Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
14 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Yarın sabah tugayda mesai var burnum tikanik...
Beyler ?ırnakta yedek subayim. Askeriyenin içindeki cam ağaçlarının polenlerinden olduğunu varsaydigim bir alerjim var. 3. Günümde hala devam ediyor. Saat 23 gibi uyudum. 1 de kalktım. Burunda konka diye adlandırılan etlerim inanılmaz ?i?mi? durumda. İstanbul'da olsam yarın sabah gider ameliyata randevu alırım. Dayanilcak gibi değil.Bu vaziyette İnsanlarla veya. Daha da kötüsü komutanlara muhatap olmak ayrı bir eziyet. Üstüne birde ramazandayiz. Fenayım. Dolapta çörek otu suyu buldum burnuma dökeceğim az kalsın. Sağlığınız yerindeyse şükredin gençler...
2 yıl
KUZU ÇEVİRME R&D
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bir mühendis ve tabi ki introvert kişilige sahip birisi oldugumu belirtmek isterim. Son birkaç senedir kendimi eksik gördüğüm insan ilişkileri konusunda geliştirmeye çalışıyorum. Bu amaçla kendimi eklemek istedigim skill lerden bir taneside kuzu çevirmek. Hem çocukluktan beri en büyük yemek fantazilerimden bir tanesi hemde arkadaşlarımı davet edebilecegim orta çaplı bir organizasyonun ana ögesi...

Bu konuyu açma amacım kuzu çevirme konusunda ilk önce yüzeysel daha sonra detaylı bir araştırma yaparken buldugum sonuçları paylaşmak. Tabi sizlerden tecrübeli olanlarda varsa görüşlerini almak isterim.


Çevirme aparatının solid çizimlerini ve çevirmede kullanılacak düşük rpm yüksek torklu motorum elektrik baglantılarını kullanılacak malzemeler kesinleşince yükleyecegim.
3 yıl
dogalgaz elektrik açılmadıgı için evden çıktım. Kiracı ilk kirayı geri vermiyor
Beyler bu konuda yorum yapmadan önce lütfen hayatımda ilk kez tek başıma ev bulma/kiralama gibi bir işe giriştigimi bilin. Ailem yardımcı olabilirdi fakat sırf bu konularda kendi tecrübelerimi kazanabilmek için kimseye haber vermeden ev tutma macerama başladım.

Uygun oldugunu düşündüğüm bir ev için emlakçı ile beraber ev sahibinin yanına gittik. Ayın 1 i idi. Ev sıfır bina oldugu için hala çalışma oldugunu görmüştüm. Fakatt emlakçı herşeyin 1 hafta içinde tamamlanacagını sorun olmayacagını bana söylemişti. Ev sahibi ile oturup bu meseleyi detaylı konuşmak istedim. En son verilen sözlü teminatlardan çıkan sonuç ayın 15 inde evde elektrik olacagı ve sonraki bir hafta içinde de dogalgazın baglanacagını söyledi. Bende biraz aciliyetim oldugu hemde aşırı miktar saflık hatta aptallık oldugu için bu söze inandım. Evde elektrik olmadan yaşamayacagımı ve sözleşmeyi ayın 15 inde başlatacak şekilde imzamı attım.

Aradan 42 gün geçti. bu süre zarfında evde tek başıma temizlik yaptım. akşam 5 te işten çıkıp 6 ya kadar kalan gün ışığı ile 6 dan sonra da telefonun şarjı bitene kadar flash kullanarak evin inşaat döküntüsünü temizledim. Bu süre zarfında sürekli iletişim halindeyim.sürekli bir iki günlük ertelemeler oluyor. Neyse zaten çıkıcaz diyerek 3000 tl lik eşya dizdim eve. eşyaların üzerine 1000 tl lik ekstra malzemelerimi aldım. Çünkü ben malım.Kabul ediyorum.
42. gün sonunda elektrik sadece geceleri açılmak şartı ile baglandı bende pılımı pırtımı topladım eve yerleşmek için. Fakat apartmanda oturan kimse yok. binaya giremiyorum kapıcı dış kapıya asma kilit vurmuş.kapıcıya ulaşılamıyor. ev sahibi geldi o da ona küfrediyor. bende sayıyorum. Neyse pılımı ırtımı alıp orduevine geri döndüm. Sonraki gün tekrar aynı olay oldu.
Artık sinirden fıttırdım. Birazda aptallıgım geçtigi için evden çıkma kararı aldım. Emlakçıdan 800 tl paramı geri alabildim. Ev sahibi ile konuşmaya gittigimde bana her ne kadar oturmasamda eve eşya koydugumu bu yüzden 800 liralık peşin aldıgı ilk kirayı geri vermeyecegini söyledi. Hatam yine mütevazi olup bagırıp çagırmaktan korkmamdı. 5 gün kadar önce eşyalar eşyaları çıkardım. bugun aradıgımda bana senin ne yatıgın belli degil çıkıcam dedin 1 aydır eşyaların içerde duruyor dedi. aklı sıra 800 liralık depozitoyuda vermeyecek.

Şimdi lütfen rica ediyorum bana bir yol gösterin. Bu adam dogalgazı elektrigi baglanmamış binasını kiraya veriyor. sözleşme yapıyor. Sözleşme elimde. Yasal olarak bu adamın canını yakmak istiyorum. Gerekirse üstüne zarar edeyim.
3 yıl
Samsuna askere geliyorum 1 gun misafir edecek varmi beyler
Sahra sihhiyede askerim. Bayram dönüşü yogunlugu sebebi ile 2 gün erkene bilet almak durumunda kaldim. Bu iki gün samsunu gezmeyi düşünüyorum. Aranızda ögrenci evinde kalanlar varsa yer ve zamanda sizin için uygunsa misafiriniz olmak isterim
3 yıl
Kışlada 11 ay ne yapilir?
Uzun donem askerlik için Siirte gidiyorum. Saglikçı astek oldugumdan dolayı bol bol boş vaktin olur diyorlar. Kitap okumak gibi tavsiyeler dışında tavsiyesi olan arkadsşlar varmı? 11 ay hapissiniz neye yogunlaşırdınız?
3 yıl
Askere radyolu saat götürsem çakarlar mı?
Rütbeleri bilmiyorum ilk girdigimde herkese komutanım mı dememe gerekiyor? Can sıkıntısı için neyle uğraşabilirim? Kitaplarımı komutan onaylamaz ise direk çöpe mi atar yoksa çıkışta alacagım biryere mi koyarlar? Babam böyle asta yapmayı nerde ögrendi? Teşekkür ediyorum
3 yıl
"Samsun-Sahra Sıhhiye Okulu" Çıkanlar...
Beyler genel olarak güzel yorumlar var. Yedek Subay olarak çıktı benim
3 yıl
Tercihimi Uzun dönem olarak değiştirebilir miyim?
Arkadaşlar doldurdugum evrekta kısa dönem olarak işaretleme yaptım. AGUSTOS celbi için. Şimdi biraz düşününce uzun dönem daha mantıklı geliyor. 20 temmuzda açıklanacak hala müdahale etme şansım varmıdır?
3 yıl
Belgrad Ormanına Trekking'e Gelmek isteyenler Pmlesin
Arkadaşlar askere gitmeden evvel bir ziyaret etmek istiyorum.Daha öss ye hazırlanırken hayalini kurduğum birşeydi.Hazırlıklarımı yapıyorum 4 5 kişilik bir grup olursak daha hoş olabilir.
3 yıl
Şu bıçak hakkında ki fikirlerinizi bekliyorum
Kampçılıga yeni başlayacak birisiyim. Daha önce birkaç trekking deneyimim oldu. İlk olarak güvenebilecegim bir bıçak arıyorum. Buschcraft adı verilen bıçakları inceledim ve şu linkteki ürün hoşuma gitti fakat deneyimli birilerinin fikrini almadan 100 tl vermek istemedim.

Üründe gözünüze çarpan olumsuzlukları yazarsanız bende neye dikkat etmem gerektigini ögrenmiş olurum
https://www.bicakcenneti.com/urun/av-ve-komando-bicagi/55
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.