Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
15 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Senin İstediğin Ürün Üretilse Nasıl Olurdu?
Merhaba dostum:

Olsa satın alırdım dediğin ürünler var mı? Ya da sen de bir ürünün daha iyi olabileceği bir özelliği olduğunu bildiğin halde bundan şikayetçi misin?

Şarj cihazlarının kalitesiz kabloları yüzünden deli olduğum şu anda bunu diğerlerine de sormak istedim. Üretilse güzel olurdu ya da şu üründe şu değişiklik yapılsa çok daha iyi olurdu dediğin şeyler varsa onları burada toplayalım. Bunun yanında kamerayı görmüş her Türk vatandaşı gibi "Burdan yetkililere sesleniyorum:" demek istersen de dertlerini burada dillendir isterim. Firmalara seslenmiş olalım, bakarsın hiç ummadık bir şekilde sesimizi duyarlar.

Benim katkımsa yukarıdaki metinde bahsettiğim gibi: Marka ne olursa olsun, kopma ihtimaline karşı dayanıklı şarj kabloları. Sürekli seyahat halinde olanlar beni anlayacaktır eminim.
6 yıl
Apple Fiyat Farkı
Merhaba arkadaşlar küçük bir sorum olacak: Apple'ın internet sitesindeki edu-shop fiyatları apple mağazalarında da geçerli mi? Yani atıyorum 13" Air öğrenci indirimiyle sitede havale fiyatı 3.608,71 TL görünüyor. Mağazada da yine bu fiyattan mı olacak yoksa mağaza fiyatları internete göre farklılık gösteriyor mu?

Mağazayı aradım ancak sırada beklemekten ciğerim soldu, kimseye ulaşamadım.
6 yıl
2000-3000 TL Arası Ofis Bilgisayarı
Selam arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim üzre ofis tarzı işlerde kullanılacak bilgisayar arıyorum. Belki birkaç adet montaj programı vs. gibi programlar olacak sadece. Forumu taradım ancak ofis işi için tavsiye isteyenler bile araya oyun dahil etmişler illaki. Ben sadece internetten işlem yapıp wordpress vs. kullanacağım %90. Tek istediğim şey bilgisayarın hızlı olması ve bir iki yıl sonra donup kitlenmeye başlamaması. Kafamda da şu makine var:

http://www.teknosa.com/urunler/125033035/lenovo-z5070i7-4510u8gb1tb8gb15-6-2gb-nv15-gmwin8#product-features

Önerileriniz nelerdir?
6 yıl
Modem Sürücüsünü Bulamıyorum
Selam arkadaşlar. Superonline fiber internet kullanıyorum modemim huawei hg253s. Kurulum cd'sini şu anda bulamıyorum ve internette upload edilmiş sürücü setup'ı bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?
7 yıl
Wi-Fi Kopma Sorunu
Merhaba arkadaşlar, bugün öğlen saat 12 civarında fiber internet bağlandı. Ethernet'te sorun yok 45Mbit civarını görüyorum ama Wi-Fi sürekli kopuyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum, biri "kasadan uzak tutun, modemin sağında solunda ayna vs. var mı?" diye sordu diğeri de "güncelleme yapıyorum" falan dedi. ikisi de işe yaramadı; neredeyse 5 saattir bağlı ve hala kablosuz internet kullanamıyorum sebebi ne olabilir?

edit: Arkadaşlar benim bağlattığım gün çalışan bana ertesi gün öğlenene kadar beklememi, ama zaten geleceklerini söylemişti. Ertesi gün tam öğlen 11-12 gibi sorunum düzeldi ve forumlarda, sözlüklerde söylendiği gibi wi-fi kullanımında hız kaybı yok yine saniyede 3-4 mb download görüyorum. Hatta speedtestte ilk an 100 megabite vurdu. Özetle eğer sorununuz halen devam ediyorsa kurulumu yapan ekibi arayın, onlar da bu yaygın sorunun zaten farkında, yardımcı olacaklardır.
7 yıl
Keman Eğitimi
Merhaba. Keman kursuna başlayacağım ve bu hafta başlangıç düzeyi bir keman almam gerekiyor. 250 TL civarı bir fiyat var aklımda, ustalardan önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Ehliyet Almak
Merhabalar. 14 Ocak'ta ehliyet sınavına giriş için ücret yatıracağım ancak ne kadar yatıracağım ya da sonrasında ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok. Kursa gitmem gerekiyor mu bunu da bilmiyorum. Birçok siteye baktım ancak MTSAS denen şeyden başka herhangi bir yönerge bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
8 yıl
Ziraat Genç Kart'ı Kaybettik!!!
Merhaba arkadaşlar, aranızda muhakkak Ziraat Genç Kart kullanan vardır. Kartın kaybolması durumunda ne yapmak gerekiyor acaba?
8 yıl
Öykü Yazıyorum Beyler
Merhaba arkadaşlar, bir boşluk yaşadığım şu sıralarda öykü yazmaya başladım. İyi bir şey olmasını istediğim için oldukça uğraştırıcı oluyor. Bir paraf da sizinle paylaşmak istedim, belki kısa bulup yorum yapmak istemeyebilirsiniz ama okunması bile bana yeter.

... Kartoncuya "Buraya sık gelir misin?" diye sordum ve sorduğum anda da pişman oldum. Lanet olası romantik film endüstrisi. Tüm absürt tanışma cümleleri hafızamıza kazınmış.
"Yolum düştükçe geliyorum" dedi, "Niye sordun?"
"Hiiç, meraktan" dedim en sevimli halimi takınarak.
"Sen ne yapıyorsun orada?"
"Üç haftadır sinsi gibi seni gözlüyorum" demek istedim. "Acayip sorularım var." Muhabbete böyle girersen, kimse seni s**lemez tabii. ...

düzenleme: başlık değişikliği
9 yıl
Tablet Tavsiyesi
Merhaba. Bilgisayar artık benim olmadığından internette donma sorunu olmadan gezebileceğim, kasmadan film, dizi izleyebileceğim, gerektiğinde yazı yazarken kolaylık sağlayabilecek bir tablet arıyorum. Daha önce hiç Apple ürünü kullanmadığımdan işletim sistemine alışma problemim olabileceğini düşündüğümden Android işletim sistemi daha yakın geliyor bana. Grafik ve hız açısından da fiyat/performans olarak iyi ürünler vardır umarım bildiğiniz. 800-900 lira arası bir bütçem var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Sadece Samsung olmak zorunda değil, tavsiye edebileceğiniz başka markalar da varsa onları da düşüneceğim. Şimdiden teşekkürler.

edit: teknik terim hatası
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.