını belirtiniz.
2 yıl
Sokak hayvanlarını kesip yiyen Fatma Ç.
2 yıl
Vergi muaf. bedeline kargo dahil mi? (Aliexpress)
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı Aliexpress üzerinden sipariş verecegim 24 dolar tutuyor, 2.85 dolar kargo ücreti var kargo ücreti vergi dilimine giriyor mu yoksa ayrı mı tutuluyor bilgisi olan var mı ?
2 yıl
Lineage2 Naia'da Oynayan ?
Merhaba arkadaşlar, oynayan türk oyuncular var görüyorum ama cevap vermiyorlar malesef forumda oynayan var mı şuan live serverlardan birinde ?
2 yıl
24 Ay 100mbit 120 TL
Merhaba arkadaşlar şuan mevcutta 100 liraya 100mbit 200 gb kotalı tarife kullanıyorum dün türk telekom tarafından arandım başlıktaki ücreti teklif ettiler (110 lira internet+10 lira yalın internet ücreti) sizce uygun mu ay sonuna kadar geçerliymiş ücret. Bu arada mevcut internetimde türk telekomda, diger servis saglayıcılarla görüştüm ama maksimum 24 mbit verebilecekleri söylendi.

Eğer daha uygun teklifler alan varsa nasıl aldıkları hakkında bilgi paylaşırsa sevirim
3 yıl
Burun Estetiği Doktor Tavsiyesi
Burun ameliyatı olmaya karar verdim. İstanbulda tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? Bir de Prof. Dr. Burak Erdamara ameliyat olan var mı?
3 yıl
Ping ve İndirmelerde Dalgalanma (Cat6 Sonrası Degerler)
Merhaba arkadaşlar 100mbit internete geçtim 35 mbitlik paketten 2 gün boyunca saglayamadılar bu hızı eski hızımı alıyordum altyapı destekledigi halde çarşamba günü bir bey aradı ekip yönlendirdigini söyledi aynı gün hallettiler eve geldigimde test ettim ve yaklasık 30 gblık bir oyun indirdim sabit 82-84 mbit hız alıyordum ping degerlerim oyunlarda 12-15 arasıydı. Ancak dün öglen başka bir ekip gelmiş eve test etmek için bende bir sorun olmadıgını dün gelen ekibin hallettigini belirttim gittiler. Ekip gittikten sonra sürekli dalgalanma olamaya başladı 60lardan bir anda 40 lara düşüyordu ve 70 mbitin üstünü hiç görmedim.Yaklaşık 5 senedir ttnetteyim hiç dalgalanma veya ping sorunu yaşamadım pingim oyunlarda 20-100 arası sürekli düşüp arttı. Sebebi nedir gelen ekip santralden bir müdahale yapmış olabilir mi hızı alamadıgım için port degisikligi vs yapmış olabilirler mi ?

HAT DEGERLERİM


Cat6 Döşettikten sonraki hali

4 yıl
Masaüstü Bilgisayarın İnterneti Diger PC Ve Telefonlardan Yavaş
Merhaba sorunum başlıktaki gibi 35mb ttnet tarifesindeyim telefonlardan 32-33 mbleri görürken pcde 16 yı geçmiyor ve düşüşler oluyor, eternet kablosuyla hemde kablosuz adabtorle denedim yine aynı hızı alıyor.Daha önceden böyle bir sıkıntı yoktu bir türlü çözemedim
4 yıl
Masaüstü Bilgisayarın İnterneti Yavaş
Merhaba sorunum başlıktaki gibi 35mb ttnet tarifesindeyim telefonlardan 32-33 mbleri görürken pcde 16 yı geçmiyor ve düşüşler oluyor, eternet kablosuyla hemde kablosuz adabtorle denedim yine aynı hızı alıyor
4 yıl
Banka gönderdigim ek dosyalarını görmüyor
Merhaba arkadaşlar konu doğru yerde mi bilmiyorum ancak şöyle bir sorunum var, banka yolladıgım excel dosyaları veya tarattıgım dosyaları ekte göremiyor mail boş gitmiş gibi gözüktügünü söylüyor garanti bankasının 2 şubesiyle çalışıyorum ikiside aynısını söylüyor.
Aynı maili başka bir hesaba atıp denedim gözüküyor sorunun benden kaynaklandıgını düşünmüyorum yardım edebilecek var mı ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.