Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Yüzbaşı
06 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
112 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
3 yıl
Saç baş yolduran Fiber problemi. Yardım!
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda ev taşıdık ve Superonline Fiber hattımızı da bu eve tsşıttık. Ancak daha önceki evde hiçbir sorun yaşamayan ben bu evde dial-up derecesine varacak kötülükte bir İnternet kullanır durumdayım. Servislerini günde 3-4 kere arıyorum. Abuk subuk işlemler yapıp "çözülmüş olması lazım" deyip bırakıyorlar.

Sorun şu: Street Fighter V gibi saniyelik hataların hayati önem taşıdığı bir oyunda atlama sorunu yaşıyordum. Download hızı 10 MBPS civarı çıkarken ping 100'lere kadar ulaşıyordu. Müşteri hizmetlerine ulaşınca manuel DNS girmemi söylediler ve bu pingi düşürdü anca bu sefer de sürekli kopma yaşamaya başladım. 30-40 arama sonrası hiçbir çözüm bulunmadı. Speedtest ve hiztesti.com gibi sitelerde upload sonucu alamadığımı ve oyun içinde sunucuya puan vs. yüklenmesi gereken zamanlarda oyunun donma yaptığını görünce sorunun bununla bağlantılı olduğunu fark ettim. Bir şekilde cihazın (PlayStation 4) kendi hız restini yapınca 0.96 gibi şaka bir oran aldığımı gördüm. Hiztesti.com'da 0.00 MBPS upload hızım var bu arada! Yarın teknik servis gelecek ancak onların da bir şey yapabileceklerini sanmıyorum açıkçası. Çünkü zamanında gelen arkadaş yeni modem verip gitti.

Ayrıca sorunun çözümüne yardım sağlayabileceğini düşündüğüm bir konu da hattı evin içine çekerken çok uğraşmış olmaları ve kabloyu prize soket olmaksızın içeriye doğrudan takmış olmaları.

Lütfen bilen biri yönlendirsin. Yoksa cayma bedeli falan dinlemeyip doğru düzgün bir İnternet sağlayıcıya geçeceğim.
S
8 yıl
Xperia Z3 ile ilgili bir sıkıntım var...
Arkadaşlar merhaba. Xperia Z3'ün telefon yeniden başladığında Wi-Fi'ı otomatik olarak açmasını istemiyorum. Bunu durdurmanın bir yolu yok mudur?
S
9 yıl
Telefon tavsiyesi...
Merhaba arkadaşlar. Galaxy S2'm miadını doldurduğu için yeni bir telefon almak istiyorum. S5 düşündüm ama sürekli aynı seriyle devam etmem sıkabilir diye düşündüm. Hem LG, Sony gibi alternatifler de Android işletim sistemi kullanıyor gördüğüm kadarıyla. iPhone da düşünebilirim ama Android'den memnundum.

Bana hangi telefonu tavsiye edebilirsiniz bu sıralarda alınabilecek? Note gibi tabletler düşünmüyorum. Galaxy S serisi boyutlarında, fiyat olarak 2500'e kadar gidebilecek ve beni uzun süre idare edebilecek bir telefon arıyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
S
11 yıl
Yüksek lisans tez savunması
Merhaba,

Geçen hafta yüksek lisans tez savunmama girdim ve 3 ay uzatma aldım. Bölüm başkanı bu üç ayın sonunda tezimin kesin kabul olma durumunun bulunmadığını ve iyi niyetlerini kullanarak bu üç ayı bana verdiklerini söyledi. Şimdi iki sorum var:

1-Üç ay sonrasında bana söylenen değişiklikleri yapmama rağmen olmamış deyip benim tezimi geri çevirdikleri durumda benim itiraz anlamında herhangi bir yasal hakkım var mı?
2-Yüksek lisanstan atılmak diye bir şeyin artık olmadığını duydum. Bu tez için de geçerli mi? Eğer öyleyse, bu tezimin o ya da bu şekilde kabul edileceği anlamına gelmez mi?

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
S
14 yıl
N91 / N90 Turkcell 3G sorunu
Merhaba arkadaşlar,

Turkcell 3G'ye geçtikten sonra başlıkta belirttiğim iki telefona da arama geldiğinde zil sesi ilk birkaç saniye normal, daha sonra titreyerek çalıyor. Bu olay 3G'ye geçilmesiyle birlikte oldu. Ne yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz?
S
15 yıl
Hybrid TV kartı sorunu...
Selamlar,

Elimde bir tane Hauppauge WinTV HVR-1200 (Model 71xxx, Hybrid DVB-T, No FP) marka ve model TV kartı var. Bununla sanırım uydu kanallarını izlemem mümkün? Ancak benim bir proglemim var: kartın arkasında analog TV girişi varken dijital TV girişi yok; ya da en azından bizim uydu kablosunun ucuna uyan bi giriş yok. Acaba bunu bir çözümü var mıdır? Yoksa bu kartla sadece analog kanalları izlemeye mi mahkumum?
S
15 yıl
Bilgisayar donuyor
Merhaba arkadaşlar,

Delirmek üzereyim, bilgisayar rasgele, kafasına göre kitleniyor. Bazen sabahları bilgisayarı dosya indirmek için açık bırakıyorum ve 5-6 saat sonra eve geldiğimde donmuş oluyor; ama bazen normal bir şekilde çalışıyor. Bazen masaüstünde kitleniyor, bazen oyun oynarken, bazen müzik dinlerken. İnternette araştırdım PSU'dan RAM'lere kadar bir sürü şeyin sebep olabileceği yazılmış; ama ben açıkçası yazılımsal bir hata olabilir mi onu merak ediyorum (ve yeğliyorum tabi ki). Daha önce böyle bir sorun yaşamadım bu bilgisayarda. Fanlar bayağı ses yapmaya başlamıştı, onlardan olabilir diye düşündüm temizledim, ısı 30-35 derece arası ve fan gürültüsü tamamen kesildi; ama sorun devam ediyor. Şu an bu mesajı yazarken bile kitlenecek de mesajı baştan yazmak zorunda kalacağım diye korkuyorum. Yani ne zaman olacağı hiç belli olmuyor. Başka sebeplerden sonra bilgisayara format atmak zorunda kalmıştım, formattan önce sorun yoktu. Sizce tekrar format atmak çözüm olur mu?

Sistem özellikleri:

512x2 DDR RAM
Celeron D 3.20 GHz işlemci
ATI Radeon X300/X550/X1050 Series (hangisi olduğundan emin olamıyorum. Aygıt yöneticisinde yazan şekliyle bu.)
SAMSUNG HD080HJ 80 GB (bunda dosyaları arşivliyorum. Bu sürücüye format atmıyorum. Virüs ve casus yazılım taraması yaptım, bir şeyler buldu sildim; ama sorun ondan kaynaklı değilmiş anlaşılan.)
ST3120026AS 120 GB (Windows'un yüklü olduğu HDD bu.)
AVerMedia A700 PCI Dijital TV kartı
Onboard Realtek ses kartı (sorun bundan kaynalanıyor olabilir mi acaba? Çünkü geçen gün müzik dinlerken birden kitlendi, 1 saniye sonra falan bir cızırtı sesi geldi ve öylece kaldı.)
ASRock 775i915PL-SATA2 anakart
PSU'yu da yazmam gerekli sanırım; ama özelliklerini bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
S
15 yıl
Avermedia A700 PCI sorun
Selamlar,

Dün Avermedia A700 PCI aldım. Her şey güzel; ama bilgisayarı kapatıp açınca beraberinde gelen programla (AverTV) rahat TV izleyemiyorum (beraberinde gelen derken, aslında Aver'in resmi sitesinden son versiyonu indirdim ki betaymış son sürüm), ancak kanalları tekrar taratınca izleyebiliyorum. Bu da tahmin edersiniz ki çok sıkıcı oluyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Şu an beta olmayan versiyonu indiriyorum, umarım sorun bundan kaynaklanıyordur. Ayrıca ProgDVB kullanmaya çalıştım; ama 5x li sürümlerini açmaya çalıştığım uygulama hatası verip açmıyor programı. 4x li versiyon denedim, o açılıyor ama bir süre sonra bir sorunla karşılaştı diyor. DreamDVB denedim onda da AverTV'nin bulduğu tüm kanalları bulmadı işime yaramadı dolayısıyla. Yardımlarınız içiin şimdiden teşekkür ederim.
S
15 yıl
Tv kartı(dijital değil) + uydu ile ilgili soru
Selamlar,

Bugün apartmana (çileli bir şekilde) uydu bağlandı. Televizyonda sorun yok ancak ben bilgisayarımdaki TV kartında da uydu kanallarını izleyebilmek istiyorum. Bunu nasıl bir kabloyla sağlayabilirim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
S
16 yıl
Bilgisayar durduk yere kitleniyor
Neredeyse her bölüme başlık açtım ama sorunu bir türlü tespit edemedim. Bilgisayar durduk yere ya kitleniyor, ya restart atıyor ya da kapanıyor. Önce ısı sorunudur dedim ama düşük ısılarda da kitlendiğini görünce bu iş beni aşar deyip servise yolladım servistekiler iki HDD bir arada çalışmaz gibisinden bi şeyler söyleyip eski HDDyi çıkarttılar 50 milyonu da aldılar eve getirdik makineyi ama aynı sorun devam ediyor. Üstelik kasa zangır zangır titriyor şimdi... Çıldırmak üzereyim makine durduk yere neden kitlenir, baştan başlar ya da kapanır? Şu an bu yazıyı yazamadan yine kapanacak diye ödüm patlıyor. Bilgisayarcılar da yaptık deyip parayı alıyorlar ama sorun devam ediyor kime güveneceğimi şaşırdım. Allah rızası için el atın şu işe:(

Sistem özellikleri:

Gigabyte GA-8IG1000 board
P4 3.00 GHz
RADEON9800SE
2X512 MB DDR RAM
120 GB Seagate HDD
40 GB Samsung HDD (bu parçanın uyumsuzluk çıkardığı söyleyip kasadan sökmüşler; ama sorun devam ediyor)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle