Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
19 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Yunan basınından kritik iddia: (Donanma) planlar hazır
Kıbrıs açıklarında Yunanistan-İsrail ve Rum Kesimi'nin doğalgaz sondaj çalışması yapması üzerine Ankara'nın da benzer bir operasyon gerçekleştirme planları komşuyu iyice kızdırdı... Yunan basını, ismini açıklamayan yetkililere dayandırdığı haberde Yunan donanmasının Türkiye'ye karşı hazır olduğunu yazdı.Kıbrıs’ta sular ısınıyor… İsrail-Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın Kıbrıs açıklarında doğalgaz sondaj çalışması yapması sonrasında Türkiye’nin de benzeri bir arama çalışmasına start vermesi bölgede tansiyonu yükseltti. Bu üç ülkenin sondaj çalışması yapmasına rağmen Türkiye’nin hakkı olan arama çalışmasına itiraz eden Yunanların donanmasını hazırladığı ortaya çıktı.

Yunanistan’ın çok okunan İngilizce gazetelerinden Ekathimerini, ismini açıklamayan yetkililere dayandırdığı haberde Yunan donanmasının hazır bir şekilde beklediğini okuyucularına aktardı. Kaynaklar, “Herhangi bir gerilimin tırmanması durumunda Akdeniz’in doğusunda ya da Ege’de donanma hazır. Ekathimerini’nin haberinde bu yaz Yunan ordusunun teyakkuzda olduğu ve bir dizi planlar yapıldığı belirtildi.

Gazete, “Planlar temel olarak donanmayı merkeze alıyor fakat Yunan Hava Kuvvetleri olası bir durumda destek rolde görev alacak” ifadesini kullandı. Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, geçen hafta gazetecilere, “Herhangi bir tehdit durumunda birbirinden bağımsız senaryo planlarımız var” demişti. Yunan basını, Atina yönetiminin Fransız Cumhurbaşkanı Macron’un Fransız donanmasını Ege’ye gönderme ihtimalinin de önemli bir detay olduğunu yazdı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/yunan-basinindan-kritik-iddia-planlar-hazir-5194945/
3 yıl
Yunan Genelkurmayı’ndan küstah açıklama: Yerle bir ederiz


Yunan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu söyledi ve "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir" şeklinde skandal bir açıklamada bulundu.

Noel yortuları nedeniyle Savunma Bakanlığı basın mensupları için düzenlenen basın toplantısında konuşan Yunan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu ve ABD’nin de aynı amacı güttüğünü belirtti. Apostolakis, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerlebir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” şeklinde konuştu.

BBC Türkçe’den Stelyo Berberakis’in haberine göre, Apostolakis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşı olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığından söz etti.

Yunan Genelkurmay Başkanı “Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” dedi.

Apostolakis buna rağmen, “ABD’nin Türkiye’den asla vazgeçmeyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye’yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini” de sözlerine ekledi.
4 yıl
Hollanda'da "Ermeni soykırımı" kararı parlementodan geçti
4 yıl
Madencilik yeni seri Nvidia ekran kartlarını nasıl etkiler?
Bildiğimiz gibi normalde birkaç aya yeni nesil kartlar duyuracaktı. Ama hepimiz farkındayız ki eski nesil kartlar hala peynir ekmek gibi satıyor. Neredeyse çıkış fiyatlarını 3'e katladı.

Bundan dolayı yeni nesil kartlar ertelenir mi? Çıktığı gibi madenler aç gibi saldıracağı için Nvidia 900den 1000e geçerken sunduğu performans artışını yine sunar mı? Yoksa %5 10 performans arttırıp piyasaya mı sürer?

Ben çok bir performans artışı beklemiyorum açıkçası. Sizin fikrinizi merak ettim.
4 yıl
TTNET'i kazıklıyorum beyler. [SS'li]
16 mbit internet normalde. Ben de hiç ses etmiyorum.

4 yıl
Yıllar önce burada kalkan vardı...
Bir konuda hemen 3-4 kişi kalkan yapardı ki, konu sahibi iki muhalif yorumdan sonra çat diye yorumunu silemesin.

Şimdi herkes nokta koyup hallediyor tüm konuyu. Biz, sonradan gelenler, konu neydi diye aval aval bakıyoruz.

Kalkan önemli.
4 yıl
Carraro 321?
İyi günler herkese. Bu hafta bisiklet almak istiyorum. 1000 lira bütçem var. Arkadaşım corraro sportive 321 almamı söyledi. Aklıma yattı açıkçası. Kullanan veya bilen varsa yorumlarınızı almak isterim. Sizce iyi bisiklet midir? Başka bisiklete mı bakmalı?
4 yıl
scroll wheel'ımdan ne istedin DH forum!
Beyler cidden sinir oldum. Benim bu tür forumlarda en sevdiğim şey, bir elime çay alıp bir elimle fare tekerleğiyle aşağıya inerek yorum okumak. Yahu 2 sayfada bir aşağıya inerken reklam koymak nedir? Bildiğin radar koymuş DH. aşırı hız yapınca dayıyor reklamı.

Her geçen gün yeni bir reklam görüyoruz. Vallaha reklamları kim düşünüyorsa helal olsun. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
4 yıl
Ryzen 1600 3.7 OC'de tuhaf biçimde 3.90 görüyor [SS eklendi]
Başlıkta da belirttiğim gibi. Ryzen 1600 kullanıyorum. Geçen haftalarda pc açılmadan 3 4 kere acıkıp kapanıyordu. Ben de biraz öyle kullandım (zararlı olabilir belki ama revizyon 2ye geçme ihtimalim var, çok takmadım). Sonra kendi kendine 3.20 ghzye underworld oldu.

Bunu düzeltmek için biraz uğraştım. Voltajı auto çektim ve 3.70ye yüksektim tekrar.

Ama sonra farkettim ki bu sefer de görev yöneticisinde 3.89da çalışıyor. Hata felan mi var diye kontrol ettim. Cpu-z 3.70 gözüküyor. Ama cinebench 1306 puan verdi. Normalde 1200 civarı veriyordu.

Sizce bunun nedeni nedir? Sıkıntı çıkarır mı sonradan? Öncesinden de soğuk çalışıyor ayrıca. (Yeni bir fan ekledim onun etkisi de olabilir)
4 yıl
Topladığım sistemin fiyatı iki ayda 1200 lira artmış.
Başlıkta da dediğim gibi. İndirimler başlayınca merak edip, fiyatlarına baktım parçaların. Ürünlerin hemen hemen hepsinin fiyatı artmış.

Hatta, ben RAM'ı 600 liraya almıştım. Şimdi aynı ram 900 lira olmuş. En çok bu üzdü.

Sizce tekrar iner mi fiyatlar? Yaza doğru kardeşlerime de iyi kötü bir şey toplamak istiyordum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.