Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
18 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
144 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
9 ay
15 yaşındaki araca kasko yapılır mı?
Herkese selamlar, arkadaşlar 2006 model transporter 4+1 camlıvan aracım var. Ruhsatta kamyonet geçiyor. İlk sahibiyim 10 yıl boyunca da kasko yaptırdım. 5 yıldır sadece trafik sigortası yaptırdım. En son kaskolu olduğu yıl iki tane taş izi oldu camda ama ben aracın orijinalliği gitmesin diye camı değiştirtmedim. Bu yıl taş izinin olduğu yerden cam çatladı ve büyüyor.
Orjinal cama 3.500 TL istediler. 15 yıldır hasarsızlık indirimim bozulmadı.
1. Ben yaşından dolayı bu araca kasko yaptırabilir miyim?
2. Şayet kasko yapılırsa camı orjinali ile ücretsiz değişim yaptırabilir miyim?
3. İlk iki madde olumsuz olursa nasıl bir yol izlemeliyim, resimdeki çatlak çizilerek tamir olur mu, bu şekilde muayeneden geçermi?
İnternette konuyla ilgili açıklayıcı bilgi yok
*sigortam.net dah kaskoi teklifi vermedi araç bilgilerini girdiğimde. 15 yaşındaki araca kasko yapılır mı? 15 yaşındaki araca kasko yapılır mı?
10 ay
Vodafone net fatura şişiriyor !!!
Daha önce konu açmıştım pek ilgi görmedi ama kısaca; 5 yıldır vodafone net kullanıyorum 15 haziranda taahüdüm bitti, mh ile görüşüp 91 TL 50 mbit anlaştık bir hafta kullandım sonra mesaj geldi talebiniz doğrultusunda 24 mbit 101 TL olarak değiştirilmiştir şeklinde. Mh yi aradığımda talepte bulunmuşsunuz dedi. Böyle bir talebimin olmadığını belirterek şikayet açtım iki gün sonra onaylandı. Tekrar 91 TL 50 mbit kullanmaya başladım.
91 TL fatura ödemeyi beklerken 161 TL fatura geldi resmi ekliyorum. Bayram nedeniyle mh ile görüşme firsatım olmadı henüz. Vodafone net fatura şişiriyor !!!
11 ay
vodafonenet verdiği tarifeyi iptal etti

25 Haziran tarihinde dsl 24 mbite kadar 71 TL olan taahhüdüm bitmeye yakın mh yi arayarak dsl 50 mbite kadar 91,70 TL ye anlaştık ve tarifem bu şekilde jetfatura da görünmeye başladı. 01.07.2021 tarihinde telefonuma mesaj geldi "talebiniz üzere tarifeniz dsl 24 mbite kadar 101,90 TL olarak değiştirilmiştir" şeklinde. Mh yi aradığımda talepte bulunmuşsunuz dediler, öyle bir talebim olmadığını ısrar ettiğimde sistemden iki dakikalık bir inceleme sonucu dönüş yaptılar ve sistemsel bir hata olduğunu düzelteceklerini söylediler.

Daha sonra 50 mbite kadar 91,70 TL tarifeye tekrar geçiş için onay vermemi istediler kabul ettim.

Araştırmalarım sonunda comnete geçmeye karar verdim ve yarım saat sonra vodafone yi aradım. Onayımın iptal edilmesini ve hattımı başka ıss ye taşımak istediğimi söyledim. Fakat mh onay talebinizin incelenmesinin 48 saat süreceğini ve bu süreçte iptal edilmesinin mümkün olmadığını, geçiş yapıldıktan sonra ise cayma bedeli çıkarılacağını, başka bir seçeneğimin olmadığını söyledi. Şimdi 48 saatin geçmesini bekliyorum. Son durumu buradan bildiririm.

geçen yıl
Vodafone Net verdiği paketi iptal etti!

5 yıldır vodafone net evde internet kullanıyorum. Taahhüdümün bitmesine 3 ay var aradılar yenileyelim diye mevcut 24 mbps dsl kullanıyorum 69.90 TL. 84.90 TL ye 35 mbps verelim dediler, ben de 50 mbps verin dedim o fiyata kabul ettiler. 3 gün sonra tekrar aradılar o kampanya bitmiş diye 89,90'a olur ancak dediler. Ben de 5 TL için mi kabul etmiyorsunuz, 5 yıldır müşterinizim dedim ama hiç ısrar etmedi, yeni tarifeyi iptal etti. Diğer operatörler de fiyatlar uçmuş. Şimdi tekrar aramalarını mı bekleyeyim yoksa ben mi tekrar arayayım 89,90'ı kabul ediyorum diye. Ya da farklı bir ISS öneriniz var mıdır? sıkıntısı olmayan.

2 yıl
flo mağazası hatalı ayakkabı satıyor, uzak durun!

Edit: Kızılay flo mağazasından arandım, kendilerini genel merkezden aradıklarını ve ayakkabımın değişimini yapacaklarını belirttiler. Ardından flo genel merkezinden aradılar. Şikayetvar'a açtığım konu hakkında mağduriyetimi gidermek istediklerini belirterek ayakkabıyı mağazadan değiştirebileceğimi ve kendilerinden başka bir isteklerinin bulunup bulunmadığını sordular. Açıkçası bayağı şaşırdım bu kadar kısa sürede çözüm ürettiklerine. Çünkü şikayetvar da flo ve kinetix ile ilgili yüzlerce şikayet olduğunu konuyu açtığım zaman görmüştüm. Bana mı piyango vurdu bilemedim.


Resimdeki spor ayakkabıyı flo mağazasından aldım, alırken sadece sağ ayağımı denedim normaldi. Bunun üzerine ertesi gün işe giderken ayakkabıyı giydim. 100 metre kadar yürüdüm ve servise bindim. Sol ayakkabı içi diğerinden farklı basıyordu, tabanıma batma oldu hafif şekilde. Ayakkabının içliği kaymıştır diye düşündüm. İş yerine gelince içliği çıkardım ve düzgünce oturtmaya çalıştım. Sonra akşama kadar bu ayakkabıyı kullanmak zorunda kaldım sol ayakkabı diğerine göre tabanı çok farklı basıyordu. Ayağımın tabanı inanılmaz ağrıdı. Akşam eve geldiğimde çoraplarım da pis kokmaya başladı. Evde jel tabanlık vardı dedim herhalde sol tabanlık sıkıntılı, değiştirdim jel tabanlığı taktım ertesi gün yine aynı şekilde ayağımda müthiş ağrı ve koku meydana geldi. Ayakkabıyı kızılay flo mağazasına götürdüm, fabrika hatalı bir ürün olduğunu sol ayakkabının çok farklı bastığını ve ayağımı ağrıttığını söyledim, fabrikaya incelemeye gideceğini değişim yapamayacaklarını, inceleme sonunda mesajla bilgi verileceğini söylediler. Aradan bir ay geçmesine rağmen herhangi bir bilgilendirme gelmedi. Sormaya gittiğimde suratsız ve orada zorla duruyormuş gibi (ayakkabıyı teslim etmeye gittiğimde de aynı eleman vardı) ve müşteriyle konuşmaya dahi tenezzül etmeyen çalışan arkadaki dolaptan ayakkabıyı çıkardı ve iade etti. Ayakkabı çoktan gelmiş ama mesaj falan gelmedi bana (ben incelemeye gittiğine bile inanmıyorum). Bu arada ayağımın ağrısı yaklaşık iki hafta sürdü bu ayakkabı yüzünden.

Şikayetvar'a girdiğimde yüzlerce hatta binlerce şikayetin olduğunu gördüm. Kınetix ve flo mağazası hakkında benimkine benzer şikayetlerden geçilmiyor ve hiçbir çözüm sunulmuyor.

Arkadaşlar flo'dan ve kınetixten uzak durun! Buradan kınetix yetkililerine sesleniyorum sürekli müşteri kaybediyorsunuz. Şikayetvar'da ki yorumları dikkate alın.

flo mağazası hatalı ayakkabı satıyor, uzak durun!


flo mağazası hatalı ayakkabı satıyor, uzak durun!


flo mağazası hatalı ayakkabı satıyor, uzak durun!
2 yıl
VodafoneNet tarifemi vdsl'den dsl'e geçirmiş?

Daha önce konu açmıştım vodafone net müşteri hizmetlerinden aranarak taahhüdümün (vdsl 24 mb 62,79 TL.) bitmekte olduğunu ve yeni tarifeye geçmezsem 109 TL. gibi bir rakamdan devam edeceğini söyleyince onay verdim 89,90 TL ye aynı tarifeden 24 ay taahhüt yapıldı. En son faturama baktığımda 4 ay daha 62,79 TL.den taahhüdüm olduğunu gördüm ve 4 ay daha eski tarifemden devam etmek için 4 kez kayıt bırakmama rağmen düzeltmediler. Şikayetvar ve BTK ya şikayet talebi oluşturdum. Bugün aradılar ve mağduriyetinizi gidermek istiyoruz aynı tarifenizi 12 ay boyunca 69,90 TL. olarak düzeltmek istiyoruz dediler bende onay verdim.

Kapattıktan sonra Jetfatura'ya girdiğimde vdsl 24 mbit olan tarifem dsl 24 mbit olarak değişmiş. Resimlerde öncesi ve sonrası var.

Birde "24 mbps'e kadar S-69,90/ L-89,90" buradaki "S" ve "L" ne anlama geliyor bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?

vdsl / dsl arasında biraz araştırdım ama sadece 16/24 mbit farkı mı vardır. Güya vodafonet mağduriyetimi giderecek iken yine mi bir üç kağıt yapmıştır?

VodafoneNet tarifemi vdsl'den dsl'e geçirmiş?


VodafoneNet tarifemi vdsl'den dsl'e geçirmiş?
2 yıl
vodafone müşteri hizmetleri aldatmacası

Yaklaşık 4 yıldır Vodafone evde internet abonesiyim. Müşteri hizmetleri tarafından arandım ve taahhüdümün bitmek üzere olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini söylediler bende bunun üzerine kabul ettim. 62,79 TL ödediğim taahhüt 89,90 TL'ye çıktı. Telefonu kapattıktan sonra en son faturama baktığımda henüz 4 ay daha 62,79 TL. den taahhüdümün olduğunu gördüm. Aynı gün bir saat sonra müşteri hizmetlerini arayarak taahhüdümün yenilenmemesini istediğimi, bitmesine 4 ay olduğunu, müşteri temsilcisinin beni kandırdığını, 62,79 TL. den 4 ay daha eski taahhüdüme devam etmek istediğimi, 4 ay fazladan 27x4=108 TL. fazla ödemek istemediği belirttim. Kayıt oluşturdular, yarım saat sonra gelen mesajda "değerli müşterimiz iletmiş olduğunuz faturanız incelenmiş olup herhangi bir sorun tespit edilmemiştir" şeklinde mesaj geldi. Bundan sonra iki gün boyunca 4 defa müşteri hizmetlerine talep oluşturmama rağmen her seferinde dalga geçer gibi "faturanızda sorun tespit edilmemiştir" şeklinde mesaj geldi. 3 adet telefon hattım ve evde internet hattım vodafondu 4 yıldır kullanıyordum bundan sonra Vodafone'un yanından geçmem. 3 kuruş için insanları kandırmanın alemi yok, daimi müşterinizi 3 kuruş için kaybettiniz. İnsanı salak yerine koyuyorsunuz tüm günümü müşteri hizmetlerine dert anlatmak için ayırmama rağmen hala "faturayla ilgili sorun bulunmamıştır" mesajı geliyor. Müşteri hizmetleri tam bir rezalet.

2 yıl
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Selam arkadaşlar berberler kapalı olduğu için wahl color pro saç kesme makinesi aldım. Önce oğlumu tıraş ettim gayet güzel çalışıyor. Çekme ve kesmeme yapmıyor. Lakin her tıraştan sonra bıçakları çıkarıp temizleyin ve yağlayın diye bir uyarı var kullanma kılavuzunda. Ben başlığı çıkarıp bıçakları temizledim ve yağladım. Tekrar taktığımda aşırı sesli ve titreşimli çalıştığını gördüm. Takarken bir yanlışlık mı yaptım diyerek tekrar söktüm ve eksik bir parça olup olmadığına baktım. Tekrar sök tak onlarca kez denedim. Ama hala düzelmedi. Eksik bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Kendi saçımı kesmeye çalıştım. Makine hiç bir şekilde kesim yapmıyor. Sürekli üst bıçak aşırı sesli ve sallantılı çalışıyor. Yerine oturmayan bir şey yok. İki gündür sürekli sök tak bir türlü yapamadım. İnternet te herhangi bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
Saç kesme makinesini bıçağını yağlamak için söküp taktığımda titreşim arttı ve bıçaklar kesmiyor
2 yıl
Yurtdışı xbox one s alınır mı ?
Selam arkadaşlar, sahibinden açılmamış kutu yurtdışından alınma xbox one s alınır mı ? Fiyat olarak yurt içi faturalı garantili ürünlere göre 400 TL daha uyguna geliyor. Dezavantajları ne olabilir. Daha önce oyun konsolu tecrübem yok.
3 yıl
apple onarım merkezi sağlam telefonumu bozdu !
İPhone 7 Plus bir yıllık garantisi devam eden telefonumu Maltepe bireysel şubesine şarjın geç olması ve bazen olmaması şikayeti ile verdim. İki gün sonra 3299 TL karşılığında yeni telefon verebileceklerini telefonun tamir olamayacağını ve fiziksel hasar nedeniyle garanti kapsamında olmadığını belirttiler. Ben kabul etmedim telefonum çiziksiz, tertemiz ve hiçbir şekilde düşmedi ve sıvı teması olmadı. Olay bundan sonra başlıyor; Servise verdiğimde çalışır durumda olan telefonumu geri iade aldığımda Home tuşu, parmak izi çalışmıyor ve hiç şarj olmuyordu. APPLE ONARIM MERKEZİ SAĞLAM OLAN HOME TUŞUNU BOZARAK GERİ VERDİ VE TEST AŞAMASINDA OLABİLİR BÖYLE ŞEYLER DEDİLER. Bireysel iletişimi aradığımda müşteri hizmetlerini arayın dediler. Defalarca Apple desteği her aradığımda, bağlandığım her temsilci "halledeceğiz, birlikte aşacağız, siz canınızı sıkmayın, biz sizin için buradayız" diyerek dalga geçer gibi pışpışlıyorlar. 6'ncı kez görüşmemde sizin telefon testi kaldıramamış parçalar o aşamada bozulmuş olabilir, bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Ben de sağlam telefonum bozarak verdiniz siz nasıl firmasınız dediğimde yasal hakkınız var şikayetçi olun diyerek beni savuşturdular. Bunun üzerine Ankamall Gürgençler'e telefonumu götürdüm. Telefonumu servise bıraktığım gibi geri almak istiyorum. Bozdukları yerleri onarsınlar en azından dedim. Onlar da fatura olmadan alamayacaklarını söyleyerek salladılar. Alt kattan Teknosa'dan telefonun faturasını çıkararak beş dakika sonra yeniden gittim. Telefonu onarıma göndermek istediğimi söyledim. Faturayı götürdüğümde çalışanın suratından düşen bin parça. Neyse telefonu verdim. Akşama mesaj geldi onarıma göndermeden iade ediyorlar garanti kapsamı dışında diye. Apple güya dünya markasıymış. Vatandaşın 3 kuruşuna göz diken hırsız bir firma. Ne servisleri, ne onarım merkezi, ne de müşteri hizmetleri sadece oyalamak başka işleri yok. Bu dünyada elimden geldiğince hakkımı size yedirmeyeceğim. Kimin vebali varsa fazlasıyla başınıza gelir inşallah.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle