MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
R

Onbaşı
07 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
12 ay
Cougar CGR-ST-600 XTC 600W 80+ Nasıl?
Merhaba arkadaşlar,

Başlıktaki PSU takibe aldığım bir PSU. Ürün özelliklerine baktığımda Japon kapasitörler olduğunu görüyorum. Sayfasına ait linki aşağıya ekliyorum. Ayrıca 80+ sertifikası var ve test sonuçlarına baktığımda %50 yük altında %9.98 ITHD değeri olduğunu görüyorum. Bu değeri EMO (Elektrik Mühendisleri Odası), ev gereçleri ve bilgisayarlar için %15'in altında olaması gerektiğini söylüyor. ITHD değeri sizin cihazınızın ürettiği harmonik yani aynı güç hattına bağlı olan (evdeki tüm cihazlar aynı hatta bağlıdır) cihazlara gönderdiği bozucu elektrik etkisidir.

Sorum şu şekilde, Tayvan malı kapasitör olan başka marka ve modeller var onların marka değerlerine bakarak onları mı tercih etmeliyim? Japon kapasitör PSU'lar için tercih edilen bir özellik olduğunu biliyorum, sadece PSU değil elektronik cihazların hepsi için geçerli bu.

Diğer sorum şu olacak, Cougar markası nasıldır? İncelediğim test raporu 2019 yılının 5. ayına ait. Yeni bir model olduğu için kullanıcı yorumlarını-incelemelerini bulamadığımı düşünüyorum. Bu düşüncem yanlış da olabilir, insanlar tercih etmiyor da olabilir. Bu konuda da aydınlatırsanız sevinirim.

Ayrıca STX modeli ile karıştırmamak lazım, hele hele STX 400,500,600,700 gibi modeller ile hiç karıştırmamak lazım. Bu modeller sitesinde bile bulunmuyor.

Satın Alma Linki: https://www.incehesap.com/cougar-cgr-st-600-xtc-600w-80-power-supply-fiyati-45647/

Yukarıda Bahsi Geçen Link: https://cougargaming.com/products/psus/xtc/

İncelenen Rapor (Bonus): 
R
6 yıl
Tek kullanıcı hesabı ile birden fazla Pc ile online olma
İyi forumlar arkadaşlar,

Sıkıntım şu şekilde: Online ders için birkaç arkadaş birleşerek paket satın aldık. Ne yazık ki web sitesi aynı anda online olmayı engellemiş. Yani aynı anda tek kişi kullanıyor ya diğerini ofline yapıyor yada girişe izin vermiyor. Aklınıza gelen bir çözüm var mıdır? Herhangi bir yazılım iki bilgisayarı tek bilgisayar gibi algılatıp bu güvenliği aşabilir miyiz ?
R
7 yıl
5400 RPM Hdd 7200 RPM'e çevirme ? (soru)
Hayırlı bayramlar DH sakinleri. Başımdan geçen olayı anlatayım daha sonra sorumu sorayım isterseniz.
Bir fotmat sonrası harici samsung hddme yanlışlıkla laptop adaptörünü girdim ve hdd üzerinde bulunan kart yandı. Hdd 1 TB 5400 rpm samsung marka.
Daha sonra arayış içine girdim uygun bi kart bulup verilerimi kurtarayım diye ama çok yeni bir model olmadığı için nafile tabiki bu arayışlar. Geçen gün yine bozulan bir bilgisayarın içine bakarken 320 Gb 7200 Rpm bir hddye rastladım. Kartlar uyuyodu fakat ,sorumun da içeriği olan, 7200 rpm ile 5400 rpm kartlar donanım için ne kadar uyumluydu?

Sorumu sorayım şimdi.

Ben 5400 Rpm ile çalışmakta olan Hddmin kartını 7200 Rpm bir kart ile değiştirsem verilerimi kurtarabilir miyim?

Cevaplarınızı bekliyorum. Çok teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.