Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
11 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
156 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Arızalı RX580'e karşı servis rx480 öneriyor. THH olumlu sonuçlandı.

İyi günler yaklaşık 1 ay önce arızalanan gigabyte model rx580 8gb ekran kartımı servise yolladım bugün itibari ile kartın vektron tarafından değişimine onay çıktığı fakat ellerinde yalnızca rx480 8gb olduğunu servis bana önerdi. Piyasada kart olmadığından dolayı rx480 verebileceklerini kabul etmezsem para iadesi yapacaklarını ilettiler. 1000 lira gibi fiyata aldığım kartın eş değeri şuan 1700-2000 lira arasında yaklaşık olarak. Rx 480'e baktığımda rx580'nin gpusu daha optimize ve daha yüksek saat hızlarına çıkarken daha serin çalışabiliyor.

Burada ne yapmalıyım süreci THH'ye taşıyıp eş değeri ya da üst model ile değişime mi zorlamalıyım yoksa servisi mi dinlemeliyim? OC ya da bios ile belki rx 580 performansı alabilirim ama gpu lottery izin vermezse %5 civarı daha kötü performans alacağım.


Ekleme: Vektron ya para iadesi al ya da RX480 al git diyor. Gigabyte Türkiye ben değişime onay verdim. Satıcı ile iletişime geçmemi istedi. Birbirini gösteren örümcek adam gibiler. İtopya'ya mail ile değişim talebimi tekrar ilettim. Süreci bekliyorum.

Anlamadığım nokta ben para iadesi alsam yarın gidip aynı eşdeğer kartı almaya kalksam (üstüne para bayılıp) ve o kart da bozulsa yine bu döngüye mi gireceğim. Nasıl kartı sağlayamıyorlar anlamıyorum.


Ekleme II: Para iadesi gerçekleştirmişler. Fakat ben THH başvurumu yaptım şuan beklemedeyim.


Ekleme III: Bugün başvuruyu değerlendiren THH tarafından arandım. Karşı tarafın savunmasını aktardı bana ve karşı taraf para iadesi yapmış sizi mağdur etmemek için tarzı küçük bir savunma özetini geçti. Ben de olayı kısaca onlara anlatıp bana seçimlik hakkımın kullandırılmadığı zorla dayatıldığını, kur ve mining olaylarından kartın fiyatının güncel durumunu anlattım. Sonuç olarak değişim için karar çıkacağını belirttiler. Umarım bir aksilik olmaz bu kadar beklediğime değer.


Ekleme IV: İtopya iletişime geçtim geçen hafta bugün geri dönüş sağladılar. THH kararı gereği 1660s önerdiler. Şuan performans testlerine bakıyorum. İyi mi kötü mü bakacağım. Biraz uzak kaldım orta seviye gpu'lara.


Ekleme V: Bugün Gigabyte 1660s Gaming Oc modeli elime ulaştı. Kartın koruyucu ambalajında kontrol etiketi yoktu ama çokta önemsemedim şuan ki durumda.

Onun dışında kart temiz gibi gözüküyordu. Umarım ileride bir sıkıntı çıkarmaz.

2 yıl
Distribütör Garantisi ve THH

Lenovo Everypad3 32GB tablet-tel anneme 2019 6. ayında satın aldım. Uzun süredir şikayetleri vardı. Servise yolladım. İade istediğimi belirterek. Sorunlarını bildirdim ve bana 1 ay boyunca ürünü ulaştırmadılar. Bunun üzerine direk THH başvuru yaptım. Başvuru sonrası ürün elime ulaştı ama ne teknik servis raporu var ne yapılan işlemleri belirtmişler. Sorunlardan iki tanesi sadece onarılmış diğerleri halen duruyor.

Sorunlar:

Simkart görmüyordu. Düzeltimiş

Android.acore.procces hatası - Aynen devam

Ekran'da ölü pixel - Aynen devam

Hoparlör Sorunu - Düzeltişmiş


Ölü pixel ve devam Android.acore.procces hatası (format atılsa dahil devam eden bir sorun) yüzünden para iadesi için THH ekleme yapacağım fakat servis raporu vs olmadığından ürünün daha önce servis gittiğini nasıl kanıtlarım vs bilmiyorum. n11 üzerinden telefonu aldığım mağaza ile daha önce tartışmam olduğu için daha fazla muhatap olmak istemiyorum. Daha önce buna benzer bir deneyimi olup THH ile sonuç alan varsa yardımcı olabilir mi?

Bu arada teknik servis durumlarında kargo ücretinin yasal olarak kim karşılıyor?

3 yıl
Site'de Altyapı Gözükmüyor
İyi günler oturmakta olduğum adreste internet altyapısı gözükmemekte fakat so bu bölgeye fiber internet hizmeti verebilmekte. İşin komik tarafı ise süperonline müşteri hizmetinin bile burada altyapı görememesi. SO bayisinin kendisi abonelik başlatıyor. Sormak istediğim soru ise kampanyalı aboneliğim süresi doldu ve yüksek fiyattan faturalandırma yapmaya başladılar. SO fiber altyapısı kullanan vodafone ve d-smart var bildiğim kadarı ile ama sistemde gözükmediği için hizmet alamıyorum. Nerelere başvuru yapmalıyım ya da nasıl burada diğer iss'lerden hizmet alabilirim.
5 yıl
.
.
5 yıl
AMD'nin 2018 Yol Haritası Detaylandı!
Bugün yayınlanan haberlere göre CES 2018 sunumları öncesi AMD'nin yol haritası ve yeni çıkacak ürünler duyuruldu. 2. Nesil Ryzen+ işlemciler, yeni mobile işlemciler, masaüstü Ryzen APU'lar ve özel tasarım Vega kartlara kadar bir çok bilgi paylaşıldı. Bizi heyecanlandıran en önemli konular Ryzen+ ve APU işlemciler olacaktır hiç kuşkusuz.

Mobile Ryzen İşlemciler
AMD'nin 2018 Yol Haritası Detaylandı!
Ryzen 3 2000U serisi mobile işlemciler ile 2018 ilk çeyreğinde giriş seviyesi laptoplar için ürün çıkarmaya hazırlanan AMD, R3 2300u ve R3 2200u isimli iki yeni mobile işlemcisini açıkladı. İşlemcilerin özellikleri ise tabloda görüldüğü gibi.
R3 2300u: 4 çekirdek, 4 işlem birimi, 6 adet Vega işlem ünitesi(384 shaders) ve 2GHz/3.4GHz saat hızlarında olacak.
R3 2200: 2 çekirdek, 4 işlem birimi, 3 adet Vega işlem ünitesi(192 shaders) ve 2.5GHz/3.4GHz saat hızlarında olacak.

Ryzen 5/3 APU'lar
AMD'nin 2018 Yol Haritası Detaylandı!
Bildiğiniz üzere AMD masaüstü için Ryzen mimarili APU çıkarmamıştı. Bu yokluğu Şubat ayında çıkarmayı planladığı iki işlemci ile bozmayı planlıyor. R5 2400G ve R3 2200G isimlerine sahip işlemcilerin özellikleri tabloda belirtildiği şekilde olacak. Yine de belirtmek gerekirse:
R5 2400G: 4 çekirdek / 8 işlem birimi, 11 Vega işlem ünitesi, TDP 45-65W ve $169
R3 2200G: 4 çekirdek / 4 işlem birimi, 8 Vega işlem ünitesi, TDP 45-65W ve $99
AMD'nin kendi testlerinde işlemcilerini i3 8100 ve i5 8400 ile kıyaslamış. Dahili grafik birimlerinin kullanıldığı testte AMD işlemciler rakiplerinin önlerinde yer almayı başarmış. Test sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
AMD'nin iddiasına göre 169 dolarlık R5 2400G, 3D Mark Timespy testinde 199 dolarlık i5 8400 ve 80 dolarlık NVIDIA GT 1030 ikilisini test sonucuna eşit olduğunu belirtmiş.

Ryzen+
AMD'nin 2018 Yol Haritası Detaylandı!
2018 Nisan ayında piyasaya çıkması planlanan ikinci nesil Ryzen işlemci ailesi özellikle yakın zamanda bilgisayar toplamak isteyen kullanıcıları heyecanlandıracağa benziyor. 12nm üretim sürecine sahip olacak işlemciler daha yüksek çalışma frekansı ve Precision Boost 2 teknolojisini de beraberinde getiriyor. 2000 serisi altında satışa çıkacak işlemciler hali hazırda olan AM4 anakartlar tarafından desteklenmekte. Buna ek olarak sorunları giderilmiş yeni chipsetli anakartlarda piyasaya çıkarılacak. x370 chipset anakartlar yerlerini x470 chipsete bırakacak. x470 chipsetin daha az güç tüketimi ve daha yüksek bellek hız aşırtmasına imkan sunması açıklanmış.

Ryzen Fiyat İndirimi
AMD'nin 2018 Yol Haritası Detaylandı!
AMD işlemcilerinde bunlarla sınırlı kalmayıp ilk nesil için fiyat indirimine giderek rekabeti iyice arttırmış oldu. Ne yazık ki bu fiyat indiriminden Threadripper ailesinden sadece 1900x nasibini almış.
Tüm bunların ardından AMD Zen+ ardından 2019 ve 2020'de Zen2 ve Zen3 işlemcileri çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Alışılagelmiş 7-8% performans arttırımı aksine daha yüksek performans artışlarını hedeflerini belirtmiş.

Grafik Tarafı
Ekran kartı ailesini 7nm üretimli Vega ve Navi kartlarla genişletmeyi planladıkları açıklandı. Ayrıca bu ay çıkacak özel soğutmalı Vega kartların %12 daha performanslı olacağı vurgulandı. Radeon ekran kartı ailesinin HBM2 belleklere ve HDMI 2.1 desteğine sahip olacağı da belirtilmiş.

Daha detaylı bilgiler için kullandığım kaynaklara göz atabilirsiniz.
AMD Resmi Duyurusu
İşlemci
Ekran Kartı
Diğer
APU testleri
5 yıl
İntel i9 7980XE 6.1 ghz'e Hız Aşırtıldı!
İntel i9 7980XE 6.1 ghz'e Hız Aşırtıldı!

İşlemci incelemeleri ve hız aşırtma testleri yapan "der8auer" İntel i9 7980XE ekstrem koşullar altında tüm çekirdekler aktif olarak hız aşırttı. Sıvı azot kullanarak bu değerlere çıkarken işlemciye delid uygulamayı da ihmal etmedi. IHS ile işlemci zarının arasına bolca termal süren "der8auer" bunun nedenini ise 400 mhz kadar performans kaybı yaşamasına bağlıyor.
Ryzen Threadripper 1950X işlemciyi daha önce tüm çekirdekler aktif olarak 5.4GHz hız aşırtmış ve Cinebench R15 testinden 4514 skorunu elde etmişti. i9-7980XE 5.6GHz değerindeki Cinebench R15 skoru ise 5635 almış durumda.
İşin birde güç tüketimi değerlerine bakacak olursak oldukça hayrete düşeceğinize eminim. 5.5GHz 1.45v değerlerinde 840 watt güç çektiğini, 6.1Ghz 1.55v değerlerinde ise 1000 watt güç tüketen işlemci için hayrete düştüğünü de belirtmiş. 10 yıl boyunca ilk kez bu değerleri gördüğünü bahseden "der8auer" performans olarak ise i9-7980XE'nin en tepede krallığını kurduğundan söz ediyor
Tüm bu inceleme için Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.
6 yıl
Torpil Belgeleri 12.04.2017
Börteçine Siber Tim'in Yayınladığı TBMM Fax sunucularından çekildiği iddia edilen torpil yapıldığının kanıtlar niteliğindeki belgeler. Bence kesin FETO yapmıştır

Ekleme: 3. Konu olmuş. Silinebilir.
6 yıl
Yeni Bina Altyapı Hakkında
İyi günler. Yeni eve taşındım ve sabit internet bağlatmak istiyorum. Taşındığım sokakta sadece TT hipernet altyapısı var. Vodafone bir sokak ötemde mevcut ama burada yok.
Superonline binam Tt ile anlaşmalı olduğundan hizmet veremeyiz dedi. Türknet adsl altyapısı yok hizmet veremeyiz dedi. El mahkum TT kaldı ama paketleri diğer operatörlerden pahalı olduğundan pek gönüllü değilim.
Sokakta telefon bağlantısı mevcut acaba türktelekoma adsl altyapısı için başvurı yapamaz mıyım türknet'ten faydalanmak için? Ya da SO hizmet sağlamasını?
Yoksa TT Üniversitesili paketlerinden birini alacağım 1 yıllık taahhüt olduğundan.
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.
Bir de sizin önereceğiniz bir paket var mı? Mayıs btk düzenlemesi için yüksek hız istiyordum. Geceleri rahatça indirme hayallerim vardı.
7 yıl
Eski bir komedi filmi arıyorum
Beyler yaklaşık 20 senelik bir film olması lazım. Filmin konusundan bahsedeyim. Elemanımız çalışmak için tatil yerine gidiyor. Patronun kız kardeşini aşık oluyor. Bu kızla oğlanı arasını yapmakla görevli bir ruh var ve sadece çocuğa gözüküyor. Eğer iksinin sevgili yapabilirse ruhu cennete gidecek. Bu arada ruh kadın ve filmde eski porno yıldızı rolünde.
7 yıl
500-600 TL arasında monitör tavsiyesi.
Arkadaşlar genel olarak nette takılıyorum ve film izliyorum. Bunun dışında ağırlıkla moba ve spor oyunları oynuyorum. FPS olarak cs.go dışında çok az oynuyorum.
Acer G236HLBbd aldım fakat görüş acısı bana oldukça sıkıntı veriyor. Renk bozukluğu oluyor Bunu iade edeceğim. Bu yüzden önceliğim ips panel ama renk canlılığını aratmayacak tn panel varsa bunları da göz önünde bulundurabilirim.
Belirttiğim bütçe arasında oyun ve film ağırlıklı göz yormayacak monitör tavsiyeleriniz bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle