Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
09 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
60 üye
Görüntülenme (?)
774 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
dün
Sabiha Gökçen Metrosunu Kullanan Oldu Mu?
Kadikoy den kalkan sabiha gokcen metrosunu kullanan oldu mu? İndikten ne kadar sonra havalimani giris kapisina ulasiyorsunuz cok mesafe var mi ?
4 ay
Özel Okulların Sabah Yaptığı Yüksek Sesli Müzik Yayını

Merhaba,


Oturduğum bölgede MEB e bağlı birkaç özel okul var. Haftaiçi her gün sabah 8 de yaklaşık yarım saat boyunca son ses müzik yayını yapılıyor ve ses hoparlorlerden dışarı veriliyor. Şunu belirtmek isterim kesinlikle sadece herhangi bir özel gün ( 23 nisan - öğretmenler günü vs) kutlaması için değil her gün yapılıyor. 1 sene içerisinde cimer üzerinden 6 defa milli eğitime şikayet ettim, ilçe milli eğitim uyardıklarını ifade etti ama umursamadan müzik yayınına devam edildi. Yayın yapıldığında polisi arıyorum gelip-arayıp uyarıyorlar fakat bir hafta sonra tekrar devam ediyor. Hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim? Sabah uykularımız ziyan oldu. 9 da uyanmam gerektiği halde sabah 8 bazen 07:30 da bu müzik sesiyle uyanmak zorunda kalıyoruz sonra da uyumak işkence. Camlar kapansa bile ses geliyor içeriye. Görüş ve önerilerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

4 ay
Maksimum %25 Zam Kanunu Gölgesinde Kira Tespit Davası Hk.

2017 Ekimde giren kiracımızın 2022 ekim itibariyle 5 senesi doluyor. Kira değeri emsallerine göre çok düşük kaldığından kira tespit davası açmak istiyoruz. Bu konuyla lgili kısa birkaç sorum olacak


1) Tespit davası öncesi artış için ihtarname yollamak şart mı?

2)Bu ihtarname 2022 ekim ayından önce kiracıya ulaşacak şekilde mi yollanmalı yoksa 2022 ekim ayı içerisinde ulaşsa yeterli olur mu?

3)İhtarname ekim ayı içerisinde çekilmezse dava açılamıyor mu?

4)Dava hangi tarihler arasında açılabilir?

5)Yakın zamanda çıkan en fazla %25 zam yapılabileceğine ilişkin kanun mahkemenin kararını etkiler mi? Yani mahkeme bu kanunu referans gösterip %25 zamı uygun görüp devam edebilir mi yoksa süreç bizim gösterdiğimiz emsal örneklere göre mi işler?Şimdiden teşekkürler.

4 ay
50'' - 55 " Aralığında Smart TV Tavsiyesi( Max 12000TL)
Selamlar,

50 inchten küçük olmamak şartıyla F/P smart tv önerilerinize açığım. Fiyat olarak 12.000 TL yi geçmezse iyi olur. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
4 ay
Koşu Ayakkabısı Tavsiyesi

Dostlar selamlar,


Haftada ortalama 10 km koşu yapıyorum. Ayağım 44-45 numara ve epey taraklı. Dar kalıp ayakkabı giyemiyorum bu yüzden.


Önerebileceğiniz marka model var mıdır? Decathlonda alttaki modelleri bulabildim. Şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz için.www.decathlon.com.tr
Erkek Koşu Ayakkabısı Modelleri & Fiyatları | Decathlon
https://www.decathlon.com.tr/browse/c0-tum-sporlar/c1-kosu/c3-erkek-kosu-ayakkabilari/_/N-1blk75j
6 ay
Aracımın Çizilmesini Önlemek İçin Kamera Taktırabilir miyim?

Selamlar,


Diyelim aracım park ettiğim bir yerde çizildi. Bunu kimin yaptığını tespit edebilmek için kendi alabileceğim önlemler var mı? Araca bu amaçla taktırabileceğim bir kamera var mı? Gerçi bu kamerayla dış cephedeki bi hasarı tespit etmek epey zor olur. Bu konuyla ilgili ne gibi önlemler alıyorsunuz veya alınabilir?

6 ay
İsviçre Turistik Schengen Başvurusu

Yakın zamanda isviçreye Turistik vize başvurusu yapan oldu mu acaba? Vize alabildiniz mi yoksa red mi aldınız? İnternette okuduğum kadarıyla çok red alan olmuş. 3 yıldır bir bankada çalışıyorum Red yersem hem uçak hem de vize ücreti yanacağı için cesaret edemiyorum.

7 ay
Ticket Restaurant Edenred ile Alışveriş Yapılabilen Siteler

Selamlar dostlar. Birçok işyeri çalışanlarına ticket veriyor. Bu ticketler da online yemek siparişi veren sitelerin çoğunda geçmiyor. Geçenlerde ise güzel kampanyalarla da birleştirerek yüklenen ticketları daha verimli kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ticket kullanılabilecek yemek sitelerini bu başlık altında listeleyebiliriz. Bildikleriniz varsa ilk mesaja ekleme yapacağım.-Yemeksepeti

-Mopaş Online ( *200 TL ye kadar 8.99 TL, 200-400 TL arası 7.99 TL, 400 TL ve üzeri alışverişlerinizde teslimat ücreti 4.99 TL dir.)

-Getir Yemek

9 ay
Maksimum 600 TL Akıllı Bileklik Önerisi

Selamlar,


600 TL civarı bütçem var. Tavsiyelerinize açığım. Gördüğüm kadarıyla özelikl olarak çoğu saatin özellikler aşağı yukarı aynı( uyku kalitesi ölçümü, tansiyon ölçümü, spor hareketlerini izleme vs). Huawei band 6 ve mi band 6 nasıldır? Hangisini önerirsiniz veya önerebileceğiniz farklı marka model var mı? Şarjı uzun giderse daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler tavsiyeler için.

geçen yıl
Avrupadaki Covid Önlemleri 2022 Yazına Kadar Kalkar mı?

Girişte istedikleri covid testi vb önlemler sizce 2022 yazın akadar kalkar mı yoksa daha uzun süre böyle bu durum devam eder mi sizce?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle