Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
A

Teğmen
25 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
15 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
9 yıl
Karmaşık sayının düzlemdeki görüntüsü ile ilgili soru yardım lütfen!
arg(z+1)-arg(z-1)=3pi/2 eşitliğini sağlayan z karmaşık sayılarının karmaşık düzlemdeki görüntüsünü çiziniz. Karekök 11.sınıf matematik sayfa 36 soru 6. Lütfen biri grafiği paint ile filan çizip koyabilir mi?
A
10 yıl
klavye de ilginiç bir sorun var
bir harfe basınca birden çok tuşa basıyormuş gibi oluyor mesela ğ basınca pğşü, çıkıyor backspace basınca virgül çıkıyor sorun ne olabilir

eski klavyemi taktım ondan yazıyorum

model:x7 g800mu
A
10 yıl
klavye de ilginiç bir sorun var
bir harfe bastığımda ondan başka 4-5 karakter daha aynı anda basılıyor gece bilgisayarı kapattım sabah açtığımda bu haldeydi

eski klavyeyi takıp yazıyorum
not:model x7 g800mu
A
10 yıl
Galaxy S hala alınır mı?
Elimde iPod 4G var. W810i ile kullanıyorum. Bu ikisini satıp telefon yada gitar almayı düşünüyorum. Telefon adına Galaxy S hala alınabilir mi? Olmadı ikinci el 500'e temiz bulabileceğim telefon önerir misiniz?
A
10 yıl
Film ve internet için PC!
Arkadaşlar benim diğer p4 bilgisayarımı emekli ettim yanlışlıkla (). Şimdi evdekilerin kullanması için bir bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde DVI çıkışlı monitör ve 80 gblık biri ide biri sata iki hdd var. Herhangi bir hdd yi kullansam olur illa ikisini birden kullanmak zorunda değilim. Kendim şöyle bir sistem düşündüm size de sormak istedim. Bilgisayarın tek amacı film, video izleyip internette takılmak olacak. Flash oyunlar da oynanır arada Monitörün çözünürlüğü 1280x1024.

İşlemci: AMD A6 3500 - Teknobiyotik - 190,59 TL
Anakart: GIGABYTE GA-A75M-S2V - İnventus - 173,64 TL
RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3-1333Mhz CL9 4GB (2x2GB) - İnventus - 69,44 TL
Kasa: Cooler Master Elite RC-343 350W Micro ATX - Teknobiyotik - 128,91 TL

Toplam: 562,58 TL (KDV Dahil)

Önerileri bekliyorum.
A
11 yıl
DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]
Merhaba Donanım Haber,

Yaklaşık 1 hafta önce Teknobiyotikten Dark Knight ve Adata s102 siparişi vermiştim. Çarşamba günü geldiler ama anca inceleme yapma fırsatı buluyorum.

Kutusu
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Teknobiyotik kasanın kendi kutusunun dışına çok sağlam bir kutu daha koymuştu sağolsun. İçinden kasanın kendi kutusu çıktı. Kutunun fazla bir özelliği yok. Yan taraflarında kasanın özellikleri yazıyor. Ön ve arka tarafında ise ilk resimdeki görüntü vardı.

İçerik
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kasanın içinden çıkan kutudan kullanım klavuzu, speaker, iki tane plastik kelepçe, bolca siyah vida ve dört tane hdd montajı için gerekli aparat çıktı.

Kasa
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Dark logosunun yanında power ve Hdd ledleri var. 5.25' kapakları delikli yapıda. Havalandırmaya olumlu katkısı olur diye düşünüyorum. Çıkartılmaları ise çok kolay. Tek yapmanız gereken içerideki tırnakları hafifçe ittirmek. 5.25' kapaklarının altında bir tane 12cmlik kırmızı ledli fan var. Fanın altında ise HotSwap yuvaları var. Oraya daha sonra değineceğim. Sağ taraftaki kapak ızgaralı. Kapağa iki tane 12cmlik veya bir tane 20cmlik fan takılabiliyor. Sol taraftaki kapak ise sağ taraftakinin ızgarasız olan şeklinde. İki kapak birbirinin yerine takılabiliyor ve ikiside parmak vidalarla tutturuluyor. Arka tarafta en üstte sıvı soğutma için büyük bir giriş var. Ben orayı Usb 3.0 kablolarını geçirmek için kullanmayı planlıyorum. Onun altında bir 12cmlik fan var. Fanın yanında Anakart çıkışları için ayrılmış bölüm var. Fanın altında sıvı soğutma için iki tane daha delik, deliklerin altında ise havalandırmaya yardımcı olması için ızgara bulunuyor. 7 tane pci yuvası var. En altta ise Psu yuvası var. Psu iki şekilde de takılabiliyor.

Girişler ve Kasanın Üstü
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kasanın üst tarafındaki girişler sırasıyla eSATA, Usb 3.0, mikrofon, kulaklık ve tekrar Usb 3.0. Sonrasında ise zaten reset ve power tuşları var. Kasanın üstündeki deseni şahsen çok beğendim. Arasındaki delikler iç kısımdan takılabilecek iki tane 12 veya 14cmlik fan için havalandırma boşluğu oluşturuyor. Bu kısımı çıkarabilirsiniz. Tabii üst kısım boş kalır.

Kasanın Altı
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kasanın altında dört tane minik ayak bulunuyor. Bunlar kasayı yaklaşık 1cm yükseltiyor. Psunun geleceği kısımda ise toz filtresi bulunuyor. Gerçekten iyi toz topluyor ve çıkarıp temizlenmesi çok kolay.

HotSwap Yuvaları
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kullanışlı HotSwap yuvalarına ulaştırmak için kapağın sağ tarafını hafifçe ittirmek gerekiyor. Bu şekilde kapak açılıyor. Sonra yuvaların kilit görevi gören kısmını sağa doğru hafifçe çekiyoruz ve HotSwapı kapağından hafifçe çekince ele geliyor. Yuvaların içinde daha sonra dış kısmını da göstereceğim çıkıntılar bulunuyor. Bunlar aslında diskinizin çıkışlarına girerek onları sistem çalışırken bile kolayca tekıp çıkarmanızı sağlayacak girişler. HotSwapleri yerine takıp hafif itince kapak kapanıyor ve yuvaya oturuyor.

Kasanın İçi
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kasanın içi full siyah boya ile boyanmış. HotSwap girişinin arka kısmında bir adet molex, iki adet sata ve iki adet pwm bulunuyor. 7 tane pci girişi var fakat vidasız motaj yapılamıyor maalesef.

Sürücü Yuvaları
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


4 adet 5.25' yuvasının sağ tarafında vidasız montaj için gerekli ekipman bulunuyor. Bu ekipmanı kullanmak için tek yapmanız gereken doğru pozisyona getirip çevirmek. İkinci resimde görülebilen metal parçalar ise sol tarafın hareket etmemesi için ideal. Aslında itseniz bile çok az hareket ediyor ama ben yinede optik sürücümü vidaladım. Geleceğe yönelik olarak koyulan 4 tane SSD yuvasına montaj için tek yapmanız gereken SSDyi itmek. Zaten kolayca oturuyor. 2 adet 3.5' yuvası için kasanın içinden çıkan aparatlardan 2 tanesini sürücüye takıp itiyorsunuz ve yanlarını oturtuyorsunuz. Çok sağlam bir şekilde oturuyor. Sürücüyü çıkarmak isterseniz yanlarını tekrar açın çünkü hem zorlanırsınız hemde aparata zarar verebilirsiniz.

Kablo Saklama
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ] DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


Kablo saklama için bol bol yer ayırılmış. Kablo girişleri kabloyu kesmemesi bakımından plastik malzeme ile kaplanmış. Ayrıca kapakta çıkıntılı olduğu için istediğiniz kadar kablo sıkıştırabilirsiniz.

Soğutucu Boşluğu
 DARK KNIGHT DEV KASA İNCELEMESİ [BOL RESİMLİ]


İşlemci soğutucusunu rahatça takmanız için büyük bir boşluk var.

Şimdilik sistemin tamamı elimde olmadığı için montaj yapılmış resim koyamıyorum. Fakat en yakın zamanda onlarıda ekleyeceğim. Fotoğrafların kalitesi biraz kötü oldu ve ortam için üzgünüm. Terliklerimi görmezden gelin lütfen .
A
11 yıl
Dark Kasa Kullananlar Kulübü.
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Merhaba DonanımHaber,

Dark kasa kullananalar için bir kulüp olmadığını fark ettim ve açmaya karar verdim.

Öncelikle bakalım Akortekin firması olan Darkın ne kasaları varmış.

Dark Racer
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Orion
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Arena
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Raptor
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Evo
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Falcon
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


Dark Knight
 Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü.


DARK KNİGHT


Kullanıcılar

1- AdemKinq
2- byi
3- -BUR@K-
4- sirinbaba
5- N.O.Y.A.N
6- escapethelife
7- jeuxhome
8-
DARK FALCON


Kullanıcılar

1- Tony Tony
2- kaan08
3-


İncelemeler


DARK EVO


Kullanıcılar

1- Falken


İncelemeler


DARK RAPTOR


Kullanıcılar

1-


İncelemeler


DARK ARENA


Kullanıcılar

1-


İncelemeler


DARK ORİON


Kullanıcılar

1-


İncelemeler


DARK RACER


Kullanıcılar

1- mhmtr57
2-furkipurki
3-


İncelemeler


Katılım için: Kullanıcı Adı / Kasa Adı
Örnek: AdemKinq / Dark Knight
A
11 yıl
500 - 2500 TL arası INTEL AMD oyun sistem tavsiyeleri GÜNCEL!
Bu konuyu hazırlamamın sebebi üst konunun güncelliğini yitirmiş olması.
Parçaları kendim topladım. Tek amacım yardım
Fiyatlar aldığınız yere ve alma şeklinize göre (Nakit, taksit, havale vb.) -+100 TL oynayabilir.
Sistemlere monitör ve optik sürücüler dahil değildir.
Sadece oyun sistemleri vardır.
Elbette 1000 üstündekilere işlemci soğutucu ve kasaya ek fan vb. gerecektir. Bunlar zevkinize kalmış.

500

INTEL Pentium Dual E5700.....İşlemci.....AMD Athlon II X2 260
Asus P5G41T-M LX.....Anakart.....Foxconn A7DA-S
Team Elite 2GB DDR3 1333MHz CL9.....Ram.....Team Elite 2GB DDR3 1333MHz CL9
WD Caviar Blue 320 GB (WD3200AAJS).....Sabit Disk.....WD Caviar Blue 320 GB (WD3200AAJS)
Powercolor HD4650.....Ekran Kartı.....Powercolor HD4650
TX Puma 300W.....Kasa.....TX Puma 300W

Tavsiyem
AMD
Çünkü işlemci yetersiz gelince güncelleme şansı var.

750

INTEL Pentium Dual E6700.....İşlemci.....AMD Athlon II X3 450
Asus P5G41C-M LX.....Anakart.....Foxconn A7DA-S
Team Elite 2x2GB DDR3 1333MHz CL9.....Ram.....Team Elite 2x2GB DDR3 1333MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ).....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ)
Powercolor HD4850.....Ekran Kartı.....Powercolor HD4850
TX Sonic 400W.....Kasa.....TX Sonic 400W

Tavsiyem
AMD
Çünkü işlemci yetersiz gelince güncelleme şansı, çekirdek açma şansı ve çekirdek açılamasa bile 3 çekirdek var.

1000

INTEL Core i3-2100.....İşlemci.....AMD Phenom II X4 840
MSI H61M-P21.....Anakart.....MSI 870-C45
Gskill Ripjaws 2x2GB DDR3 1333MHz CL9.....Ram.....Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ).....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ)
Sapphire HD5850 Xtreme.....Ekran Kartı.....Sapphire HD5850 Xtreme
AeroCool VS-9 550W Pencereli.....Kasa.....AeroCool VS-9 550W Pencereli

Tavsiyem
Overclock Yapılacaksa AMD
Çünkü overclock yapılarak i3ün önüne geçilebilir ve 4 çekirdek.
Overclock Yapılmayacaksa INTEL
Çünkü overclocksuz 840dan çok daha üstün.

1250

INTEL Core i5-2300.....İşlemci.....AMD Phenom II X4 955
MSI H61M-P21.....Anakart.....MSI 870A-G54
Gskill Ripjaws 2x2GB DDR3 1333MHz CL9.....Ram.....Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ).....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ)
MSI HD6850 Cyclone.....Ekran Kartı.....MSI HD6850 Cyclone
Akasa Freedom XONE X2 600W.....Kasa.....Cooler Master HAF 912 600W

Tavsiyem
Overclock Yapılacaksa AMD
Çünkü overclock yapılarak i5in önüne geçilebilir.
Overclock Yapılmayacaksa INTEL
Çünkü overclocksuz 955den çok daha üstün.

1500

INTEL Core i5-2500K.....İşlemci.....AMD Phenom II X4 955
MSI P67A-G45.....Anakart.....MSI 870A-G54
Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9.....Ram.....Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ).....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ) x2 RAID 0
Gigabyte GTX460.....Ekran Kartı.....Sapphire HD6950 1GB
AeroCool VS-9 550W Pencereli.....Kasa.....Cooler Master HAF 912 600W

Tavsiyem
AMD
Çünkü ekran kartı daha performanslı.s

1750

INTEL Core i5-2500K.....İşlemci.....AMD Phenom II X6 1055T
MSI P67A-GD65.....Anakart.....MSI 870A Fuzion Power Edition
Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9.....Ram.....Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ).....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ) x2 RAID 0
MSI GTX560 Ti Twin FrozR II.....Ekran Kartı.....Sapphire HD6950 1GB
Dark Racer Acrylic 600W Şeffaf Panelli.....Kasa.....Cooler Master HAF 912 600W

Tavsiyem
INTEL
Çünkü ekran kartları arasında fazla fark yok fakat i5 daha üstün bir işlemci.

2000

INTEL Core i5-2500K.....İşlemci.....AMD Phenom II X6 1090T
MSI P67A-GD65.....Anakart.....MSI 870A Fuzion Power Edition
Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9.....Ram.....Gskill RipjawsX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 500 GB (HD502HJ) x2 RAID 0.....Sabit Disk.....SAMSUNG 500 GB (HD502HJ) x2 RAID 0
MSI GTX560 Ti Twin FrozR II.....Ekran Kartı.....MSI HD6850 Cyclone x2 CrossFire
Cooler Master HAF 912 Plus Silverstone 700W.....Kasa.....Cooler Master HAF 912 Plus Silverstone 700W

Tavsiyem
AMD
Çünkü işlemcisi i5in altında ama ekran kartı açığı çok rahat kapatacak seviyede.

2500

INTEL Core i5-2500K.....İşlemci.....AMD Phenom II X6 1090T
MSI P67A-GD65.....Anakart.....MSI 870A Fuzion Power Edition
Gskill Sniper 2x4GB DDR3 1600MHz CL9.....Ram.....Gskill Sniper 2x4GB DDR3 1600MHz CL9
SAMSUNG 1 TB (HD103SJ) x2 RAID 0.....Sabit Disk.....SAMSUNG 1 TB (HD103SJ) x2 RAID 0
MSI HD6850 Cyclone x2 CrossFire.....Ekran Kartı.....MSI HD6870 Twin FrozR II x2 CrossFire
Cooler Master HAF 922 Seasonic 750W.....Kasa.....Cooler Master HAF 922 Seasonic 750W

Tavsiyem
INTEL ve AMD
Çünkü aşağı yukarı eşit seviyedeler.

Hepsi Arasından Tavsiyem
2000 AMD
Çünkü Fiyat/Performans kralı.

Eğer size yardımcı olduysam bir teşekkürü çok görmeyin.
By AdemKinq...
A
11 yıl
Vatandan kasa 1400!
Daha önceki konularımdan farklı olarak monitör işini hallettim. Acer s232hlabid aldım 378 tl. Ölü piksel yok. Henüz dandik ekran kartım yüzünden full hd kullanamadım ama yeni sistemle kullanırım inşallahToplam - 1406 TL

Almak için vatanın world %25 kampanyasını bekleyeceğim.

World ile toplam - 1285 TL

Ayrıntıları görmek istediğiniz parçaya tıklayın yeterli. Raide sıcak bakıyorum ve performans bakımından önemli. Red Scorpion yan olacak biliyorum. Kasada zaten iki fan geliyor ve birde fan kontrolcüsü bu iki fanı ve red scorpionun fanını bir konrolcüye, alacağım diğer üç fanı da alacağım kontrolcüye takıp kasa içinde fırtına kopsun istiyorum Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
A
11 yıl
i3 550 vs x4 955!
Biraz saçma gelebilir ama kafama takıldı bu soru ve bir türlü aklımdan çıkaramıyorum. Sizce;

İntel Core i3 550 + Msi P55A-G55 mi?

yoksa

Amd Phenom II X4 955 + Msi 870A-G54 mü?

Fiyatları eşit alın. Önemsemeyin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle