Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Binbaşı
04 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
6 yıl
HD 4650 DDR3 OC Voltaj Sorunu
Toshiba L505-11E laptopum var soğutucu ve pc fanını değiştirdikten sorna biraz OClediğim halde yüksüz 47-50 yüklü 60-62 derece görüyorum, hızları dahada arttırmak istiyorum ama sanırım voltaj yetmiyor.

Laptop ısınmasın diye akıllı toshiba benim kartı resmen underclock etmiş default core 550 ram 700 ve 1.100v limit koymuş, piyasadaki diğer bütün HD4650ler default core 600 ram 800 ve 1.15v. Voltaj arttırmadan core 650 ram 750ye kadar arttırdım stabil çalışıyor ama 675e yükseltince normalde 30 fps ortalama oynadığım oyunda 18-20 fpsde çakılıp kalıyor ne artıyor ne azalıyor. 670e çekince nispeten daha stabil çalışıyor ama arada yine 20-23lerde takılıyor, çok bilgili değilim ama voltaj yetmiyor gibi geldi.

Msi afterburner 4.20 kullanıyorum limit olduğundan voltaj arttıramıyorum, overdrive limiti kaldırıyormuş ama benim kartımı desteklemiyor. HD 4650 ddr3 vga bios bulamadım hep ddr2 var, değerleri değiştirip onları yada hd4670 biosu kullansam problem çıkar mı? Yada başka hangi yöntemlerle voltaj limitini kaldırabilirim?

700-750ye çekip bırakacağım soğutma sıkıntı değil, benim pc 80 derece üstünde çalışmaya alışık zaten o kadar bile ısınacağını sanmıyorum 650-750 ocli halde 60-62 dereceye yükseliyor.
E
6 yıl
''Soğutma ameliyatı tamamlandı'' HD 4650 DDR3 OC Voltaj Sorunu
5 küsür yıllık bir Toshiba L505-11E laptopum var cihaz ilk aldığım zaman bile ısınıyordu, Xigmatek bir laptop soğutucu ile sorunu çözmüştüm. Yıllar geçtikçe önce laptopun fanı sonra soğutucunun fanı pes etti. Artık internette 80 derece ile geziyorum tamamen çileden çıkmış ve çaresiz durumdayım. Piyasada satılan L505 fanları benimkiyle uyumlu değil ince geliyor yerine oturmadığı için laptopun içinden çeker havayı, binbir işkenceyle yerine oturtsam bile bu velet yine ısınacak bir soğutucu masrafı daha gidecek onun yerine soğutucudaki işi biten fanı söküp yerine adaptörle çalıştaracağım sağlam bir fan taksam, laptopun altınıda işlemciler bölgesinden kessem sizce daha az masrafla daha iyi soğutmayı başarır mıyım?

Yaklaşık işaretlediğim bölümü kesmeyi düşünüyorum


Daha çok kesmeye çekiniyorum bu seride alt kapağa bağlanıyor anakart çok zayıflatırsam bükülür-kırılır belki? Yetmez derseniz tamamen kesip masaüstüne de çevirebilirim

Soğutucum bu alet
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=117
200mm fanı tamamen öldü kendini bile soğutamıyor artık onu ortadan kaldırıp fan boşluğuna bu bebeği monte edeyim diyorum.
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=138&type=specification

Monte etme işlemide biraz sıkıntılı plastik kelepçelerle 4 tarafından alttaki ızgaraya sabitlersem gürültü yapmadan çalışır diye düşünüyorum.


90 CFM hava akımıyla açıktaki herşeyi soğutmaya yeter herhalde, siz ne düşünüyorsunuz oluru var mı? Yoksa 150+ tl bayılacağım artık...
E
7 yıl
Kedi kovalama ve şımarıklık
13 aylık bir ingiliz cockerım var yaklaşık 5 aydır bende. İlk başta sosyete bir anne-kız bakmış bize geldiğinde inanılmaz şımarık ve hareketliydi ondan vermişler anladığım kadarıyla. 3 ay kadar kardeşim baktı beceremedi bana bıraktı. Çok iyi anlaşıyoruz bir sürü yeni komut öğrettim bana ilk geldiğinde bağlıyken dahi kedileri kovalamaya çalışır zangır zangır bağırır ağlardı. Artık bağlıyken çıt çıkartmıyor ama biraz koşturmak için çözdüğümde şımarıklığı ağır basıp komutlarımın hiçbirini dinlemeyerek deli dana gibi peşinden koşuyor arabanın birinin altına girecek sonu o olacak gözü hiçbirşey görmüyor.

İnternette biraz araştırdım kedi kovalamasın diye kedinin birine alıştırın yazmışlar. Kedi yokki çevremde. Kızıp azarlama bu seviyeye kadar işime yaradı ama bağlı değilken bir işe yaramıyor ne kadar kızsamda bir dahaki sefere yine koşuyor. Çokda abartıp dövmek istemiyorum. Çünkü şımarık olduğu kadarda korkak karakterli bir köpek.

Stadyumun bahçesi geniş ve duvarlı diye orada serbest bırakıyordum bir süredir kedi istilası altında rahat rahat bırakamıyorum. 4 gündür çözümü bulmuştum bırakmadan önce pıst pıst yaparak kedileri kovalıyordum ordan hemen kaptı pıst yapınca kedi olduğunu anlayıp kafayı yiyor. Dün azıcık dellendirim dedim biraz pıstladım koştu çalıların arkasında kedi buldu kovaladı. Kovalamamayı öğretmeye çalışırken kovala komutunu öğrettim ya moralim çok bozuk kendi başıma beceremeyeceğim bir el atın dostlar

SS'de koyayım çok tatlı şirin bir köpek evde beslediğimden çok sıkılıyor tam cinsinin özelliklerini taşıyor. En azından gezdirirken serbest bırakim biraz enerjisini atsın diyorum ama uslu durmuyor işte ne yapabilirim?
E
8 yıl
Almanca Çeviri
Bir turizm projesi için almanca çeviriye ihtiyaç duyduk birine çevittirdik ama alanına hakim değildi. Lütfen hatalı bölümleri belirtir ve düzeltmemize yardımcı olursanız çok sevineceğiz

Ein breit umfassender Tourismus Projeckt
Wir fangen am ersten Stadt Taşucu an.


Wir machen hier Ausbildung .******* studiert in Selcuk Universitaet Tourismus und Hotel Management. İch Alparslan Elibol studiere in der gleichen Universitaet Aussenhandel.

Unsere Zweck ist hier die schönheiten unserer Land zeigen zu können.

Fremde turisten haben schlechten überlick,Erfahrung über unseren Land.Wir wollen ihnen die wahre schönheiten zeigen.

Unsere Land hat die schönsten Greophie und das Wetter ist wunderbar.
Wir wollen unseren Kultur, Tourismus und warmblütigkeiten erleben lassen.
Wollen ihnen einen ungewöhnlichen Ferien geben.....


Anfangspunkt in Taşucu

1.Tag : Taşucu Bootsfahrt Tour

2.Tag:Göksu Deltası ,Ayatecla ,Silifke Kalesi müzesi (Schloss ,Museum)
Mittagsessen
Nachmittag Uzuncaburç

3.Tag:Frühstück in Narlıkuyu
Asthma Mağra (Höhle)
Cennet -Cehennem (Himmel-Hölle)
Getraenkeservice
Mittagsessen in Narlıkuyu (Fisch)
4.Tag:Barbarossa Anıtı (Denkmal)
Mut Alahan Manastırı (Kloster)
Mittagsessen in Mut Kalesi (Schloss)
5.Tag:Kanlıdivane
Kızkalesi
Adam kayalar
Mittagsessen in Kız Kalesi (Schloss)

Unsere Tour Program ist 5 tage aber wenn sie wünchen können wir es verlaengern und veranstallten einen Ausflug nach Tarsus.

Ausser 1.Tag und 3.Tag wird Unterkunft und Frühstück in Taşucu gemacht. İnsgesammt ist der Programm 7 tage ,davon ist der erste und der letzte tag für Erholug frei gegeben.

Ausserdem können sie mit unserer Tauchlehrer einen spannendes Zeit verbringen.Unser Schlagwort ist : Dieses Jahr sind sie unsere Gast ,naechstes Jahr sind sie einer unserer Familie
E
8 yıl
HOİ 3 The Finest Hour
FTM'den sonra bu medium tankları kırptılar mı? FTM'de medium tank tümenleriyle rusha kalktımmı yardırıp gidiyordum. İtalyayla kıçı kırık bulgaristana dalıyorum hard attack nedir bilmeyen bulgar piyadeler tanklarımı durduruyor aklım şaştı. 2 ay bulgaristanda köşe kapmaca oynadım geri püskürtüyorlar şimdi. Yüzde -70 -80 forrest atak defans gibi özellikler dikkatimi çekti yanılmıyorsam FTMde yoktu böyle birşey yada organization falanmı aydınlatın beni dostlar...
E
8 yıl
İşlemci seçimi
HP 15-n005st NOTEBOOK CORE İ7 1.8GHZ-12GB-1 TB-2GB-15.6-W8 yada
TOSHIBA L50-A-1CX NOTEBOOK CORE İ5 2.5GHZ-8GB-1TB-15.6''-2GB-W8

İ7 1.8GHZ daha iyi gibi ama yeni işlemcilerden pek anlamadığımdan yardımcı olursanız sevinirim. 2 bilgisayardada GT740M var 2100lerde fiyatları dolar bu kadar yüksekken kötünün iyisi bunları beğendim sizce hangisini alalım?
E
9 yıl
Rome çok mu kolay? (Total War Bölümü???)
Canım çekti yine oynamaya başladım zor olsun diye makedonyayı seçtim herşey very hard. İlk başta baya zorladı yunanlar 3. tur savaş ilan etti bunları Brutii izledi yetmezmiş gibi Julii ve Scipii de birlik gönderdi ama 5-6 birim çok az olsada oyunun başında başımı ağrıttılar. Yarım orduyu kuşatılan şehirlere gönderip savunmaya çalışırken kuzeyden Thrace ve Dacia'da savaş ilan etmezmi kuzeyim bomboş. Bir an için düşündüm herşey bitti yani 3 turn para biriktirip thracein orduyu satın aldım herşey değişti. 23 yılda thracei yok ettim, Yunanları avrupadan attım, dacia'nın başına almanları sardım direk ateşkeş imzaladılar. Şimdi tek düşmanım Rome kaldı onlarda acınacak haldeler. 23 yılda oyunu kazanmak biraz hızlı ve kolay bence değil mi?

Thrace zorlardı normalde 1 full orduyla sağa sola dolaşıyordu yakından izledim. Byzantiumu kuşattığını görünce şehirdeki orduyu çıkartıp tylise yürüdüm paralı askerlerle destekleyip diğer şehirinide kuşattım 3 turn Byzantiumu kuşatmaya devam etti sonra bırakıp beni önlemeye çalıştı ama çok geçti yetişemeden 2sinide aldım hala o full ordu rebel olarak geziyor etraftaRome cephesinde de son durumAkdenizde donanma üstünlüğünü kurdum. Brutii ve Scipii birim ürettikçe full ordu gönderiyor ama sürekli gemilerini batırdığımdan en fazla 2-3 gemi içine koyuyor batırmak zor olmuyor full orduları denizin dibini boylayıp duruyor. Şehri savunacak birlikleride yok bir full ordu temizleyip gider

Haritanın tümünü almadım hala güçlü devletler var ama bundan sonra durduramazlar beni ekonomi uçtu gitti sadece ordu üretip ele geçirecem heycanı bitti. 6 devletle savaşırken baya eğlenmiştim kısa sürdü. Shogun2 nasıl zorluk olarak?
E
9 yıl
Anno 1404 Büyük Şehir İnşaatı
Guild master senaryosunu oynuyorum medium olduğu içinde çok zorlanmadan keyifle oynanıyor nerdeyse herşeyi çözdüm şu 1404te birtek büyük şehir inşaatını çözemedim. Katedral inşaat etmek istiyorum ama imparatorun kuzeni başıma bela oldu illa 3500 noble istiyor tüm adayı evle doldurdum toplamda 9bin kişiyi aştı popülasyon 3 adada full tarım yapıyorum yetmiyor hala 4.yüde kuracam ama 3000 nobleda kaldım birşeyi yanlış yapıyorum sanırım beggarları kabul ediyorum citizen hakkı verdiği için ama tam düşündüğüm etkiyi yapmıyor olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim Şehrin SSlerinide koyuyorum yanlışlarım daha net gözüksün, beni aydınlatabilecek biri çıkarsa çok sevineceğim...

Bu arada ticaret geliştirme perkleri tam fiyasko olmuş bonus malzeme veren trade cardlardan kullanıyorum bir kere gelip 30bin altın bırakıyorlar bir dahada uzun süre gelmiyorlar zarar ettim resmen eskiden her tradete 15 ton beleş halı geliyordu
E
9 yıl
Replay paylaşımı ve fikir alışverişi bölümü
Evet niyet basit karşılıklı replay paylaşarak hem eğlenmek hemde zayıf yönlerimiz hakkında fikir alışverişi

İlk replay benden gelsin Wideparkta farkettiğim çok iyi bir hulldown noktasını kullanıyorum e-75 ile orada neredeyse hiç damage yemiyorum zaten farkederseniz damage yediğimde de is-8e vurmak için geri çekildiğimden önüm açılıyor benzer zırha sahip tanklar çok iş yapılabilir orada. Ama bir türlü zırhına alışamadığım is-7 yine zor anlar yaşatmaya başlıyor...

E
9 yıl
Enchanting için addon
BSde iş kalmamış bende full time enchanting yapmaya karar verdim. Scan yaptıktan sonra meslek sayfasında hem enchantların kaça gittiğini hemde hammadde miktarını toplayıp maliyet gösteren bir addon lazım bu sayede en çok kar getirenleri kolayca görebilirim ahde bir kaç dakika harcayarak satacaklarının kontrollerini yapabilirsin ama hem gözden kaçırdıkların çok oluyor hemde boşa zaman kaybı...

Auctionator'i kullanıyorum onda unknown olarak gözüküyor taramadan sonrada.

Not: Bana özellikle bu iş için lazım çok özellikli birşey olmasına gerek yok birtek dediğimi yapsın yeter...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.