Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Haber Editörü
14 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
279 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
M
3 sa. önce
Elon Musk'ın beyin implantı şirketi Neuralink soruşturma altında: Konu hayvanlara eziyet
Elon Musk'ın beyin implantı şirketi Neuralink soruşturma altında: Konu hayvanlara eziyet
ABD'li düzenleyiciler hayvanlar üzerinde insancıl test ilkelerini ihmal ettiği iddiasıyla Elon Musk'ın tıbbi cihaz şirketi Neuralink hakkında soruşturma başlattı. Beyin implantı geliştiren firmanın hayvan testlerini aceleye getirdiği, gereksiz acı ve ölümlere neden olduğu öne sürülüyor.Ayrıca Bkz.Elon Musk: Çocuklarıma çip takmaktan çekinmemReuters tarafından incelenen kayıtlara ve konuyla ilgili bilgi sahibi olan kaynaklara göre 2018'den bu yana yaplan deneylerde 280'den fazla koyun, domuz ve maymun olmak üzere yaklaşık 1.500 hayvan öldü. Neuralink'in geliştirdiği ürünleri test etmek için sıçan ve fareler üzerinde araştırma yaptığı da biliniyor.Elon Musk'ın beyin implantı şirketi Neuralink soruşturma altında: Konu hayvanlara eziyetStresli ortam ve acelecilik hayvanlara kötü yansıyorSoruşturmaya ifadeleri eklenen eski şirket çalışanlarına göre, araştırmaların yürütülmesindeki aşırı acelecilik hatalara yol açarak hayvanlar arasında daha fazla ölüme neden oluyor. Uzmanların yüksek stres koşulları altında çalışması ya deneylerin başka hayvanlar üzerinde tekrarlanmasını ya da hayvanlarda gereksiz acı ve komplikasyonlara neden olan cerrahi hatalara yol açıyor.Elon Musk'ın beyin implantı şirketi Neuralink soruşturma altında: Konu hayvanlara eziyet
Görgü tanıklarına göre en az birkaç düzine hayvan boş yere öldürüldü. Bu arada, Elon Musk'ın da düzenli olarak araştırmacıları sıkıştırdığı ve gözle görülür bir ilerleme olmaması halinde şirketi tamamen kapatmakla tehdit ettiği ifade ediliyor. Amerikalı girişimci kısa bir süre önce Neuralink beyin implantının ilk insan denemelerinin önümüzdeki altı ay içinde gerçekleşeceğine dair umudunu dile getirmişti.
Kaynak:https://www.reuters.com/technology/musks-neuralink-faces-federal-probe-employee-backlash-over-animal-tests-2022-12-05/
M
16 sa. önce
Samsung One UI 5.1 güncellemesi için tarih belli oldu

Samsung One UI 5.1 güncellemesi için tarih belli olduGüney Koreli teknoloji devi Samsung mobil cihazlarını yoğun bir şekilde Android 13 tabanlı One UI 5.0 sürümüne yükseltirken bir yandan da geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi de One UI 5.1'in çıkış tarihi hakkında yeni bilgiler internete düştü.Ayrıca Bkz.Xiaomi 13 serisinin fiyat etiketleri sızdırıldı: Fiyatlar yükseliyorSammobile internet sitesine göre merakla beklenen Galaxy S23 serisi One UI 5.1 yüklü şekilde piyasaya sürülecek. Bu da yeni ürün yazılımının şirketin bir sonraki amiral gemileriyle birlikte sunulacağını gösteriyor. Koreli kaynaklara göre akıllı telefonlar Şubat ayı başlarında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak.Samsung One UI 5.1 güncellemesi için tarih belli olduOne UI 5.1 için geri sayım başladıBu bilgiler ışığında One UI 5.1'in diğer Samsung cihazlara ancak Galaxy S23 satışa çıktıktan sonra dağıtılacağını söyleyebiliriz. Henüz One UI 5.1'i alacak akıllı telefon ve tabletlerin bir listesi yok. Ancak yeni ürün yazılımının 2021 ve 2022'de piyasaya sürülen çoğu Galaxy cihazı için yayınlanacağı bildiriliyor.
Kaynak:https://www.sammobile.com/news/samsung-one-ui-5-1-update-release-date-eligible-devices/
M
19 sa. önce
Yeni Tesla Model 3'ün fotoğrafları internete düştü
Yeni Tesla Model 3'ün fotoğrafları internete düştü
Tesla, Model 3 elektrikli otomobilinin güncellenmiş versiyonunu test etmeye başladı. Kaliforniya'da çekilen ve daha sonrasında sosyal medyaya sızdırılan fotoğraflar aracın görünüm ve donanım açısından önemli değişikliklere uğrayacağını ortaya koyuyor.Ayrıca Bkz.Yeni Toyota C-HR bu tasarımla geliyor! Üstelik bu kez PHEV versiyon da varYeniden tasarlanan Highland kod adlı Model 3'ün 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğine yönelik bilgiler var. Elektrikli otomobilin üzerindeki kamuflajların sayısı tasarım açısından ciddi yenilikler olacağını gösteriyor. Zira aracın ön ve arka kısmı komple siyah örtüler altında gizlenmiş durumda.Yeni Tesla Model 3'ün fotoğrafları internete düştüAmaç üretim maliyetini düşürmekModel 3 prototipi yeni tamponlar, kaput ve bagaj kapağının yanı sıra elden geçirilmiş farlara işaret ediyor. Kabin bölümünde herhangi bir değişiklik olmadığı belirtilirken farın üst köşesinde mevcut modelde olmayan bir kamera fark edildi. Tesla daha önce hiç böyle bir ekipman kullanmamıştı.Yeni Tesla Model 3'ün fotoğrafları internete düştü
Bu kameranın ön tampon kısmındaki kör noktaları görmek için kullanılabileceği düşünülüyor. Bir başka görüşe göre FSD yani tam otonom sürüş sisteminin bir parçası olacak. Tesla Model 3 güncellemesinin temel amacı maliyeti düşürmek ve üretimi hızlandırmak. Şirket bunu araçta kullanılan bileşenlerin sayısını azaltarak başarmayı planlıyor.
Kaynak:https://insideevs.com/news/624887/tesla-model-3-project-highland-refresh-prototype/
M
dün
AirPods kulaklıklar için ilk profesyonel temizleme kiti çıktı: İşte fiyatı

AirPods kulaklıklar için ilk profesyonel temizleme kiti çıktı: İşte fiyatıBelkin, Apple AirPods kulaklıklar için tasarlanmış ilk profesyonel temizleme kitini tanıttı. İçerisinde kulak kirini yumuşatan ve çözen özel bir solüsyon, temizlik fırçası, temizleme jeli ve mikrofiber bez yer alıyor."AirPods kulaklıklar için ilk profesyonel temizleme kiti çıktı: İşte fiyatıKullanıcıdan ilk aşamada solüsyonu kulaklıklara damlatması, bir dakika beklemesi ve ardından sıvıyı kulaklıktan mikrofiber bezin üzerine dökmesi isteniyor. İkinci adımda buşonları temizlemek için fırça devreye giriyor.

Akustik performansı geri kazandırıyorSon adımda ise kir ve toz gibi her türlü kalıntıyı kendisine yapıştırarak çeken temizleme jeli var. Topak şeklindeki jeli kulaklıkların içerisinde kir kalmayana kadar uygulamak gerekiyor. Hepsi bu kadar.AirPods kulaklıklar için ilk profesyonel temizleme kiti çıktı: İşte fiyatıBelkin profesyonel temizleme kitinin kulaklıklara zarar vermeden "akustik performansı" geri kazandırdığını söylüyor. Söz konusu set 1., 2. ve 3. nesil AirPods modelleriyle uyumlu. Fiyat etiketinin ise 15 dolar olduğunu belirtelim.
Kaynak:https://www.belkin.com/airpods-cleaning-kit/AUZ005btBK.html
M
dün
Xiaomi 13 serisinin fiyat etiketleri sızdırıldı: Fiyatlar yükseliyor
Xiaomi 13 serisinin fiyat etiketleri sızdırıldı: Fiyatlar yükseliyor
Xiaomi 13 serisi önümüzdeki birkaç gün içerisinde tanıtılacak. Çin basını lansmana sayılı günler kala Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro'nun tüm versiyonlarının fiyat etiketini paylaştı. Görünüşe bakılırsa hem standart hem de Pro modelleri öncekinden önemli ölçüde daha pahalı olacak.Xiaomi 13 fiyatları:
  • Xiaomi 13 [8/128 GB]: 615 dolar

  • Xiaomi 13 [8/256 GB]: 655 dolar

  • Xiaomi 13 [12/256 GB]: 700 dolar

  • Xiaomi 13 [12/512 GB]: 770 dolarXiaomi 13 Pro fiyatları:
  • Xiaomi 13 Pro [8/128 GB]: 755 dolar

  • Xiaomi 13 Pro [12/256 GB]: 855 dolar

  • Xiaomi 13 Pro [12/512 GB]: 925 dolarXiaomi 13 serisinin fiyat etiketleri sızdırıldı: Fiyatlar yükseliyorErtelenen lansman 8 Aralık'taKıyaslama yapabilmeniz açısından Xiaomi 12'nin 3.700 yuan (530 dolar), 12 Pro'nun ise 4.700 yuan (675 dolar) başlangıç fiyatıyla satışa sunulduğunu hatırlatalım. Zaten daha önce de Xiaomi 13'ün fiyatının artacağına dair söylentiler çıkmıştı.Xiaomi 13 serisinin fiyat etiketleri sızdırıldı: Fiyatlar yükseliyorKaynağa göre Xiaomi 13 serisinin normal versiyonlardan daha pahalı olarak satılacak özel versiyonları da olacak. Yeni akıllı telefonların 8 Aralık tarihinde düzenlenecek lansman etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.
Kaynak:https://news.mydrivers.com/1/877/877030.htm
M
2 gün
Apple mağazası güpegündüz yağmalandı: Bir acayip soygun

Apple mağazası güpegündüz yağmalandı: Bir acayip soygunKaliforniya'da yer alan bir Apple Store mağazası gündüz vakti herkesin gözlerinin önünde yağmalandı. Maskeli iki soyguncu mağazaya girerek önlerine gelen tüm cihazları standlardan söküp yanlarında getirdikleri sırt çantalarına tıkıştırdı.Ayrıca Bkz.iPhone SE 4'ün fiyat etiketi ortaya çıktı: 2023'ün başlarında geliyorYayınlanan görüntüler soyguncuların içerideki onlarca müşteri ve Apple Store çalışanına aldırış etmeden iPhone ve diğer Apple ürünlerini rahat bir şekilde çaldıklarını gösteriyor. Bir başka önemli detay da bu kişilerde herhangi bir silah olmaması.

Fiziksel şiddet tehtidiMağaza çalışanları müşterilerden olaya müdehale etmemelerini isterken, soyguncularla karşı karşıya gelmemeleri için onları standların yanından uzaklaştırdı. Hırsızların kendilerine engel olunması durumunda fiziksel şiddete başvuracaklarını söyledikleri belirtiliyor.Apple mağazası güpegündüz yağmalandı: Bir acayip soygunGüpegündüz yapılan soygunla Apple Store'dan 35.000 dolarlık cihaz çalındı. Polis, Apple'ın kalbi Palo Alto'da gerçekleşen olayın faillerini arıyor. Söz konusu mağaza 2018'de 24 saat içinde iki kez soyulmuş ve hırsızlar 100.000 dolar değerinde ürün çalmıştı.
Kaynak:https://www.foxbusiness.com/technology/video-california-apple-store-ransacked-thieves-staff-warn-customers-stop-them
M
2 gün
Oppo Find N2 Flip sızdırıldı: Oldukça büyük dış ekranla geliyor
Oppo Find N2 Flip sızdırıldı: Oldukça büyük dış ekranla geliyor
Oppo markası yeni bir katlanabilir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Find N2 Flip isimli model bu ay düzenlenecek Inno Day 2022 etkinliğinde tanıtılacak. Lansmana sayılı günler kala cihazın görüntüleri internete sızdırıldı.Ayrıca Bkz.Hamile bir kadın, 202 Intel işlemci ve 9 iPhone: Çin'de garip bir olayYayınlanan görüntü Oppo Find N2 Flip'in arkasında, kamera sensörlerinin yanına yerleştirilmiş oldukça büyük bir dış ekran olduğunu gösteriyor. Söylentilere bakılırsa 3.26 inç boyutunda olacak. İç kısımda ise 6.8 inç boyutunda katlanabilir OLED ekran yer alacak.


Oppo Find N2 Flip özellikleriOppo'nun dikey şekilde katlanabilen yeni telefonunun MediaTek Dimensity 9000+ platformundan güç alacağı bildiriliyor. İhtiyaç duyduğu enerjiyi ise 44 watt hızlı şarj destekli 4.300 mAh'lik bataryasından alacak.Oppo Find N2 Flip sızdırıldı: Oldukça büyük dış ekranla geliyor
Kamera özellikleri hakkında da bazı detaylar var. Katlanabilir telefonun arka panelinde 50 megapiksel Sony IMX766 ana sensör ve 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açılı lens görev yapacak. Oppo Find N2 Flip'in Çin'e özel olmayacağı, uluslararası pazarda da piyasaya sürüleceği gelen haberler arasında.
Kaynak:https://www.gsmarena.com/oppo_find_n2_flip_render_surfaces_online-news-56743.php
M
3 gün
Güneş enerjili otomobil seri üretime girdi

                                                                                                                        


M
3 gün
Redmi Note 12 Pro 4G geliyor: İşte sızan özellikleri

Redmi markası yakın zamanda IMEI veritabanına kaydedilen yeni bir akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Çinli şirket önümüzdeki haftalarda Redmi Note 12 Pro 4G'yi piyasaya sürebilir.Ayrıca Bkz.Galaxy Z Flip rakibi Oppo Find N2 Flip ortaya çıktıCihaz geçtiğimiz Ekim ayında IMEI veritabanında 2209116AG numarasıyla görünmüştü. Daha sonrasında Google Play Console, Geekbench, FCC, EEC ve SIRM gibi gibi birçok platformda listelendi. Şimdi ise yeninden IMEI veritabanında ortaya çıktı.

Snapdragon 732G işlemci ve AMOLED ekranRedmi Note 12 Pro 4G'nin Full HD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekran, Snapdragon 732G yonga seti ve 8 GB LPDDR4x RAM ile geleceği tahmin ediliyor.Ayrıca akıllı telefon 128 GB UFS 2.2 depolama birimi, 33 W hızlı şarj destekli 5.020 mAh pil, 16 megapiksel ön kamera ve 108 megapiksel ana kamera içerebilir. Redmi Note 12 Pro 4G'nin çıkış tarihinin yakında netleşmesi bekleniyor.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/12/02/redmi-note-12-pro-4g-coming-soon-imei-database-listing-spotted/
M
3 gün
Samsung parmak iziyle kimlik doğrulamayı 2.5 milyar kat daha güvenli hale getirecek
Samsung parmak iziyle kimlik doğrulamayı 2.5 milyar kat daha güvenli hale getirecek
Parmak izi tabanlı kimlik doğrulamanın güvenliği nasıl geliştirilir? OLED ekranın tamamını aynı anda birden fazla parmağı tarayabilecek hale getirerek. Samsung şu anda tam da bu tür bir teknoloji üzerinde çalışıyor.Ayrıca Bkz.iPhone SE 4'ün fiyat etiketi ortaya çıktı: 2023'ün başlarında geliyorGüney Koreli şirket bu teknolojiyi birkaç yıl içinde hazır hale getirebilir. Samsung Display'e göre kimlik doğrulama için aynı anda üç parmak izi kullanmak, yalnızca bir parmak izi kullanmaktan tam 2.5 milyar kat daha güvenli.Samsung parmak iziyle kimlik doğrulamayı 2.5 milyar kat daha güvenli hale getirecekGalaxy cihazlara 2025'te gelebilirYeni teknoloji aynı zamanda daha kullanışlı, çünkü parmağınızı ekranın herhangi bir yerine koyabiliyorsunuz. Çoklu parmak izi taramanın Galaxy cihazlara ne zaman adapte edileceği henüz belli değil ancak söylenenlere bakılırsa 2025 yılında gerçekleşebilir.Yeni teknolojinin geçerli güvenlik standardı haline geleceğine inanılıyor. Samsung muhtemelen çoklu parmak izi taramayı sunan ilk şirket olacak. Akıllı telefonlarında parmak izi tarayıcısı yerine Face ID sistemine yönelen Apple'ın bu teknolojiyi benimseyip benimsemeyeceği belli değil.
Kaynak:https://www.sammobile.com/news/samsung-to-make-fingerprint-login-2-5bn-more-secure-in-2025/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle