Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
19 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
637 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Erkek Terliği 23.69


Farklı renkleri ve bedenleri mevcut.Çorap fiyatına erkek terliği..Bitmeden yararlanın.


Ben 3 adet aldım. 2 adet 27 liralık 1 adet 23.65 yapınca kargo bedava çıkıyor.

2 ay
Nebati'den sizde enflasyon çok yüksek diyen yabancı Bakana:"Ben bu Enflasyonla sokağa çıkabiliyorum"

azine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, canlı yayında yabancı bir bakanla aralarında geçen enflasyon diyaloğunu anlattı. Nebati, "O bakan 'Sizin ülkede enflasyon çok yüksek' dedi, ben de 'Doğru, ama bakın ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz' dedim. Bu 'Vay be herkes kanıksamış' anlamında olan bir şey değil" ifadelerini kullandı.


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün akşam katıldığı bir canlı yayında ekonomiye ve gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu.


YABANCI BAKAN İLE MUHABBETİNİ AKTARDI


Dün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerine değinen Bakan Nebati, daha sonra yabancı bir bakanla yaşadığı enflasyon diyaloğunu anlattı. Nebati, "Yabancı ülkenin bir bakanıyla sohbet ediyoruz. 'Sizin ülkede enflasyon çok yüksek' dedi, ben de 'Doğru' dedim. Biz bununla mücadele edeceğiz, biz bunu çözeceğiz, kararlıyız. Ama bakın dedim, 'Ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz. Bu 'Vay be herkes kanıksamış' anlamında olan bir şey değil. Bu şu demektir; insanlar işini kaybetmediği için, var olan zorlukları -özellikle dar gelirlilerin yaşadıkları problemleri- gören, okuyan bir iktidarı, bakanı gördüğü için ben çıkabiliyorum" ifadelerini kullandı.


"ARALIKTA ENFLASYON DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRECEK"


Enflasyonda düşüş içinse yıl sonunu işaret eden Bakan, "Şu an 31 milyona yakın insan istihdam ediliyor. 30 milyonun altına düşsün diyorlar. Türkiye yüzde 14'lük manşet faize ulaşması için 2 yıl kaybediyor. Türkiye böyle karar alsa küçülmeye başlar. Dediğim yolu seçtik. Büyümeden taviz vermiyoruz. Büyümeden taviz vermeyince enflasyonla mücadele vakit alır. Emtia fiyatları dünyada zirveye geldi. Gıda fiyatlarında tahıl koridoru açılmasıyla gevşeme oldu. Emtia fiyatları gevşemeye başladı. En önemli sorunumuz petrol. Gıda fiyatlarında, emtia fiyatlarında, petrolde sakinleşme var. Enflasyondan rahatsızlık duyan toplumsal beklenti oluştu. Bu durumların dengelenmesi enflasyon baskısını azaltacak. Attığımız adımlarla enflasyonun engellenmesi için önemli adımlar atıyoruz. Aralık ayında enflasyon düşüş eğilimine girecek." dedi.


Kaynak:haberler
Nureddin Nebati, "Sizde enflasyon çok yüksek" diyen yabancı bakana verdiği cevabı canlı yayında anlattı
https://www.haberler.com/ekonomi/nureddin-nebati-sizde-enflasyon-cok-yuksek-15138744-haberi/
2 ay
Türkiye'de bir iş ilanı..
Türkiye'de bir iş ilanı..


Durun daha bitmedi! Bu çalışan firma sahibinin ailesini de gezdirecek. İzin günlerinde de ek bir ücret talep etmeden çalışacak. Bakın şu işe siz. Bu işçiye reva görülen de asgari ücret ve 1 poçağa ve 1 çaydan oluşan sabah kahvaltısı!

Türkiye'de bir iş ilanı..


kaynak:Türkiye'de bir iş ilanı..
Türkiye'de bir iş ilanı..onedio
İşçi Yerine Köle Arayan Nakliyat Firmasının Yayınladığı İş İlanı Gündem Oldu!
https://onedio.com/haber/isci-yerine-kole-arayan-nakliyat-firmasinin-yayinladigi-is-ilani-gundem-oldu-1083792
3 ay
Erdoğan: 'Enflasyonu 15 Temmuz'un Devamı Olarak Görüyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon ve hayat pahalılığı sorununu 15 Temmuz'un devamı olarak gördüklerini söyledi. Oysa enflasyon ve kur, Erdoğan'ın 'faiz sebep enflasyon sonuç' teorisi sonrası patlamıştı...


15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medyadan bir video paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha yüksek enflasyonun sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi.


Erdoğan mesajında ekonomiye ilişkin şunları söyledi:


* 'Türkiye'nin ekonomiyle teslim alınmasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. 15 Temmuz'un devamı olarak gördüğümüz bir badireyi daha geride bırakacağız'


*''İnşallah uzunca bir süredir hep yaptığımız gibi bu türbülanstan da ilk çıkan ülkelerin başında geleceğiz''


Yüksek enflasyon Erdoğan'ın da belirttiği gibi tüm dünyada bir sorun haline gelmiş durumda.


Ancak Türkiye'deki tablo diğer ülkelerden çok daha vahim.


Bloomberg HTtwitter
“📍G20 Ülkelerinde #Enflasyon Oranları”
https://twitter.com/BloombergHT/status/1532635333053095936

Kaynak:T.C. Cumhurbaşkanlığıtwitter
“Cumhurbaşkanı @RTErdogan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Video Mesajı”
https://twitter.com/tcbestepe/status/1547853476872392707
3 ay
Türkiye'de Kumarhaneler yeniden açılmalı..(Ekonomi için)

1980'lerde vardı zaten..Bugün baktığınızda bile At yarışı,milli piyango sitesi altında bir sürü kumar oyunu oynatılıyor.Türkiye'den giden bir sürü kişi ve götürdükleri para ülkede kalır.Türkiye'de Kumarhaneler yeniden açılmalı..(Ekonomi için)www.millipiyangoonline.com
Milli Piyango Online | Şans Oyunları, Çekilişler, Sonuçlar
https://www.millipiyangoonline.comSırf ekonominin düzelmesi açısından kumarhaneler açılmalı,bırakın yurt dışıdüşüncesindeyim.Amerika bile çölün ortasına kumarhane açıp Las Vegas'ı canlandırdı.


Bırakın yabancı Turisti gelsin para harcasın,döviz bıraksın.


1984 Las Vegas


Türkiye'de Kumarhaneler yeniden açılmalı..(Ekonomi için)


2022 Las Vegas


Türkiye'de Kumarhaneler yeniden açılmalı..(Ekonomi için)
3 ay
Bekçi Maaşının Doktor Maaşına Eşit olması(En Düşük Bekçi Maaşı 10.293 Lira Olacak)

Son 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur, emekli maaşlarından sonra zamlı bekçi maaşlarının da netleşmesi bekleniyor. TÜİK verilerine göre en düşük bekçi maaşının 10 bin 293 TL'ye yükselmesi bekleniyor.


O halde doktorlar neden fazladan 2 yıl daha okuyup,can güvenliği olmayan,hedef tahtasına konulan ve maaş bakımından yetersiz(bekçiyle aynı maaşı aldığı) bir ülkede nereye kadar dayanabilir ki?


Allah,doktorlarımıza sabır versin.İşleri zor gerçekten,hele bu ülkede herşey daha da zor..


Bizde öldürülen doktorlar,Almanya'da ödüllendiriliyor...


Almanya'nın Nobel'i olarak kabul edilen Leibniz Ödülü’ne, Türk doktor Onur Güntürkün (58) layık görüldü.


Bochum Ruhr Üniversitesi’nde görevli, beyin çalışmaları yapan Dr. Güntürkün, Leibniz Ödülü’nü kazandı.


Kaynak:
3 ay
20 yıl sonra dolar-euro eşitlendi: 1 $=1Euro

Fed’in faiz artışına devam edeceğine yönelik güçlü sinyaller vermesi ve Avrupa’da resesyon beklentisi birlikte euro-dolar paritesi 20 yıl sonra eşit seviyeye geldi. Bu Türkiye için iyi bir gelişme değil. Çünkü Türkiye’nin ihracatının yüzde 46’sı euro ithalatının yüzde 65’i ise dolar üzerinden.


Türkiye için iyi haber değil


Ancak bu gelişme zaten dış ticaret açığı giderek büyüyen Türkiye ekonomisi için hiç de iyi bir haber değil. Ekonomist Hayri Kozanoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, euro-dolar paritesinin 1’e doğru gittiğini belirterek, “Bu Türkiye’nin aleyhine. Çünkü ihracatın yüzde 47’si dolar, yüzde 46’sı euro iken, ithalatın yüzde 65’i dolar, yüzde 29’u euro. Dolayısıyla dolar güçlenince euro ihracatın dolar karşılığı düşüyor. 2021 başında parite 1.22 iken buralara kadar geldi” dedi.20 yıl sonra dolar-euro eşitlendi: 1 $=1Euro
3 ay
Türkiye'nin 2002'de 132 Milyar olan Dış Borcu,2022'de 600 Milyar Doları Aştı..

Ekonomist Dr. Murat Kubilay, "İç borçla birlikte Türkiye ekonomisi 600 milyar doları aşkın döviz borcunun üstünde oturuyor. O yüzden dış ticaret açığı sürüp sermaye çıkışı yaşandıkça, Merkez Bankası’nın döviz rezervleri heba edildiği için sürekli döviz şokları yaşanıyor” dedi.


Türkiye ekonomisinin sadece yüksek enflasyon, cari açık, döviz şoku, işsizlik vb sorunları yok, aynı zamanda 617 milyar dolarlık döviz cinsi borcu da Demokles'in kılıcı gibi tepemizde duruyor.


HalkTv'den Nuray Tarhan'ın haberine göre Türkiye'nin 451 milyar doları dış borç, 166 milyar doları ise iç dövizli borçlardan oluşan toplam dövizli borçlarının milli gelire oranı yüzde 78'e ulaştı.


Türkiye’nin yıllarca dış açık verdiğini, bunu finanse edebilmek için özelleştirmeyle kamu varlıklarını sattığını ve hatta başta bankalar olmak üzere özel sektörün de önemli bir kısım varlığını yabancılara bıraktığını belirterek, “Buna rağmen yeterli finansman bulunamamasından dolayı, AKP’nin iktidara geldiği 2003 başından 2022’ye dış borç 132 milyardan 451 milyar dolara çıktı” dedi.


Şu anda devletin 29 milyar dolar ve özel sektörün de 136 milyar dolar döviz cinsi borcu olduğunu belirten Kubilay, “451 milyar dolarlık dış borcunsa sadece 15 milyar doları TL cinsi. Dövizli iç borçlarla birlikte Türkiye ekonomisi 600 milyar doları aşkın döviz cinsi borcun üstünde oturuyor. O yüzden dış ticaret açığı sürüp sermaye çıkışı yaşandıkça, Merkez Bankası’nın döviz rezervleri heba edildiği için süreklilik arz eden döviz şokları yaşanıyor” diye konuştu.


Özel sektörün borcu kamuya aktarıldı


Mart 2018’de başlayan iktisadi buhran neticesinde özel sektördeki dış borç yükünün dolaylı olarak kamuya aktarıldığına dikkat çeken Kubilay, şunları söyledi:


“Özel şirketler TL’nin sürekli değer kaybedeceğini düşünerek döviz cinsi borçlarını kapatmaya başladılar. Merkez Bankası faizleri de yapay bir biçimde düşük tutulunca bu şirketler için büyük bir avantaja dönüştü.


Fakat bu şirketler döviz cinsi dış borcun anaparasını geri ödedikçe döviz kuru üzerinde baskı oluşturdular ve borç ödemekten yatırım yapamaz hale geldiler.


Bunları dengelemek için bu sefer devlet yurt dışından borç almaya başladı. Böylece sadece son 4 yılda özel sektörün dış borcu 314 milyar dolardan 239 milyar dolara düşerken, devletinkiler 143 milyar dolardan 213 milyar dolara fırladı.


AKP’nin ilk iktidara geldiğinde kamunun toplam dış borcu ise sadece 87 milyar dolar idi. Yani hem kamu iktisadi teşekküllerini sattılar hem döviz geliri garantili projelere kefil oldular hem de devasa dış borca ülkeyi soktular. Bu esnada TL cinsi uzun vadeli borçlanma kolay olmadığı için yurt içinden de döviz cinsi borçlanmalar devam etti.”


Kaynak:Türkiye'nin 2002'de 132 Milyar olan Dış Borcu,2022'de 600 Milyar Doları Aştı..
Türkiye'nin 2002'de 132 Milyar olan Dış Borcu,2022'de 600 Milyar Doları Aştı..halk tv
600 milyar dolar döviz borcunun üzerinde oturuyoruz
https://halktv.com.tr/ekonomi/600-milyar-dolar-doviz-borcunun-uzerinde-oturuyoruz-683902h
3 ay
Muhammed Ceyhan Hoca:"Okuyan insan sayısı arttıkça kafir sayısı artıyor."

Muhammed Ceyhan isimli kişi 'Günümüzde okuyan insan sayısı arttıkça, ateistler, deistler daha çok arttı' dedi.Muhammed Ceyhan Hoca:"Okuyan insan sayısı arttıkça kafir sayısı artıyor."Türkiye Güncelyoutube
Muhammed Ceyhan: "Okuyan insan sayısı arttıkça kafir sayısı artıyor." dedi.
https://www.youtube.com/watch?v=X2MDP1m03M4
3 ay
Akp'li Yazar Zeki Bahçe:'Ekmek Bulamayanlar Tatile Hücum Ediyor'
Akp'li Yazar Zeki Bahçe:'Ekmek Bulamayanlar Tatile Hücum Ediyor'
Akp'li Yazar Zeki Bahçe:'Ekmek Bulamayanlar Tatile Hücum Ediyor'Zeki Bahçetwitter
“Kuzey Marmara Otoyolu.. Millet aç,. İstanbul'da yiyecek bulamayınca tatil beldesine hücum ediyor.”
https://twitter.com/zekibahce/status/1545493213485711360
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle