Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
27 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
59 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Skoda Fabia 1.2 HTP motor sıkıntısı

Merhabalar arkadaşlar,


2006 model Skoda Fabia 1.2 HTP motor, benzin + LPG aracım var.


Sorunum şu;


Araç yolda giderken birden bire gaz almamaya, devri düşmeye başlıyor (bobin arızası gibi, sanki bir silindir devre dışı kalıyor). Kenara çektiğimde gaza ne kadar basarsam basayım devir saati kısa bir aralıkta bir düşüyor bir yükseliyor. Ayrıca bu esnada sarı motor ışığı da yanıyor. Kontağı kapatıp, tekrar açtığımda ise hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor ve yola devam edebiliyorum. Ama bir süre sonra (15-20 KM, bazen daha sık ve daha az yapabiliyor) tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Sıkıntının bobinlerden kaynaklandığını düşünüp 3 bobini de değiştirdim. + Aracı gaz yerine benzinde kullandım bir süre. 500-600 km sorun yapmadı ama sonra yine aynı şeyler meydana geldi. Tamircim, pislik gelmiştir deyip, aracı pc ye bağlayıp arıza ışığını söndürdü ama problemler devam etti. Bir türlü çözüm bulamadım. Aracı kapa aç yapınca düzelmesi, mekanik değil elektronik bir sıkıntı olduğunu düşünmeme neden oluyor. Lütfen yardım edin.


Teşekkürler

2 yıl
dd komutu ile imaj almak hakkında yardım
Merhaba arkadaşlar,

Raspberry üzerinde kurulu bir işletim sistemim var. Bunun imaj yedeğini (xxxx.img gibi) almak istiyorum. Bu işin dd komutu ile yapıldığını gördüm fakat alınan imaj, imajı alınan hdd nin boyutu kadar oluyor. Yani 32 gb lık bir sd ye kurulu sistemin imajı yine 32 gb oluyor. Ben sadece kullanılan alanların imajını almak, boş alanları çıkartmak istiyorum. Kullanılan alan 3 gb falan. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler
3 yıl
Ağdaki harddisklere hızlı erişim nasıl yapılır?
Selamlar arkadaşlar,

İşim gereği sürekli ve çok sayıda HDD ile uğraşmaktayım. Fakat onu sök bunu tak artık yıldım. Bu HDD'leri bir yere bağlayayım, öyle sabit kalsınlar ve ben ağ üzerinden bunlara hızlı bir şekilde ulaşayım istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

ek bir cihaz mı gerekiyor, yardım ederseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
3 yıl
Güç tüketimi yardım
Merhaba arkadaşlar,

Elimde 294 Watt enerji tüketen bir cihaz var. Bu cihazı 12V / 20 amper bir aküyle araya inverter koyarak çalıştırmak istiyorum. Ne kadar süre kullanabilirim. 1 saat civarı mı?

Teşekkürler
3 yıl
Linux sistem imajı küçültmek?
Selam arkadaşlar,

32gb sd üzerine yazılı bir pi3 sistemim var. Bu sistemin (sd'nin) tam kopyasını nasıl oluştururum?

win32 Disk imager ile imajını alıyorum ama 32gb oluyor. Bu imajı yeni boş bir sd'ye tekrar yazmak çok uzun sürüyor. Hatta bazen "yer yok" deyip yazmıyor.

Bir sene önce ben bu sd'nin küçük imajını almıştım ama nasıl aldığımı unuttum, aradım bulamadım. 32 gb'lik sd'yi 3 gb olarak imaj almıştı. Bu şekilde istediğim sd'ye hızlıca yükleyebiliyordum.

Yardım ederseniz sevinirim.

Saygılar
4 yıl
Motorla gazlamayı sevenler kanal için destek
Selamlar arkadaşlar,

Motorla gezerek tarih, arkeoloji ve doğa konularında videolar çekiyorum.

Destek olursanız sevinirim

MotorcuFalan
4 yıl
Yamaha Nmax alternatif ayna?
Selamlar arkadaşlar,

Nmax'in aynalarından hiç memnun değilim, uzatma ve kör nokta aynası dışında alternatif olarak kullanabileceğimiz / önerebileceğiniz bir ayna var mı?

Saygılar
5 yıl
Çok acil java yardım
Selam arkadaşlar,

sayfama banner koyacağım ama karşı taraf link + java script kodu göndermiş. bu nasıl koyulur.

kod aşağıdaki gibi

<script type="text/javascript">document.write("<script src='http://*******'></"+"script>");</script>

Not:* olanları ben gizledim.
5 yıl
CWP panel yardım
Selamlar arkadaşlar,

CWP panelden iyi anlayan biri var mı. Sunucumda bir takım sorunlar yaşıyorum, elden geçirilmesi, güvenlik ayarlarının falan yapılması gerekiyor.

Özelden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler
5 yıl
ihtiyacım röle mi?
Merhaba arkadaşlar,

DC ile çalışan bir sistemim var fakat bazı durumlarda enerji sorunu yaşıyorum ve sistem kendini sıfırlıyor. Bu durumu önlemek amacıyla, varolan emerjiye alternatif bir enerji daha kullanmak istiyorum. Ana enerji kesildiğinde otomatik olarak yedek enerjiye geçmesini nasıl sağlarım, bunu yapan sistemin adı röle midir, yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle