Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
06 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 ay
SİLİSİN

-

geçen yıl
4X4 Veya 4X2 Tavsiyesi. Bütçe (200-250 Bin TL)

Arkadaşlar , 0 veya 2. el olacak şekilde 4x4 veya 4x2 suv şeklinde bir otomobil arayışındayım.

Bütçemi zorlarsam kredi vs. 300 bin TL'ye kadar çıkarabilirim. Bu bant aralığında beğendiğiniz ve tavsiye ettiğiniz otomobilleri paylaşırsanız sevinirim.

2 yıl
Bulmaca sorusu. Ödüllü.

Silinsin

2 yıl
''Harika Bir Film'' dediğiniz filmler ?
Birbirimize film önerilerinde bulunalım bu konu altında.
2 yıl
Yardım. Elektrik Devreleri Soruları.
Mümkünse bu soruları çözümlerini benimle paylaşır mısınız ?

2 yıl
Ruhum bedenden ayrıldı. Kendimi izledim.
Arkadaşlar bilmiyorum ne kadar inandırıcı ama. Bundan 6 yıl önce yaşadığım bir olay. Uyuyordum. Sonra bir anda ayaktayım ve uyuyan kendime bakıyorum. Rüya değildi. Televizyon açıktı yattığım şekil yatak her şey oradaydı.Sonra bir anda uyandım ve kendime baktığım noktaya baktım ama kimse yoktu. O noktaya geçtim ve tekrar yatağa baktım. Her şey uyurken gördüğüm gibiydi. İnanılmaz korkmuştum o gün sabaha kadar uyuyamamıştım.Sonradan zamanla unutmaya başladım.
Şimdi tekrar buna kafa yormaya başladım. Sizce ben ne yaşadım ?
2 yıl
Bekçiler Kendilerine 'Bekçi' Denilmesini İstemiyor.
3 yıl
Uydunet İnternet Paylaşımı Yasak mı ?
Arkadaşlar aynı binada 2 tane dairemiz var. Alt kattaki daireden üst kata router modem aracılığı ile interneti paylaştım. Fakat şuan internette bir sıkıntı var. Bunun için teknik ekip gelecek. İnterneti router ile başka daireye paylaşmak yasak mı ? Her hangi bir şey söyleyebilirler mi ?

İnternet sağlayıcım : Uydunet
3 yıl
MÜHENDİS'likten İstifa Edip, TİCARET'e Atılmak.
https://mini.donanimhaber.com/muhendislikten-istifa-ettim-muhendisligi-biraktim--138903528#

Öncelikle yukarıdaki konudan daha önceki konuma bakabilirsiniz. Sonrasında ise size yaptığım işten bahsetmek istiyorum. Evet mühendisliği bıraktım. Birinin emri altında düşük paralara çalışmak azar işitmek vs. Bana göre değilmiş onu anladım. İşte çalışırken biriktirdiğim para ile küçük bir iş kurdum. Baskı işi yapıyorum. Hediyelik ürünler. Tişörtler. Bardaklar. Aklınıza ne gelirse. Bir şey kazanıyor muyum ? Pek degil. Mutlu muyum ? Kesinlikle mutluyum. Ailem bu durumu desteklemiyor. Çevrem bu durumu desteklemiyor. Aslında pek kimsem yok bu yolda. Okudun o kadar mühendis oldun. Neden herkesin yapabileceği işi yapıyorsun diyorlar. Doğru. Ama mutlu değilim ne önemi var ki ?

Dediğim gibi mühendislik hakkında pek birşey yazmak istemiyorum. Diğer konuda bundan çokça bahsettik.

Sizlerden ufak bir isteğim var. Biraz destek asla size bir ürün vs. Satma derdinde değilim. Sadece birilerinin yanımda olduğunu görmek istiyorum. Destek olmak isteyen arkadaşların Instagram adresimi takip etmeleri yeterli asla ve asla birşey alın demiyorum. Takip bile benim için çok değerli.

Instagram: @emy.tasarim


Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum. Her takip butonuna bastığınız da daha da mutlu edeceksiniz beni :)


Instagram: @emy.tasarim
3 yıl
Mühendislikten İSTİFA Ettim. Mühendisliği Bıraktım.
Öncelikle soracak arkadaşlar için Elektrik Mühendisi idim. Yaklaşık 1 yıl önce başladığım iş hayatını bu cuma günü sonlandırmış bulunmaktayım. 5 Sene boyunca okudum. İyi ya da kötü bir şeyler öğrendim. Maddi zorluklar yaşadım. Ufak tefek sıkıntılar çektim hepiniz gibi. Ama bir şekilde geleceğimi kurmak için okudum. Okudum evet ama bilmiyordum böyle bir sona gideceğimi. Aslında mezun olduğum süreç içerisinde iyi bir iş bulacağımı ve güzel bir geleceğimin olacağı düşüncesindeydim. Askerliğim yaptım. Çok iş aradım. Çoook. 23 yaşında iş hayatına atıldım. Ortalama bir şirkette Ar-Ge mühendisi olarak işe başladım. Ta ki cumaya kadar. Yapılan toplantılarda yaptığımız mühendisliğin değersiz olduğundan bahsedildi çok kez. Çok kez ücretsiz mesaiye kalmam istendi. Çok kez yaptığımız işler doğru olmasına karşın, sırf zam vs. istemeyelim diye yaptığımız işler yanlış olarak lanse edildi. Mühendislik departmanı her zaman fabrikanın normal işçilerinin bir tık altında kaldı. Her toplantı bağrışmalar,kavgalar ve küfürler eşliğinde devam etti. Bu stresli süreçte stres kaynakla bir çok sıkıntı çektim. Ve hepsi ayda 2480 TL kazanmak içindi. :)

Öncelikle bu ülkede artık mühendis olmak istiyorsanız çok seveceksiniz. Parayı seviyorsanız, iyi bir gelecek istiyorsanız ve yaptığınız işin karşılığını almak istiyorsanız, işime sadece git gel yapayım diyorsanız. Sakın ama sakın mühendis olmayın. Şimdi birileri gelecek diyecek ki "Dil bilmezsin, iş bilmezsin, iyi bir üniversite bitirmedin" bilmiyorsunuz arkadaşım. İyi sayılabilecek bir üniversite bitirdim. Programlama konusunda da iyiyim. Dilimde ortalama düzeyde. Ben şuan en azında böyleyim. Şuan mühendislik bitiren arkadaşların %90'ı bu düzeyde değil. Olmayacaklar da hiçbir zaman. Düşük puanlarla kazanılan mühendislik en kötü bölümdür şu dönemde. Mezun olacaksınız belki yıllar iş bulamayacaksınız her şeye hazır olun. 4-5 Yıl kötü bir eğitim alacağınıza lütfen gidin 4-5 yıl bir iş yerinde çalışın. Emin olun daha yetkili bir olacaksınız.

Uzatmaya gerek yok. Sonuç olarak mesleğimi bıraktım. Devam edecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Ticarete atıldım iş yerinde çalıştığım süre içerisinde. Tişörttür,hediyelik eşyadır. Şimdi çok daha mutluyum. Mutlu olmak için yaşamıyor muyuz zaten? İsteyen olursa sayfamın instagram adresini özelden atarım reklam için yazmadım bu kadar şeyi.

Tek istediğim nereye varacağınızı bilin. Çıkacağınız yolun aydınlık mı yoksa karanlık mı olduğunu bilin. Fenerinizi almadan yola çıkmayın. Araştırmadan iş yapmayın.

En önemlisi bırakın her şeyi YAŞAYIN.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle