Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
06 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 15)
Gönderiler Hakkında
12 ay
Philips Tv youtube 4k ve 1080p izleyemiyorum

Merhaba Arkadaşlar,


Yaklaşık 1.5 yıldır kullandığım 50Pus7303 televizyonumda son zamanlarda yaşadığım bir problem var.


Youtube uygulamasında çoğu kanalda 4k yada 1080p kaliteli içerikleri 720p kalitesinde oynatabiliyorum. Kalite değiştirme bölümüne geldiğimde 720p üstündeki seçenekler görünmüyor bile.


Telefonumdan baktığımda ise kalite seçenekleri görünmekte.


İşin ilginç tarafı daha önceden 1080p izlediğim videoları bile denediğimde 1080p seçeneğinin görünmüyor olması. İnternetim 100mps fiber hızında.


çözüm için herhangi bir önerisi olan varsa çok memnun olacağım.

2 yıl
Sizce hangi monitör ?
4 yıl
Arabadan pek anlamıyorum sizce bu araç alınır mı?
6 yıl
Msi Satış Sonrası ile ilgili
Merhabakar Arkadaşlar.

An itibari ile Toshiba bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarımda meydana gelen 4-5 farklı soruna rağmen TNB bilgisayar 6 aylık periyotta olsa bile ürünü değiştirmemiş , iade almamış ve tamir etmemişti.
Bunun üzerine Tüketici Hakem heyetine iade için başvurdum ve kazandım. Bimeks buna itiraz etti Tüketici mahkemesine gitti onu da kazandım ve para iadesi alacağım.
Bu bir yıllık bir süreç. Bu aradaki telefon trafiklerini , servisle kavgaları , mahkeme vs yi anlatmıyorum bile.


Şimdi Böyle bir geçmişim varken yeni alacağım bilgisayarımda aynı problemleri yaşamamak , en azından satış sonrası destekleri ile iyi olduklarından emin olduğum bir marka almak istiyorum.
Bugün Vatan Bilgisayara gittim , oradaki arkadaşlar artık msi satmamaya başladıklarını çünkü satış sonrasında çok sıkıntı çıkardıklarını bu yüzden de müşterileri ile kötü olduklarını söyledi. Gerçekten de web sitesinden satış kapanmış , mağazalarda sadece teşhirler var.


Ben kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Yaşadığınız problemlerde servisin yaklaşımı nasıl ? , Gerektiğinde ürün değişimi , iadesi gibi durumlarda sorun çıkartıyorlar mı ? Bunlara birinci ağızdan yanıt bulmak istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler.
7 yıl
işlem anında toucpad çalışmaması sorunu.
Arkadaşlar vaio laptopum var. Sistemden herhangi bir kopyalama yaparken yada program kaldırırken vs toucpad ile imleç oynatımı tam bir işkenceye dönüşüyor. Kesik kesik ilerliyor yada hic ilerlemiyor.

Ancak wireless maus ile kontrolde hiçbir problem yok yağ gibi akıyor. Normalde masautunde işlem yapmazken touchpad dede problem yok sorunsuz çalışıyor


Pc yi komple recovery ile aldığım ana döndürdüm ayni problem devam ediyor. Bunun sebebi ne olabilir ?
7 yıl
3 kişilik katlamalı 101 oyunu ile ilgili bir soru.
Arkadaşlar öncelikle merhaba ;

Evde arkadaşlar ile katlamali 3 kişilik 101 oynuyoruz.

Sormak istediğim bir soru var.

Birisi 160 ile el açtı.
Ardından benim elim 150 ile bitiyor örneğin. Bu durumda ben bitebilir miyim ? Yoksa elimin 161 olması ve sonra mi bitmem gerekir ?

Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
İnternet hattımı ne zaman kapatmalıyım ?
Arkadaşlar kasım 4-7 arası inşallah askere gidiyorum.

TTNET internet aboneliğimin iptalini gerçekleştirmem gerekiyor ancak ne zaman iptal ettireceğime karar veremedim.

Örneğin ben kasım 5 te internetimi iptal ettirirsem bana 30 günlük bir faturamı yansıtılır yoksa 5 günlük bir faturamı yansıtılır ?
8 yıl
Yokuşta dizel ve benzinli araba kaldırmak farklı mıdır ?
Arkadaşlar ben ehliyet almaya çalışıyorum 10 gün sonra direksiyon sınavım var.Bununla ilgili sormak istediğim birkaç soru olacak.

Kurs arabalarının 4'ü dizel 1 tanesi benzinli.Bu zamana kadar hep dizellerle çalıştım hiç benzinli denk gelmedi.

Eğer sınav günü benzinli arabayla sınav olursam beni ne gibi sürprizler bekler yoksa herşey aynımıdır sorun çıkmaz mı ?

Diğer sorum ise yokuş yukarı araç kaldırmada ben aracı kavrama noktasına getirdikten sonra freni bırakıyorum araç kendi kendine haraket ediyor ve ben 1 metre kadar gittikten sonra gaz veriyorum sıkıntı olmuyor.Ancak benzinli arabalar gaz vermeden stop eder diyorlar tam olarak dizelden farklı olarak ne yapmam gerekiyor bu aşamada.

Bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler.
9 yıl
Adıma 9 tane hat açılmış ne yapabilirim ?
Arkadaşlar bugün itibari ile btk sayfasından sorgulama yaptığımda adıma 2008 yılında açılmış 9 tane hat olduğunu görmekteyim.
Avea'dan bayi bilgisini aldım ancak görüştüğüm bayi bizde öyle şey olmaz tarzı dayılıklar yapıyor ve inkar ediyor.

Bayiyi dava etmek istiyorum ancak bu konuyla ilgili nereye hangi tür bir başvuru yapılır , haklarım nelerdir , dilekçede ne tür bilgiler vermem gerekir kazanımım ve karşı tarafın cezası ne olur bilmiyorum.

Bilgilendiren olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
9 yıl
Sinema Salonu Projesi İçin Bilgi isteği.
Arkadaşlar Üniversite son sınıf öğrencisiyim yatırım ve proje analizi dersi için sinema salonu kurulum projesi hazırlıyorum.
Ancak konu hakkında gerçekten bilgi sahibi değilim nerden alacağımı da bilmiyorum.Bu yüzden konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Aklıma takılan sorulardan birkaçı aşağıda hepsini bilmenize gerek yok bilen bildiklerini yanıtlarsa çok memnun olurum :)

-Sinema gelirleri masraflar çıktıktan sonra yapımcı ve sinema salonu arasında yarı yarıya paylaşılıyormuş.Bu masraflar nelerdir ?
-Filmi sine salonu sahibi ne kadara alıyor kimden alıyor ? Filmlerin fiyatlarını nereden öğrenebilirim ?
-Filmi oynatacağımız eski tip makaralı yada digital projektörlerin fiyatlarını nerden öğrenebilirim ? İnternette sadece ev sinema sistemleri ile ilgili makina bulabildim.
-Sinema filminin oynatıldığı perde özel mi yoksa herhangi bir beyaz yüzey yeterli mi ? Özelse teminini nasıl sağlayabilirim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.