Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Bug Tracker
08 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
40 üye
Görüntülenme (?)
150 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Acaba Tam Kapanma Türkiyede Uygulanıyor Ama Biz Mi Türkiyede Değiliz?

Gözlemlediğim kadarıyla kapanmaya insanlar uymuyor. Genelgede belirtilen dükkanlar kapanmış durumda, bu şekilde devam ederse onların da uyacağını sanmıyorum bayram öncesi.


Sizlerin bulunduğu yerlerde durum nasıl? Kapanma uygulanıyor mu?

geçen yıl
[ÇÖZÜLDÜ] TTNet Taşımayı Eksik Yapmış
Sorun çözüldü. TurkNet destek tarafından aldığım bilgi üzerine TT'yi BTK üzerinden şikayet ettim. Problemin TT tarafında oluşan bir problem olduğu anlaşıldı. TT tarafında ne MH ile çözüldü ne il müdürlüğünde çözüldü. BTK üzerinden açtığım şikayeti 11 gün sonra cevapladılar ve problem çözüldü.

TurkNet tarafı aslında bakılırsa süreçte iyi yardımcı oldu diyebilirim. Fakat KONUNUN BAŞLANGICI kısmınında belirttiğim üzere konuşmayı kapatmaları konunun foruma taşınmasına neden oldu. Foruma taşındıktan sonra iki ISP arasında kaldığımı ikisinin de birbirine topu attığını belirtmem üzere telefonla aradılar ve konuyu, taşıma işleminin nasıl gerçekleştiğini bana anlattılar. Bunun ardından aşağıdaki kutulara eklediğim yazışmayı gerçekleştirdim.

Sizlere tavsiyem benzer sorunla karşılaşırsanız TTNET'e direkt bildirmeden BTK üzerinden TTNET'e ulaşmanız, diğer türlü çok yoruyorlar.https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

BTK Üzerinden TT'ye yazdığım yazı:
quote:


11.07.2020 tarihinde TürkTelekom'dan TurkNet'e geçişim gerçekleşti. Geçiş sonrası hem telefon hizmetini hem internet hizmetini (geçiş sonrası verilen xDSL : ) TurkNet firmasından almaya başladım. TürkTelekom firmasından hizmet almıyorum ve kullanım yapmıyorum.

Anormal gelen fatura üzerine TürkTelekom ile iletişime geçtim ve kendi bilgisayar sistemlerinde göründüğü kadarıyla telefon hizmetimin geçişinin sağlandığını, internet hizmetinin geçiş işleminin sağlanmadığı (bundan dolayı Ağustos ayı için de faturalandırmanın devam ettiğini) bilgisini aldım ve TurkNet firmasıyla bu konuyu görüşmem gerektiği söylendi.

TurkNet firmasıyla yaptığım görüşme sonucu hem internet hem telefon hizmetinde geçişin başarılı bir şekilde sağlandığı, geçişe TürkTelekom tarafından onay verildiği, özellikle internet hizmetine geçiş onayını veren yetkilinin isminin .. olduğu bilgisini aldım.

Bu sorunun giderilmesini ve sorunun giderilmesini takiben Temmuz ayı faturamın tekrar hesaplanmasını rica ederim.

Ek:
TurkNet geçişinde onayladığım Churn evrağı
Temmuz 2020 TürkTelekom faturası


TT'den gelen cevap:
quote:


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. numaralı aboneliğinize ait şikayetinize istinaden yapılan incelemede sabit telefon ve internet aboneliğinizin 09.07.2020 tarihinde servis sağlayıcı değişikliği işleminin tamamlandığı anlaşılmıştır. Sistemsel olarak iptali gerçekleştirilemeyen internet aboneliğinize ait iptal işlemi 19.08.2020 tarihinde tamamlanmıştır. 09.07.2020-19.08.2020 tarihleri arasından internet erişim hizmetinden yararlanamadığınız günlere ait Temmuz 2020 dönem faturanızdan TL ücretin ve Ağustos 2020 dönem faturanızın erişim bedeli düşümü yapılmak üzere takibe alınması uygun bulunmuştur. Yapılan düşüm sonrasında faturalarınızdan yapılan düşüm kadar az ödeme yapacağınızı bildirmek isteriz. Bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla.==================KONUNUN BAŞLANGICI=================

Öncelikle @TurkNetDestek bu konuyu 35432915 numaralı destek kaydımın cevap veremeyeceğim şekilde (cevap kutusunun kaldırılması) kapatılmasından dolayı açtığımı belirteyim. Lütfen bir dahaki sefere ben sorun çözüldü butonuna basmadan kaydı bu şekilde kapatmayın yoksa yine böyle bir konuyla karşılaşırsınız.


Şimdi soruna gelelim destek kaydında belirttiğim üzere TTNet'den TurkNet'e geçiş yapmak üzere TurkNet ile sözleşme imzaladım ve geçiş işlemlerini yapmaları için yetki verdim. Fakat TTNet den gelen fatura üzerine SADECE telefon hattımın taşındığı ve internet hattımın taşınmadığı bilgisini aldım.

TTNet tarafı TurkNet'in bu durumda bana internet hizmetini ancak yeni bir devre oluşturarak verebileceğini eski devre numarasının halen kendilerinde olduğunu ve aboneliğin devam ettiğini (ve dolayısıyla faturalandırmanın) söyledi.

Taşıma işlemi sonucunda xDSL numaramın aynı kalacağını ve değişmeyeceğini öğrendim. Bunun üzerine bu numarayı TurkNet desteğe sordum aldığım cevap alakasız oldu ve yanıt verme kısmım kapatıldı. Neyse ki TurkNet'in uygulamasında Teknik Bilgiler kısmında bu numara yazıyordu ve farklı numara olduğunu teyit ettim.

Churn evrağında geçişi için onay verdiğim xDSL numarası:
Şuan bağlanırken bana kullandırılan xDSL numarası:


Eğer verdiğim yetkiye rağmen siz yapmayacaksanız @TurkNetDestek işi bırakıp TürkTelekom müdürlüğüne gidip iptali elle yapayım çünkü fatura oluşmaya devam ediyor. Hatta hazır dışarıdayken bir aylık aboneniz olmama rağmen size de bir iptal çekeyim ne dersiniz?

Bahsettiğim susturulan görüşme;
@TurkNetDestek in yazdıkları üzerine daha adil olmak üzere konu başlığını güncelledim. Umarım gerçekten sözlerindeki gibi taraflarında sorun yoktur. (Edit: Dedikleri gibi taraflarında sorun yokmuş)

İlk başlık Başlık:
TurkNet Taşımayı Eksik Yapmış ve Yeni Devre Oluşturmuş

İkinci Başlık:
TurkNet veya TTNet Taşımayı Eksik Yapmış ve Yeni Devre Oluşturulmuş

Son Başlık: TTNet Taşımayı Eksik Yapmış

quote:

geçen yıl
Öğrenciler Sınava Gitmese Ne Olur? Sınav Tarihlerinin Ertelenmesi Önemli Mi?

https://forum.donanimhaber.com/universiteye-giris-sinavi-yks-ertelenecek-mi--144052645

https://twitter.com/search?q=%23TurkishStudentLivesMatter&src=trend_click


Yukarıdaki gibi birçok başlıkta öğrenciler buluştu ve sınav tarihlerinin ertelenmesini istediler.


Burada sınava girecek 2 milyon kişiyi kendileri oluşturuyorlar, gerçekten kimse sınava gitmese ne olur? Muhtemelen sınavınileri bir tarihe ertelenmesi zorunlu hale gelir. Tweet atmak için birlik oluştuyorlar peki bu konuda riski alabilirler mi? Böylece kimsenin ağzından çıkacak iki lafa kalmazlar bu riskli ortamda.


Eğer öğrenciler sağlık yönündeki isteklerinde kendilerine güveniyorlarsa sağlık riski yerine bahsettiğim riski almaları yerinde olmaz mı?


Sınavı kazansalar bile gelecek sene üniversitelerin açılabileceği belli değilken sınav yapma inadı neden? Sınav ülkemizde neden bu kadar önemli? Öğrenim önemli değil sınav önemli ilginç şekilde.


Sizlerin de fikirlerini almak istedim.

2 yıl
[Gelişme Var] Görünüşe Göre TT Mobil Ağı Ülke Genelinde İptal
Diğer yönlere arama yapılabiliyor an itibariyle bazı yerlerde
TT arası halen sıkıntılı


Adanada TT İstanbuldaki depremden sonra gitti
2 yıl
(Yeni Maddeler Ekleniyor) Türkçe Okuma Yazma Bilmiyorum
Yazma bilmediğimden bu konuya cevap yazmıyorum.


E-posta hesabım var ama parolasını ben bilmiyorum. Telefondaki uygulamasını zor bela kullanıyorum

Bir kurumla sorun yaşadığımda inatla sorunu telefon yoluyla çözmeye çalışıyorum. En basitinden bir e-posta yollamak bile saçma geliyor.

Birisine soru soracağım zaman önce "Selam" yazıp bana cevap vermesini bekliyorum.

Dilekçe yazarsam yanıt vermezler diye düşünüp dilekçe yazmıyorum.

En ufak bankacılık işi için bile gişede sıra bekliyorum. İnternet şubeleri hakkında en ufak bir fikrim yok.

Paramı çalarlar diye internetten alışveriş yapmıyorum bu yüzden biletle yer satın aldığım durumlarda istediğim yeri almakta zorlanıyorum. Fakat oyunlarımı Steam ile müziklerimi Spotify ile ediniyorum.

Zaten DRM etkilerinden haberim yok.

Üniversiteyi bitirmek üzereyim ama daha kütüphanenin yerini bile bilmiyorum.

Telefonumda yer bulma donanım ve yazılımı var ama bunları kullanmayıp gideceğim yeri bulmak için ordan oraya debeleniyorum.


Açıkca yazılmış bir yönergeyi okumadığım için basit birşeyi yaptırmak üzere yardım istiyorum. Yardım gelmezse çok zor deyip pes ediyorum.


Sınav yönergesini de okumadığım için sınavlarıma geç geliyorum. Sınava alınmayınca görevlilere saldırıyorum.


Torpilsiz iş olmaz deyip en ufak şeyde bile torpil için yalvarıyorum.

Yiyecek ürünleri ambalajına göre alırım. Ne içerdiğini bilmem, zararlı da olsa. Ayrıca yine okuma bilmediğimden aldığım şeyin miktarını da bilmem. Örneğin 1 kg diye aldığım kaşar 700 grama düşürülürse ruhum duymaz.

Her işimi sözleşmesiz yapıp dolandırılırım. Sonra dolandırıldım diye ağlamaya başlarım.


Seçimlerde kim iyi reklam yaparsa veya çevremdekiler neye oy verirse ona oy veririm. Yine okuma bilmediğimden neyi oyladığımı bilmem. Mesela anayasa referandurumunu evet-hayır seçimi olarak hatırlarım.


Sözleşmeleri okumadan onaylıyorum. Sonra Facebook bizi izliyor deyip dolaşıyorum veya anlaşmazlıklarda zora düşüyorum.


Yine okuma bilmediğimden yalan haberlerin yayılmasına neden oluyorum. Ne yalan söyleyeyim bazen haber hoşuma gittiği için bunu yapıyorum.
2 yıl
İnternettern Alışveriş Yapmaya Korkuyorum
Evet, paramı çalarlar diye korkuyorum ama oyunlarımı Steam ile lisanslıyorum.
2 yıl
Bu Konuda Ekrana Bakmadan Ekran Klavyesiyle Yazı Yazıyoruz
Kullandığınız telefon marka-modelini de belirtirseniz ve otomatik düzeltmeyi kapatıp denerseniz iyi olur.

Samsung Galaxy A6+


bir sabah uyandım ekrana bakmadan ekran klavyesible yazıyo um çot ilginc
3 yıl
PC Mühendisi Olacağım Yardım
Maaşı iyi diyolar. Nası olurum?
3 yıl
Sıralamalar 1999-2001 arası gelecek.
rez al bekle
3 yıl
Geçen Sene Sonuncuydum. Sıralama?
Tahminler?

Hedefim ODTÜ Tıp.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.