Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
H

Yüzbaşı
30 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
360981 Gün Cezalı
357702 gün 3 s. 49 dk.
Gönderiler Hakkında
H
9 yıl
ESKİŞEHİR ANADOLU-OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
Mimarlık yazıcam fakat üniversite-şehir konusunda karar verebilmiş değilim.

ESKİŞEHİR NASILDIR?

OSMANGAZİ-ANADOLU ÜNİVERSİTELERİ NASILDIR?

OSMANGAZİ-BADEMLİK YERLEŞKESİ NASILDIR?

ANADOLU-2EYLÜL KAMPÜSÜ NASILDIR?

ACİL, YARIN TERCİHLERİ GİRMELİYİM...
H
9 yıl
MİMARLIK MI İNŞAAT MI?
Dostlar inşaat matematiksel old. için bi çok sayısalcı yapabilir.Fakat mimarlık, bizim aldığımız sayısal eğitimden farklıdır dolayısıyla sıkıntı buradan kaynaklanıyor.

Mimarlık seçersem en kötü ihtimal vasat üstü bir mimar olup iş başvurusu ya da kendi ofisim olur.
İnşaat olursa en kötü orta üstü olurum ve iş başvurusu olur.


para elbette yeni mezun old. için az olacaktır.bu devirde tıp da olsa itü de olsa görüyoruz... (mesele bu değil !)Akdeniz mimarlık vs ege inşaat.

ünilerin pek bi farkı yok.antalya büyük şehirlere uzak,ege ise izmirde old.için ege iyi algılanır... (mesele bu DA değil)

OKUMASI NASILDIR?
OKURKEN YAPAMAMA KORKUM VAR?
OKUDUKTAN SONRA İŞ İMKANI?
ŞEHİR DIŞINDA MI YOKSA BULUNDUĞUN YERDE Mİ OKUMALI?
BELKİ YANLIŞ BİR ÖLÇÜT AMA SOSYAL STATÜ?


KLASİK SORUM MİMARLIK MI İNŞAAT MI?
H
9 yıl
Mimarlık/İnşaat/Bilgisayar/Endüstri.
Mf4-22k.

Akdeniz Mimarlık 30k

Ege İnşaat 30k

Ege Bilgisayar 27k
.
.
.
.


1)Üniversite/şehir tavsiyeniz ne olur?

2)Bölüm tavsiyeniz ne olur?

*****ÖZELLİKLE MİMARLIK HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM. AYRICA MÜHENDİSLİKLERİN ÜNİLERİNİN DÜŞÜK PUANLI YERLERİ OLURKEN MİMARLIKLAR GENELDE ÇOK OYNAMAZ, SIKALASI DARDIR... NİÇİN BÖYLEDİRKİ? YANİ DİCLEYE GİTSENİZ MİMARLIK EN KÖTÜ 50K OLUR AMA ÇOK DÜŞÜK PUANLARA İNŞAAT VAR, DİCLEvsODTÜ GİBİ...*****

bilgisi, düşüncesi olan paylaşsın ki faydalanalım.

Nedir bunların avantajları, dezavantajları..?
H
9 yıl
ÖSYM-PUANLAR-SIRALAMALAR
GENÇLER SİZE BASİT GELECEK AMA HERHALDE MEMNUN OLMAYAN YOK.. ORTALIĞI KARIŞTIRMAYIN... NE YANLIŞLIĞI YA. ORTAYA ÇIKARANA MADALYA YOKK..FORUMDA TERCİHLER HAKKINDA YARDIMCI OLANLAR VAR GİDİN SORU SORUN KARDEŞİMM.. SONRA ABBASIN ELİNE MALZEME VERMİŞ OLURUZ..
H
9 yıl
Sayısal, Sıralama Tahmini
ygs1 28k
Tür. 28,11
Sos. 21,6
Mat. 35,4
Fen. 35,5

Mat. 43,1
Geo. 26,3
Fiz. 25,3
Kim. 28,1
Bio. 22,6

Mf4 ham 415-419 değişiyor. Aobp 40.(75te50idi)
Sizce ilk 30kda olabilirmiyim?
H
9 yıl
SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
EFENDİLER, ÖSYM 2010DA 18GÜNDE, 2011DE 25 GÜNDE OKUMUŞ. 1HAFTALIK Bİ FARK NİYEDİR ANLAM VEREMEDİM.DİYECEĞİM ŞU Kİ ORTADA Bİ DENGESİZLİK VAR ÇOK DÜŞÜNMEYİN.KOYVERİN GİTSİN [simage][/simage]
H
9 yıl
HATALI SORULAR
Beyler, hatalı old. iddaa edilen, fizikteki ve biodaki sorular nolur sizce? Dilekçe için geçmidir?Hani değerlendirmenin son anlarıdır belki...
H
9 yıl
SİZCE DE BÖYLE Mİ? KONTENJAN,YERLEŞME VS.
2010da 400puan üstündeki hukuk fakültelerine yaklaşık 800 sayısalcı yerleşmiş.


[400ün altındakiler ve 2011de açılanlar hariç.]

o zmnları sistem yeniydi fln ama şimdi millet uyanmış durumda.

bu yıl 10-15 puan kayıplarıda olmayacak.

pdr ve psikolojinin iş garantisinden dolayı burada da alan dışı tercih olacaktır.

araştırmadım fkt tıpta +400
bir arkadaşta dişte +420 hesaplamış
bunlara ek olarak Eczacılık, FTR, Diyetisyenlikteki artışlarıda göz önünde bulundurursak yerleşmek biraz daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.Umarım yanılmm.
H
9 yıl
SAYISAL-HUKUK MESELESİ
İstanbul Kültür üniversitesi ARGe Merkezi Koordinatörü Burak Kılanç, yaklaşık 5600 sayısal bölüm öğrencisinin hukuk fakültelerini tercih edebileceğini savundu YENİ MESAJ İSTANBUL
İstanbul Kültür Üniversite tarafından üniversite aday ve velilerini, rehber öğretmenleri tercih dönemi ile ilgili bilgilendirmek amacıyla düzenlenen Doğru Tercih Buluşması, Maltepe Üniversitesi Eğitim Danışmanı, eğitimci Sait Gürsoy ile İstanbul Kültür Üniversitesi ARGE Merkezi Koordinatörü Burak Kılanç’ın katılımıyla düzenlendi.
ÖSYM’nin 2010 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yapılan hataların gündeme geldiği panelde uzmanlar tercih konusunda üniversite adaylarına ve velilerine önerilerde bulunarak kılavuz karmaşısına takılmadan, geleceklerine yön verecek en uygun mesleği seçmeleri gerektiği konusunda görüş birliğine vardılar.
Alan dışı tercih yapanlar şanslı
Panelin konuşmacıları arasında yer alan İstanbul Kültür Üniversitesi ARGE Merkezi Koordinatörü Burak Kılanç, bu sene katsayılar arasındaki fark daraldığı için alan dışı tercih yapan öğrencilerin bir lisans programına şanslarının arttığını söyledi. Kılanç, “Geçtiğimiz yıl lisans programlarına yerleşen 290.097 kişi içinde, 4.473’ü alan dışı yerleşti. Bu yıl bu sayının oldukça artmasını bekliyoruz. Bu yıl alan dışı tercih kapısı açıldığı için geçmiş yıllardaki tercih yapma eğilimleri ve metodlarının değişmesi gerekiyor. Öğrencilerin alan dışı tercih konusunda daha cesur davranmalarını öneriyoruz” dedi. Alan dışı tercih yapan öğrencilerin bu sene şanslı olacağını vurgulayan Burak Kılanç, sözlerine şöyle devam etti: “Bilindiği gibi hukuk fakültelerine liselerin TM alanından mezunlar alan içi yerleşirler. Geçtiğimiz yıl katsayı farkı yüksek olduğu için farklı alan mezunlarının hukuk fakültelerine niyetlenmesi mümkün değildi. Bu yıl katsayı farklarının azalması sebebiyle, bu yol açılmış görünüyor. Bunu sayısal örneklerle açıklayalamak gerekirse; geçen yıl sayısal bölümlere yerleşen sayısal bölüm öğrencilerinden hukuk tercih etmek isteyenlerin sadece 3 tanesi devlet üniversitelerinin hukuk fakültelerine girebilirdi. Bu yıl alan dışı TM 2 başarı sırası devlet üniversitelerinin hukuk fakültelerinin taban başarı sırasını aşan yaklaşık 5600 adayın olduğunu hesapladık. Bununla birlikte 55 imam hatip ve 26 meslek lisesi mezununun da alan dışı tercih yaparak devlet üniversitelerinin hukuk fakültelerini kazanmaları mümkün görünüyor. Bu rakam geçtiğimiz yıla oranla oldukça yüksek bir artışı gösteriyor ki, bu da üniversite adaylarının alan dışı tercih konusunda bu yıl karşılarına çıkan fırsatları iyi değerlendirebilecekleri yönünde önemli ipuçları vermektedir.” 2010 ARŞİV.DOĞRUMUDUR? http://arsiv.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=10003119&tarih=2010-07-25 YANLIŞ ANLAŞILMASIN O İKİ İFADE ARASINA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİĞİM İÇİN O RESİM İFADELERİMİDİR NEDİR ONDAN KOYDUM.ALAKASIZDIR.
H
9 yıl
Polis Akademisi Hakkında
Sanırım mf,tm puan türlerinden 375ham puan gerekiyor.Gerisi mülakat fln olması lazım.Okuyan,bilen,düşünen varmıdır?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.