Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
26 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Bu sözde "darbe" konusunda aklıma takılanlar
1) TSK'nın içindeki bir yapılanmanın bu kadar plansız olması mümkün müdür? Mesela boğazı neden kapatırsın? Stratejik olarak kazancı nedir boğazı elde tutmanın, yani kaç kişi olduğu kesin değil ama 300 küsür asker harcanır mı bunun için?

2) 10 kişi toplanınca halkı dağıtmak için biber gazı vs. kullanan bir polisi var bu ülkenin. Askerlerin kendini rambo sanan ayıları (mesela boğazdaki) çok kolay dağıtması gerekir. Neden bu kadar etkisiz kaldılar, gerekli ekipmanın olmaması hiç mümkün görünmüyor bana. Yani böyle bir kriz zamanında tank üzerine selfie çektirmek için çıkan embesilleri dağıtmak askere kolay olmalı.

3) Fetocu, fetocu diye çığırdılar televizyonlarda. Yalnız TRT'de yapılan açıklama hiç fetocu yaratıkların yapacağı açıklama değil, denilen her şey doğru açıklamada. Bu en çok kafamı karıştıran durumlardan biri.

4) TBMM niye bombalanıyor? Girip ele geçirirsin, ama boşu boşuna bombalamak saçma.

5) İki kelimeyi bir araya getirmekten aciz bazı politikacıların destan yazan ozanlar gibi açıklamalar yapması çok enteresan böyle ani bir krizde. Aynı zamanda yapılan açıklamalar pazarlama kampanyası gibi, hepsi sanki önceden karar verilmiş sloganları dile getirdiler.

6) En sonunda, bu ülkeyi bu duruma sokan adamın kahraman ilan edilmesi ve hemen miting çalışmalarına başlanması nasıl bir mantıktır? Kaos politikacıları nası bu kadar rant yapabiliyor bu halkın üstünde, en korkutucusu da bu. Bunu fırsat olan gören adam, ölüm cezasını geri getirip bütün karşıtlarından temizlemez mi?

Enteresan bir oyun mu oynandı ülkenin üzerinde? Unutamayacağımız bir gece olduğu kesin.

(eğer yazıda sıkıntı varsa kusura bakmayın, gece hiç uyuyamadım)
5 yıl
Laptop Tavsiyesi
6 yıl
Süleyman Demirel Vefat Etti
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, bugün saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

ntv
6 yıl
Uluslararası Gündem
Uluslararası gündemi tartışablieceğimiz bir bölüm açılabilir belki.
6 yıl
Bruma'nın Savuması
İlk olarak Bruma'nın oynadığı futbolun iyi olduğunu öne sürmediğmi belirtmek isterim. Daha çok neden kötü oynadığını ve nasıl çözülebileceği hakkında düşündüklerimi yazdım.

Bruma ilk geldiği sene ligde her oynadığında defansı arkasına takıp Galatasaray hücumunu daha da etkili yapıyordu. Hatta Şampiyonlar liginde bile çok iyi maçlar çıkarmıştı. Özgüveni çok yüksek olduğu için bütün yeteneklerini sahaya yansıtıyordu ve ben dahil bütün Galatasaraylılar çok büyük umutlarla bakıyordu. Sakatlıktan sonra fiziksel gücüne kavuşmasına rağmen aynı etkide oynayamadı bir daha. Benim gözümde tek bir nedeni var, o da özgüven sorunu.

Peki, geçen senelerden ne değişip de Bruma'yı harika bir kanat oyuncusundan, top almaktan korktuğu için savunmanın arkasına saklanan (bugünkü Konya maçında da Sabri bindirme yaptığında defansın arkasında kaldı hep pozisyonu olan "açık"ta kalmak yerine), çalım denemekten korkan bir oyuncu haline getirdi;Bruma'ya abi figürü gibi olan ve saha içinde kötü bir hareket yaptığında bile destek olan Drogba takımdan ayrıldı. O ayrılınca ona sahada güven vericek, yaptığı hatalarda teselli edicek oyuncu kalmadı. Onun yerine her yaptığı hatada çocuk azarlar gibi azarlayan Umut, Selçuk, Burak hatta Sneijder "abileri" geldi. 20 yaşında bir futbolcuyu sahada öyle azarlarsan, performansının düşmesini de beklersin.

Peki ne yapılabilir? Hamza hoca, takımın kaptanlarını bir odaya toplar (Sneijder, Selçuk ve Burak) ve Bruma'ya biraz daha destek olmalarını rica eder. (Hiç yapcağını düşünmediğim bir hareket Bruma yabancı olduğu için, Türk futbolcu olsa zaten bu kadar azarlanmaz). Bu yolla Bruma iki maç iyi oynar, özgüvenini geri kazanır. Ya da Bruma gönderdiğimiz takımda özgüven kazanıp kariyerini tekrar yoluna sokar.

Teşekkürler okuduğunuz için.
7 yıl
Doğum günün kutlu olsun Bruma


Çok harcıyoruz bu çocuğu
7 yıl
Türkiye'de Almanlar
Türkiye'de neden hiç Türk asıllı olmayan Alman oyuncu yok, bi beşiktaş'ta şampiyon olan Ernst'i hatırlıyorum. Acaba farklı bi gruplaşmadan mı korkuyorlar
7 yıl
Galatasaray RWS Bruxelles ile Karşılaşacak
Sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, 17 Ağustos Pazar günü Belçika 2. Lig ekiplerinden RWS Bruxelles ile karşılaşacak. Brüksel’de Edmond Machtens Stadı’nda oynanacak karşılaşma TSİ 19.00'de başlayacak. Galatasaray, bu maçın ardından İstanbul’a dönecek.

Turnuva yok muydu ya yarın başlayıp pazar biticek ankarada?
8 yıl
ASUS N56VZ-S4402H Ethernet Portu Sorunu
ASUS N56VZ-S4402H notebookumun ethernet portu çalışmıyor, device managerdan sorun var mı diye arattırdım, sorun görünmedi. Sanırım fiziksel bir sorun var, bunun için teknik servise uzun süre vermek istemiyorum. Başka çözüm öneriniz var mı?
8 yıl
Bir sıkıntı var sizde
1) Ünal Aysal'a laf etmek: Geçtiğimiz iki sezonu şampiyon kapatmamızın en büyük sebebi, işler 2 ay kötü gidince herkes giydiriyor adama. Sadece futbolda değil, diğer şubelerde de çok büyük yükselişe geçtik. Bunu görmemek için kör olmak gerek.
2)Roberto Mancini'ye laf etmek: Daha geleli 1 ay olmuş, daha transfer sezonu geçmemiş üzerinden. Bu kadronun şekillenmesinde en ufak bir katkısı yok. Kötü giden bir takıma değişiklikler yapmaya çalışıyor ve geldikten sonra da yükselişe geçtik. İki maç ardarda kaybedildi diye hemen günah keçisi yaptınız adamı.
3)Skor taraftarlığı: Gerçekten kafayı yiyorum bunları okuyunca. Kazandığımız hafta bütün oyunculara ve mancini'ye övgüler yağdırılıyor. Kaybettiğimiz hafta denmedik bırakılmıyor. Bıktırdınız adamı.

Bu futbol seyircisinin dar görüşlülüğünden dolayı ne Milli takımın ne de kulüp takımlarının yurt dışında en ufak bir istikrar belirtisi yok. Herkes her sene şampiyon olacak, olamazsa hemen istifa edecek.

Bir süre futbol bölümüne bakmamayı düşünüyorum, iyi bakın kendinize
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.