Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
.

Teğmen
24 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
359951 Gün Cezalı
357189 gün 22 s. 20 dk.
Gönderiler Hakkında
.
8 yıl
Tren tur kartı kullanan var mı
İnnterrail tarzı birşey galibaenle.Bu kart ile belli bir miktar 1 ay boyunca tüm trre binebiliyorsunuz.Bununla Türkiye'yi dolaşan varmı ? Yada şöyle sorayım çok il gezilebilir mi bu kart ile ? En azından ege ve iç anadolu gezilebilir mi ?
.
8 yıl
Çalışarak zengin olunur mu ? Tabiki olunmaz
Maalesef çalışarak zengin olamayacağız.Ne kadar hırslı ne kadar başarılı ne kadar yaptığımız işi en yapan kişi olsak bile zengin olamayız.Tek yaptığımız , patronlarımızı zengin etmek olacak.En başarılımız bile en fazla ayda 20000 felan alırız.Hiç birimiz o dizilerdeki , filmlerdekiler kadar zengin olamayacağız.Anadolu daki sıradan anadolu emekli dayısından hiçbir farkımız olmayacak.Aşağılamak için söylemiyorum bunu.Demek istedeğim : en fazla alırız bi 3 katlı müteahhitten ev bide mercedes e250 ayarı araba , bide ufaktan bi iş açarız muhitin zengini oluruz en fazla.Öyle zenginlik dediğim 1 trilyona ev alıp 10 yıl taksidini ödemek değil.Mesela hangimiz 1 tablo alıp 5 milyon euro verebilir.Alanada enayi de bakarız.Ancak zengin olsaydık böyle demeyecektik.Ama alıştırıldığımız için herşeyin fazlası zarardır , para ile saadet olmaz , şükret vs fakirler isyan etmesin diye uydurulan yalanlara ve zırvalara..Sözün özü ya yeni bişey bulacağız ; internet sitesi vs , ya profesyonel sporcu yada en azından fakirler arasında en iyi olmak için çabalayacağız.

İmza bir fakir.
.
8 yıl
İçecek dolabını soğuk tutmayan bakkallar
Şu dolabı bir türlü soğuk bulamadım migrostaki gibi.En fazla ılıktan çok az daha soğuk oluyor bu dolaplar.Kendi çapında yaptıkları çakallıkdır.Ondan sonra küçük esnaf öldü diyolar , batsın alayı bunu yapanların umrumda da değil.Sen zaten düzgün yaparsan işini, böyle ucuzluk peşinde koşmassan ,müşteri gelir zaten.Sizden alıcağıma bimden alırım evde soğutacaksam daha ucuz hem.Bundan sonra aylık içecek alışverişimi yapacam carrefour,migros vs dan.
.
8 yıl
İçecek dolabını soğuk tutmayan bakkallar
Şu dolabı bir türlü soğuk bulamadım migrostaki gibi.En fazla ılıktan çok az daha soğuk oluyor bu dolaplar.Kendi çapında yaptıkları çakallıkdır.Ondan sonra küçük esnaf öldü diyolar , batsın alayı bunu yapanların umrumda da değil.Sen zaten düzgün yaparsan işini, böyle ucuzluk peşinde koşmassan ,müşteri gelir zaten.Sizden alıcağıma bimden alırım evde soğutacaksam daha ucuz hem.Bundan sonra aylık içecek alışverişimi yapacam carrefour,migros vs dan.
.
8 yıl
Sahibinden.com maceraları (ilginç takas teklifleri,ölücüler)
Yıl 2010.Aracımızı satmak için sahibinden.com a ilan açtık.Aracın değeri 30-32 bin TL arası idi.Takas ve pazarlık yok dememize rağmen.Gecenin üçünde arayıp 24000 vereyim peşin diyenmi dersin sanki taksitli alma imkanı varda ve gece 3 de aramak nedir zaten yüzsüzlüğün bu kadarı.Köyümde domates bahçem var onu vereyim i; takas yok dediğimiz halde tamam üstüne 2 koyun vereyim diyen mi dersiniz.Hayatımda gitmeyeceğimiz bir yer ; bahçe dediği yerde kesin bataklık tarzı birşeydir zaten.Neyse bir kaç ay bekledi ama değerine satmıştık sonunda.Böyle ilginç bir sitedir her tipten insan çıkabilir karşınıza.Var mı sizinde başınıza gelen ilginç teklifler ?
.
8 yıl
Sahibinden.com 2 el araba sözlüğü (yalanlar,klişeler)
Garaj arabasıdır araba sadece haftasonları kullanıldı : Araba 180000 km de artık yürüyen garajmı bulmuşlar
Sıfır , hatasız, orjinal : Genelde ilanlar hep böyle açılır ilgi çekmesi için , ilanın içerisine girdiğinizde direk başlarlar 3-5-8-10 yerinde lokal boya var, sağ kapı değişti,arka tampon komple yenilendi sıfır gibi vs devam eder.
Bayandan : Ruhsatı bayan üzerine aldık ama arabayı kullanmayan kalmadı
Sigara içilmemiş : Arabayı satıcaz diye 1 hafta havalandırdık , iyice temizledik , koku sıktık , çakmağıda yeniledik.
Tavanı boyalı ama güneş yanığından dolayı yada tavan boyalı ama üstüne boya döküldü : Türkçe'si araba 8 takla attı zor kurtardık pertten , bi enayi bulsakda itelesek
Çok az masraflı 2000 - 3000 masraflı uğraşmak istemediğimden satıyorum : Manası arabada 15- 20 bin masraf var alan bi enayi çıksında satsak.
Alana şimdiden hayırlı olsun : Direk satışı , oldu bittiye getirmeye çalışmak.
Fulllll+fuuuulllllllll : Burada full deki l sayısı arttıkça opsiyonlar artıyormuş gibi bir durum göstermeye çalışıyorlar galiba Her model arabanın 3 - 4 paketi olur baz-orta-yüksek donanımlı adam şahin alıyor birde snopy hoparlör ve 50 liraya egzost taktırıp fulllll+full diye ilan açıyor
Daha dolusu yok : Fullll+fulllll ile denmek istenen aynı şey
Yer uçağı : Genelde güçlü arabalar için kullanırlar ama inanmayın 95 beygir arabaya bunu yazanı bile görebilirsiniz özellikle eski e30 kasalar için kullanılırdı.
Acil satılık : Normalde acil satan hemen satılsın diye ucuz verir , ancak bunlar normal piyasadanda üste çeker fiyatı acilen birini kazıklamam gerek manasında
Lokal boya vardır : Genelde çizikten dolayı lokal boya var diye başlarlar , manası aslında arabanın içine ettik ama siz kör olmadığınız için gelince boya farkını anlayacağınız için siz söylemeden biz yazalım dedik , yoksa yazmazdık zaten.
Sigortadan para almak için yüksek hasar kayıtlı. : Arabanın aslında 3000 hasarı vardıda biz sigortadan para almak için 32000 Tl lik kayıt gösterdik , yoksa araba sağlam yani.Hee sigorta eksperleride 3000 lik hasara 32000 lira ödeyecek kadar kördü.
Sıfırından farksız : Araba 1991 model
Takas fiyatı farklıdır : Takasa hiç bulaşma çünkü takasta benim malım kaz , senin kırık yumurta kabuğu bile değildir.
Kılcal çizikler vardır : Manası tamponu boydan boya sürttük
Otoban faresi : Bunu çözen yok daha
Boya takıntısı olan aramasın : Arabanın her yerini dağıttık , 8 kazası var o yüzden değişen parçaları takmıyacak enayiler arıyoruz , uyanıklar ile vakit kaybetmeyelim
Bilen bilir : Oturup arabanın özelliklerini yazmaya üşendim , rresimde çekmedim bi enayi gelirse satarız
Yürüyen aksanı iyidir : Araba ile takla attık zar zor yaptırdık.Diğer her yeri bozuktur ama 3 aydaha gider dedi usta bizde satmaya çalışıyoruz
Ustanızla gelin : Yok bide senin ustana gösterecektik senin tamirhanende
Araçta ufak tefek kaza vardır.Sadece ön kaput ve hava yastıkları yenilendi.
Keyfe keder satılıktır.Bu sitede ilan vermek beleşti , bende ortalama üstüne 3-5 bin fazla fiyat koydum.Bir enayi çıkarsa satacam.2. el piyasasını yükseltiyorum işte boş durmayım dedim , gerçek alıcılarıda kaçırayım.
Biniciye özel : İsviçreli bilim adamları hala bunu araştırıyor.Siz arabayı bulaşıkları yıkasın diyemi almıştınız ?
Yine bayandan satılık : Arabada modifiye ön tampon ,süspansiyon ve egzost var.
Doktordan,öğretmenden satılık : Sanırsın bunlar Dünya ' da en iyi şoförler doktor binmeden önce gazlı bezle siliyo arabanın her yerini

Diye gider böyle bunlar.Sizlerde lütfen paylaşımlarınızı esirgemeyin.Sözün özü malesef Türkiye 'de 2. el piyasası öldü.Gerekirse model düşürün ve sıfır araç almaya bakın.Çoğunluğun birbirini kandırmaya çalıştığı bir ülkede yaşıyoruz.
.
8 yıl
Sahibinden.com ve DH 2.el maceraları (ölücü ,yalancılar, ilginç takas teklifleri)
Çok ilginç bir site bu sahibinden.com.Geçen telefonumu satayım dedim.İkinci eli tam 800 tl civarı ve gerçekten temiz telefon acil ihtiyaçtan dolayı 600 tl ye bırakacaktım.İlanada pazarlık ve takas teklif etmeyin yazmama rağmen ilginç insanlarımız var maalesef.400 veriyim peşin sanki mağazadan alıyor bide taksitli yazsaydın. diyenmi dersin.Abi öğrenciyim ben 500 veriyim bide üstüne levis kot vereyim orcinal paçasında ufak yırtık var sadece diyenmi dersin.Bide arayan herkes senin işin görülsün diye arıyor , yoksa kimse telefonu almak için aramıyor zaten.Bide gecenin 3 ünde arayan ve pazarlık artı bir şişe parfüm teklif eden bir tip vardıki uyku sersemliği artı sinirle ilginç şeyler söylemiş olabilirim hatırlamıyorum.Daha sonra ihtiyacımı başka bir yerden gördüm ve telefonu 1 ay sonra orjinal fiyatına 800 tl ye satabildim.
Ayrıca bu siteye sakın ev ilanı koymayın , arayanların % 99 u emlakçılar fiyat kırmak için herşeyi yaparlar kelepir arsa ile takas edelim derler halbuki arsayı gidip görseniz bataklıktır.Pişkin pişkin bide ileride değerlenec derler cevap olarakda iyi değerlenince bi enayiye satarsın diyince tıpış tıpış giderler.

Ayrıca laptop karşılığında çok temiz kullanılmış klasik saat :) klasik dediğine bakmayın internette ve tüm saatçilerde bulunuyor artı yelkovanı çalışmıyor :) ve koyun teklifi alan bir arkadaşım dahi var.

Araba ilanlarına hiç girmiyorum zaten.Arabalar genelde zaten hep zevk için yada çizik için boyatılır.Teste sokulduğunda da kapı değiştiği ortaya çıkıncada onudamı zevk için değiştirdin diye sorulur.
.
8 yıl
Yaz okuluna kalanlar (liseliler gelmesin)
Devamsızlıktan kaldığımdan bütlerede giremiyeceğimden mecburen şimdiden gideceğim kesinleşti.Hazırlık ne güzeldi ya sadece son gün çalışıp 80 ortalama yapmıştım.Fakültede daha 1. Sınıftan 3 ders bıraktım ortalamada 2 nin altına düşecek tabi.VArmı önceden giden nasıl olacak sıcakta okula gitmek.Bİde her dersede açılmıyomuş ya benim kaldıklarıma açılsa bari.
.
8 yıl
8500 tl ye 2012 model fiesta ilanı
.
8 yıl
Free shop ürünü satmaya çalışan tiple konuşmam
Dün arkadaşla arabada oturuyoruz.Geldi bitanesi abi iyi günler dedi.Free shop ta çalışıyorumda yolda kaldım , bide kart gösterdi yanlış anlama diyerek (sanki biz bilmiyoruz kart basmanın ne kadar basit bişey olduğunu) araca benzin almam lazım , elimde de aldığım ürünler kaldı çok komik bi fiyat söylesem ilgilenirmisiniz dedi.Bana kalsa direk camı kapatıcaktım ama arkadaş dur bi dinleyek dedi.Neyse bu anlatmaya başladı yok işte orjinal diesel , calvin clein, channel parfüm varmışta gösterdi parfümleri yok ilgilenmiyoruz dedim.Öğrencisiniz galiba dedi , nerede okuyorsunuz dedi.Okuyoruz işte bi yerde napcan dedim.Almayacağımızı anladı ya , fiyatı daha da düşürmeye çalışıyor.Dedim geçen hafta benim doğum günümdü 2 şişe parfüm geldi daha yeni ihtiyacım yok(yalan tabiki .Tamam abi senin ihtiyacın yokturda benim var dedi(yüzsüzlüğe bak senin , ihtiyacın var diye ben durduk yere parfüm mü alcam lan tipitip).Arkadaş sessiz kalmıştı benim ters gittiğimi görünce abi hiç konuşmuyor belki alır o dedi ; bende direk kardeşiz biz parfümü beraber kullanıyoruz dedim.Dedim bizim yardımımız bu kadar hadi işine bak dedik ilerde cafeler var oralarda satarsın dedik.Kime desem başka yer öneriyor dedi , tamam arkadaşım hadi rasgele dedik yolladık herifi , biraz daha zorlasa kavga çıkacak ama 2 mizde body ci olduğumuz için bişey diyemeden gitti..Sözün özü böyle tipler geldiğinde muhattap bile olmayın.Zaten getirdikleri mallarda 5-10 liralık kaçak veya çalıntı mallardır uyanık olun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.