Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Yüzbaşı
02 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
76 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
Maximum Gaming Kart’tan Yemeksepetinde 10 TL indirim!
Kampanya Ayrıntıları
15-25 Ocak 2020 tarihleri arasında Maximum Mobil’den Maximum Gaming Kart’ınızı alın, yapacağınız 10 TL ve üzeri ilk alışverişinizde Yemeksepeti’nde kullanmak üzere 10 TL indirim kazanın!Kampanyaya dâhil olan kartlar: Maximum Gaming Kartlar

Kampanyaya dâhil olmayan işlemler: İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş’te Üniversiteli), Bankamatik Kartları, Şirket Kredi Kartı, Ziraat Maximum Kartlar, Vadematik Kart, Aidatsız Kartlar ile yapılan işlemler, ürün iptal ve iade işlemleri kampanyaya dâhil değildir. Kampanya dönemi içerisinde gerçekleştirilen alışverişlerin iptal edilmesi veya satın alınan ürünlerin iade edilmesi durumunda kullanılan indirim tutarı karta borç olarak yansıtılacaktır.


Maximum Gaming Kart Başvuru: Bankamız müşterisi olmasanız bile Maximum Mobil’den Maximum Gaming Kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Uygulamadan başvuracağınız Maximum Gaming Kartlar için; kartınızın fiziksel olarak basılmasını istemiyorsanız sadece dijital kart alarak da kullanabilir, dilerseniz kartınızın üzerinde isim bilgisi yer almadan da kart başvurusu yapabilirsiniz. Uygulama kapsamında detaylı bilgiye maximum.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Maximum Gaming Kart Ayrıcalıkları: 31 Mart 2020 tarihine kadar Maximum Gaming Kart’la yapacağınız e-ticaret alışverişlerinden %5 Gaming Puan kazanabilir, kazandığınız GamingPuanları Maximum Mobil’deki Dijital Kod Market’te oyun kodu alımında ve Yemeksepeti siparişlerinde kullanabilirsiniz!

Kampanyaya detayları: Kampanya kapsamında ilgili tarihler arasında Maximum Mobil uygulaması üzerinden ilk kez Maximum Gaming Kart alan ve ilgili tarihler arasında Maximum Gaming Kart ile tek seferde 10 TL ve üzeri alışveriş işlemi gerçekleştirenler, Yemeksepeti internet sitesi ve mobil uygulamasında kullanılmak üzere 10 TL tutarında indirim kodu kazanacaktır. Kampanya kapsamında 15 Ocak 2020 00:01 ile 25 Ocak 2019 23:59 arasında alınan Maximum Gaming Kartlar ve yapılan alışveriş işlemleri dikkate alınacaktır.

Ödül kullanımı: İndirim kodları, kampanya kriterlerinin yerine getirilmesinin takiben en geç 3 gün içerisinde SMS ile iletilecektir. SMS ve KVK izni olmayan müşterilerimize kod gönderimi yapılamayacaktır. 21:00 ile 09:00 arasında yapılan harcamalarda indirim kodu gönderimi izleyen gün 09:00 itibari ile yapılacaktır. İndirim kodları yalnızca Yemeksepeti internet sitesi ve mobil uygulaması içerisinde kullanılabilecek olup, kampanya kapsamında azami 1 adet indirim kodu kazanılabilecektir. İndirim kodlarının son kullanma tarihi 3 Şubat 2020 (bu tarih dâhil)’dir.
M
11 yıl
60000 TL'ye kadar dizel otomatik tavsiyesi
Arkadaşlar biliyorsunuz dizel otomatik artık bir çoğumuzun tercihi yalnız bu özelliklerde araba bulmakta epey zor

1) Toyota Corolla Sedan 1.4 d-4d Elegant // 62.100

2) Scoda Octavia Elegance 1.6 TDI CR 105 HP DSG Tiptronik // 62.000

3) Renault Fluence Bold Edition 1.5 dCi EDC // 60.350

4) Citroen C4 1.6 e-hdi 112 HP exclusive mcp // 58,800

5) ACCENT BLUE 1.6 CRDI PRIME OTM ( 2012 Model Yılı) // 49.200

6) Astra HB Classic III 1.3 CDTi Dizel (90 HP) Easytronic // 46,600


3 Kişilik bir aileyiz;
F/P oranı iyi, sorun çıkarmayan en az 5 yıl bineceğim bir araba alacağım. Yardımcı olurmusunuz?
M
11 yıl
wireless ile en fazla hız 12mbps mi?
Arkadaşlar superonline ister 20, 50 yada 100 mbps fiber internet hizmeti alın wireless bağlantı ile maksimum 12mbps görülebileceği söylendi. Bu doğrumudur ?
M
13 yıl
2 adet maxtor harici disk biri görünmüyor
Arkadaşlar

1 adet 1.5 tb maxtor basic harici disk
1 adet 1 tb maxtor basic harici disk

İkisini aynı anda windows xp yüklü bilgisayara takıyorum 1 tanesi gözüküyor diğeri gözükmüyor..
Birinden birini kapatınca diğerini görebiliyorum ama aynı anda 2 tanesi görünmemekte..

Sizce sebep nedir ?
Bilgisi önerisi olan ?

Teşekkürler
M
14 yıl
Media Player HAZIR diyor ama değil
Internette hepimizin karşılaştığı bir problemdir bu :S canlı radyo yada tv izlemek isteriz sayfa açılır Media Player HAZIR yazar ama bağlanmaz. 1 dk sonra deneriz bağlanır.

Burdaki problem karşı tarafta gibi görünsede (yayını sağlayan server % bağlantı problemi) ;
Windows üzerinden Media Player ile stream dosyasını açarsanız sorunsuz bağlanır peki neden Internet Explorer üzerinden bazen bağlanır bazende HAZIR diyerek problem çıkarır.

Bu konuda bilgisi olan çözümü olan varsa yazsın lütfen ?
M
16 yıl
Türkpetrol SHELL oluyor
Shell ve Türk Petrol birleşti

Akaryakıt dağıtım şirketleri Shell Türkiye ve Turcas Petrol, ''Shell & Turcas Petrol A.Ş.'' adıyla yeni ortak bir girişim şirketi kurarak, perakende ve ticari satışlar alanındaki faaliyetlerini tek çatı altında birleştirdi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayının ardından, Turcas'ın da bugün olağanüstü Genel Kurul onayının çıktığını bildirmesiyle yeni şirket 1 Temmuz 2006 itibariyle faaliyetlerine başlayacak.

Shell Türkiye'nin yüzde 70, Turcas Petrol'ün ise yüzde 30 ortaklığı ile kurulan Shell & Turcas bünyesindeki tüm akaryakıt istasyonları ve madeni yağ faaliyetleri Shell markasıyla hizmet verecek. 1200'ü aşkın istasyonuyla yepyeni ve güçlü bir oyuncu olarak pazara giren Shell & Turcas Petrol A.Ş'nin Yürütme Kurulu Başkanlığı'na 2001 yılından bu yana Royal Dutch Shell Grubu'nun Avrupa Birleşmeler ve Satın Almalar görevini yürüten George Spanoudis atandı. Shell Türkiye Genel Müdürü Canan Ediboğlu ve Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, mevcut görevlerinin yanı sıra yeni şirketin yönetim kurulunda yer alacak. Yeni şirketin tanıtımı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Shell Türkiye Genel Müdürü Canan Ediboğlu, Mayıs 2005'de Turcas ile görüşmelere başladıklarını belirterek, ortak girişim şirketinin, akaryakıt ve madeni yağlar perakende ve ticari satışlar, pazarlama ve dağıtım alanında faaliyet göstereceğini bildirdi.

Ediboğlu, ortak girişim şirketinin kuruluşunda Türkiye için oldukça yeni bir yöntem olan kısmi bölünme yöntemini izlediklerini ifade ederek, ''Bu kısmi bölünme ve ortak girişim şirketi kuruluş işlemi Turcas ve Shell'in varlığını ortadan kaldırmıyor. Turcas ve Shell, tüzel kişi ve ticari kuruluş olarak varlıklarını ve faaliyetlerini belirli alanlarda, yani ortak girişim şirketinin dışında kalan alanlarda sürdürecekler'' diye konuştu. Yönetim kurulunda 5 kişinin Shell'den, 2 kişinin Turcas'dan yer alacağı yeni şirketin 6 milyar dolar ciroyla işe başlayacağını belirten Ediboğlu, Shell ve Turcas'ın toplam 160 yıllık tecrübesini yeni şirkette bir araya getirdiklerini söyledi.

TÜRK PETROL İSTASYONLARINDA ARTIK SHELL LOGOSU OLACAK

Canan Ediboğlu, Shell'in her yıl 30-35 yeni istasyon açtığını belirterek, ''Bu durum, ortak girişim şirketinde de devam edecek. Shell olarak her yıl 30-35 milyon dolar da yatırım yapıyorduk. Bu da, ortak girişim şirketinde devam edecek'' diye konuştu. Yeni bir istasyonu devraldıklarında yüzde 40 satış artışı yaşadıklarını dile getiren Ediboğlu, ''Turcas'ın istasyonlarında da bunu hedefliyoruz. Bir numara olmak için iddialıyız. Türk Petrol istasyonlarını Shell logosuna çevireceğiz'' dedi.

Yeni rafineri projeleri olmadığını bildiren Ediboğlu, yeni şirketlerinin halka açık olmayacağını, ancak Turcas'ın halka açık olması nedeniyle hesaplarının her dönem sonu açıklanacağını söyledi. Ediboğlu, Türkiye'de son 3 yıldır akaryakıt sektörünün büyümediğini ifade ederek, çıkarılan kanunlar ve alınan önlemler sayesinde önümüzdeki 4-5 yıl içinde bu sektörün ekonomik büyümeye paralel büyüyeceğini ifade etti.

Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy da, Turcas'ın kendi alanında dünyanın bu en iyi markasıyla ortak bir şirket kurmayı çok iyi bir kazanç olarak gördüğünü ifade ederek, ''Yabancı ortağımızla ayrıldıktan sonra böyle birşey yapmamız gerekiyordu. Hem Shell, Turcas duruyor, hem de yeni bir şirket çıkıyor'' dedi. Aksoy, krizde borçlarını 120 milyon dolardan 70 milyon dolara indirmeyi başardıklarını anlatarak, şunları kaydetti: ''Bizde 70 milyon dolarlık borcun stresi vardı. 70 milyon dolar karşılığı ortaklık payımız yüzde 35'den yüzde 30'a düştü. Biz bir yılda bu borcu kapattık ve 70 milyon dolar da cepte kaldı. Bizim ortaklıktan aldığımız yüzde 30, Turcas'ın yüzde 100'ünden çok daha değerli. Burada satın alma diye birşey yok. Yeni şirket, her 2 şirketin iştirakidir. Bu şirkette 30'un onayı olmadan 70 hiçbir şey yapamaz. Çok önemli kararlarda 30'un onayının alınması lazım. Menfaatlerin yüzde 30-70 bölüşümü var.''

''TURCAS'IN, ELEKTRİK VE GAZ İŞLERİ OLACAK''
Erdal Aksoy, Turcas'ın elektrik ve gaz işleri olacağını, ancak anlaşmaları gereği Shell ve Turcas'ın akaryakıt işi yapamayacağını belirterek, ''İşbirliklerimiz olabilir. Gazda dolaylı bir işbirliğine başladık'' dedi. Türk Petrol markasının tamamen tarihe karıştığını ifade eden Aksoy, ''Çok sevdiğim bu ismi belki değerlendirme fırsatı bulabiliriz'' dedi. Shell & Turcas Petrol A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı George Spanoudis ise, Türkiye'nin hem ekonomi, hem de pazar anlamında çok heyecan verici bir pazar olduğunu ifade ederek, ''Vizyonumuzu Shell & Turcas'ı 2008 yılı itibariyle Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar pazarının tartışmasız lideri yapmak şeklinde ilan etmiş bulunuyoruz'' dedi.


kaynak : internet haber
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=29604
M
16 yıl
kartsız 100-150 ytl arası receiver tavsiyesi ltf.
kartsız 100-150 ytl arası receiver tavsiyesi verebilirmisiniz.

şifreleri kumandadan girebilelim mümkünse --- kanal1 faciası gibi bişiyle karşılaşırsak ilerde..
daha fazla özelliğe gerek yok sağlam bişi olsun yeter
M
16 yıl
Honda civic 1.6 ES & Toyota Corolla 1.6 SOL
Honda Civic 1.6 ES Otomatik Vites - 33.500

+ Deri Döşeme
+ Park Sensörü
+ Tampon Koruyucu Bantlar
+ Kauçuk Paspas
+ Arka Cam Perdesi
+ Alarm


Toyota Corolla 1.6 SOL Otomatik Vites - 33500
+ Alarm
+ Park Sensoru
+ Tampon Köşe Koruyucular


Arkadaşlar bu iki araba arasında kararsız kaldım.. Siz hangisini önerirsiniz.. Fiyatlar uygunmu ?
M
16 yıl
10-15 milyar arası 2.el hangi araba ?
Arkadaşlar kaç haftadır araştırıyorum bir türlü nasıl birşey alsam karar veremedim..
Sedan olsun istiyorum sadece.

Hangi arabayı önerirsiniz.. Fikirleriniz için teşekkürler
M
17 yıl
skystar 2 bağlantı
Arkadaşlar Biri türksat birisi hotbird 2 uydu var kablo çatıda birleşip eve 1 tane geliyor ve normal digital uydu receivere bağlı..

Skystar 2 alıp bilgisayardanda istediğim uydu kanallarını izlemek istiyorum.. Bunun için ne yapmam gerek ?

Kablo normal digital uydu alıcıya girmeden bir ayırıcımı (böylemi denir) kullanmam gerek ?

Yoksa çatıdan diseqce bağlantı yapıp aşağı başka bir kablomu indirmem gerekiyor ?

Yada başka bişimi ?

Araştırdım ama acemiyim bu konuda tam bilgi sahibi olamadım..

Yardımcı olurmusunuz
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle