Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
16 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
12 yıl
Next Ye-9900 Dvd Player


• DVD / SVCD / CD / MP3 / CD-R / HDCD / JPEG / WMA / DVD+ - RW / DIVX / MPEG4 / Kodak Picture CD
• Progressive Scan
• AV / YUV / RGB S-VIDEO, S-PDIF çıkış
• Dolby Digital AC-3 decoder
5 + 1 Kanal ses çıkışı
• Digital coaxial ve optik ses çıkışı
• Komponent video ( Y / CB / CR ),S-Video,SCART ve HDMI çıkışı
• USB 2.O
SD / MS / MMC kart okuyucu
32 altyazı tipi,çoklu açı desteği ve 8 dil seçeneği
• 4:3 / 16:9 resim dönüştürücü
• Ebeveyn kilidi
• PAL / NTSC uyumlu
• Infrared uzaktan kumanda
• HDMI kablosuArkadaşlar sipariş ettim ama süper hızlı gönderi olmasına rağmen hala bekliyorum.
Teknik olarak albenisi çok, kullanan var mı, dvd seçer mi, arıza çıkarır mı? Hakkında hiçbir bilgi bulamadım.
90lı yılların sonlarında kullandığımız uydu alıcısının kalitesine güvenerek sipariş ettim açıkçası.


Her ihtimale karşı yine sorayım, bu olmazsa tavsiye edebileceğiniz sağlam birşeyler var mı? 5.1'den, altyazı ayarlarından taviz vericez artık.
12 yıl
Windows 7'de Ekran Kartı Ram'inin Azalması
Arkadaşlar merhaba,
Windows 7 de ekran kartı raminin değişmesi hakkında bilgisi olan var mı?
Şirkette üç bilgisayara windows 7 kurduk. İki bilgisayarın vga memoryler 512 mb'tı. Arkadaşın vga memory 256mb olarak gözüküyor.
Benim bilgisayarımda ise;
Xp'de 2 gb ram, 512mb vga memory varken,
Windows 7'de 2 gb ram, 128mb vga memory olarak gösteriyor.

Hangisinin doğru olduğundan da emin değilim şimdi. Sorun nedir veya var mıdır, değişimin nedeni nedir bilen var mı?

Bu arada Laptop Asus F3sc-Ap105c
13 yıl
Bilgisayar Başlangıçta Takılıp Kalıyor
Selamlar

Bilgisayarımda öyle takılırken ve sorun yok gibi gözükürken, mail programını açıp bilgisayar başından kalktım. 1-2 dakika sonra geldiğimde ekran donmuş, fareyi oynatamaz hale gelmiş. Ben de kilitlenmiştir diye düşünüp reset attım ama bir daha açamadım.

Bilgisayarı açmaya kalktığımda ses çıkarıp monitörün açılması gereken zamanda kilitleniyor. Cpu ışığı yanıyor, kırmızı hdd ışığı ise yaklaşık 30 saniye yanık kalıyor, sonra sönüyor ve bu sırada hiçbir işlem yapmıyor.

*Isı sorunu olarak düşünüp camı açtım(bilgisayar pencerenin yakınında). Fanlar aşırı kirli değil ve çalışıyorlar.
*Önce bilgisayarın fişini çekip power tuşuna basarak deşarj ettim, biraz bekledim. Olmadı.
*Ramlerden olabileceğini düşünüp yerlerini ve slotlarını değiştirdim(2 tane ram var, 4 slot var). Olmadı.
*Acaba BIOS'ta mı bir sorun var diye düşünüp gücü kestim ve pili çıkardım.
*Hdd bağlantısında sorun olabileceğini düşünüp Sata kablosunu farklı yere taktım, yine olmadı.


Bilgisayara fiziki bir temas olmadı(su, darbe vb). Ups olduğundan voltajdan kaynaklı bir sorun da değil. Şu anki haliyle yıllardır kullanıyorum. Psu hayli hayli yetecek düzeyde(480 W) ki 2 senedir bu psuyla kullanıyorum.Sizce ne olmuş olabilir?
13 yıl
Çözülemedi : Anlık Takılmalar
512 mb olan ramimi, 2 adet Twinmos 512 ddr ram ile değiştirmiştim bir kaç ay önce. Yakın zamanda takılmalar başladı. Örneğin firefox ile video izlediğimde belirli aralıklarda görüntü takılıyor. Ya da fifa oynarken belirli aralıklarla bir kaç saniyeliğine donuyor. Bununla ilgili bir performans ayarı var mı, ya da ben optimizasyonlardan birinde hata mı yaptım, veya başka bir sorun olabilir mi?Not : Ekran kartım 128 Mb Asus Radeon 8550 GE / Omega sürücüsü yüklü. 2x512 mb Twinmos ram'im var.
14 yıl
İnterneti paylaştırmak
Merhaba arkadaşlar.
İki kişi 256k sınırsız internet kullanıcısıyız. Bu interneti eşit şekilde paylaştırmak için netlimiter kullandık(daha önce kullanıyordum ben, diğer pcye de kurdum). Download 26, upload 6 olarak düşünüp, programla 13/3 olarak böldük. İkimiz de paylaşım programı kullanıyoruz(arkadaş çok anlamıyor pcden), diğer pcde interneti çok kasma olduğundan böyle bişey yapayım dedim. Fakat internet çok yavaş hala. Netlimiterdan kontrol ettiğim kadarıyla 1,5 upload 3-4 downloadla açabildiğim forumda, 13/3 böldüğüm halde pek birşey yapamıyorum. Sörf yaparken paylaşım programım kapalı, yani 13/3 bant genişliğim boşta.
Başka çözümünüz var mı yoksa hata yaptığım bir yer var mı? (mümkünse paylaşım programlarının ikisini de kapatın dışında bir cevap olsun )
14 yıl
Msnde yollanan linke basıldığında Pc Restart atıyor
Merhabalar

Arkadaşıma Msn üzerinden link yollandığında ve bu linke tıklandığında bilgisayarı restart atıyor. Tarayıcı olarak firefox kullanıyor. Adaware ile tarattık birşey değişmedi. Neden yapıyor olabilir?
Format atmadan düzelme şansı var mıdır
14 yıl
Internet Explorer 7'de Klasör sorunu
Update ile Internet Explorer 7 yüklendiğinde ve restart attığımda klasörler açılmıyor(klasörler ie tabanlı olduğundan sanırım).Güncelleştirmeleri kaldırınca düzeliyor(tabi ie den eser yok).Bu sorunla karşılaşan ve çözümünü bilen var mı?
15 yıl
Nec 4571 Dvd Writer'a erişilemiyor
Nec 4571 dvd yazıcım var.Bununla bir dvd çekerken voltaj düştü ve pc restart attı.Ondan sonra bir tane daha dvd çektim ama bitişinde "disk kapanamadı" diyerek hata verdi.Nero kilitlendi.Dvdyi düğmesine basarak çıkardım, neroyu ctrl+alt+del ile kapadım.Dvd ye yeniden taktığımda dvd sürücüden, disketlerde olduğu gibi sürekli "tık, tık" sesleri gelmeye başladı.Bilgisayarı yeniden başlattım, durum aynı.Slave ve master ayarlarını değiştirdim.Şu anda sürücü, cd takıldığında telefonların titreşimlerine benzer kesnitili bir ses çıkarıyor.Ne olmuş olabilir, ne yapabilirim?

Not: Şu anda sürücü eject tuşuna bastığımda da aynı ses geliyor.Cd/dvd takmasam da erişmeye çalışırken ses aralıklı olarak geliyor.
15 yıl
Ses kartı sorunu
Arkadaşın onboard ses kartında hasar olduğu için ses cızırtılı geliyordu.Biz de gidip ucuz bir ses kartı aldık.Ses kartının kutusunda model olarak CS4620-4Channel Pci ses kartı yazıyor.

Sürücüyü yüklerken xindows xp uyumsuz hatası veriyor.Biraz zor olsada sürücüleri yükledik.Ses bir süre çalışıyor ama sonra hata vermeden kesiliyor.

Sorun ses kartının uyumsuzluğu mu yoksa bilgisayarda mı?
15 yıl
Seri Port & Usb Kumanda alıcısı
Merhabalar.Bilgisayarımda seri porttan bağlantısını yaptığım kumanda alıcısı ile ilgili birkaç şey sormak istiyorum.

Aparatın benzer görüntüsü şu:


Devresi de bu:Şimdi, bu alıcının kablosunun daha kısasında görünür biryere koymam zor olacak o yüzden yaklaşık 50 cm aldım.Bu kumandanın çekmesinde problem çıkartır mı?.(Şimdi yaklaşık 2-3 m'den ancak çekim yapıyor, fakat pil eski)
Bir de Usb alıcı yapsam, bana avantajı olur mu? Olursa nasıl yapabilirim? (ileri düzey elektronik bilgim yok, devre karışıksa hiç kalkışmayayım )
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.