Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Çavuş
15 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
5 yıl
Kira Sertifikası Yatırımı - Genel Konu
Kira sertifikasına yatırım yapan var mı, bu konuda yol gösterici yorumlar yapabilir mi?

Kira sertifikası faizsiz bir yatırım aracı olarak geçen sene birkaç hafta tv haberlerinde sıkça reklamı yapıldı ama internette bu yatırımı kullanan kimseye rastlamadım, aracı şirket de çok fazla değil, o yüzden konu açtım..

Konuyu başlatmak için kendimce bildiklerimi aktarayım. Bir daire satın almak yatırımdır, tapu vs.. ek masrafları vardır, sadece büyük parası olanlar faydalanabilir, küçük ilçelerde bile 150.000 den aşağı düzgün bir daire alınamıyor. Kira sertifikası ise şu şekilde işliyor; ortada bir mülk havuzu var, diyelim 100 daire, toplam bedeli de 10 milyon tl. Mülk sahibi şirket bu daireleri paylara bölüyor, örneğin 1 milyon hisse çıkarıyor ve elinde 15000 lirası olan Mehmet tanesi 10 liradan 1500 hisse alıp yatırıma ortak oluyor. Bu dairelerin senelik kira geliri de örneğin 800bin tl olsun dersek her bir hisseye 0,80 tl gelir tekabul ediyor, Mehmet de 1500 hisse karşılığı olarak 1500*0,8=1200 tl senelik kira gelirine kavuşmuş oluyor.

Kendimce bir araştırma yaptım, Türkiye Finansın kurduğu aracı şirket, senelik %12 kazanç vaadediyor bir bilgilendirme evrağında. Yani 100.000 liraya senelik 12.000 - aylık 1000 tl. Şimdi ben 100.000 tl'lik daire sahibi olsam aylık 600 tl'ye bile kiracı bulamam. Üstelik kiracının derdi evin masrafı bitmez, bu haliyle gayet makul bir yatırım. Üstelik sertifikanı birkaç gün içinde borsada rayiç bedeliyle devredebiliyorsun da, evin olsa acil paraya sıkıştığında satman belki aylar sürer. Okuduğum evraktaki gibi %12 getirisi gerçekten varsa enflasyon üzerinde paranızı korumuş oluyorsunuz, üstelik faiz olmadan. Ziraat de doğrudan kira sertifikası satmak yerine bir portföy oluşturmuş, içinde katılım bankacılığı gelirleri ve 'helal' onaylı hisse senetleri falan da var.

Benim anladığım bunlar. Yanlışım eksiğim varsa düzeltiniz, yatırımı olanlar da lütfen tavsiye ve yol gösteriniz. Teşekkürler.
S
5 yıl
Harika video klipler
Burada tekrar tekrar izleyesiniz gelen, kısa film gibi, orjinal senaryo ve çekim teknikleri içeren güzel müzikli video kliplerini paylaşıyoruz. 2 tane bırakayım hemen, ne demek istediğim anlaşılacak.
S
6 yıl
Mart-Nisan 2017 Harici Disk Fırsat Tavsiyesi
1TB disk alacağım da fiyatlar bu ay yükselmiş gibi görünüyor, hep 220-260 tl arası. Güvenilir bir e-mağazadan alabileceğim en uygun ürün hangisidir? 200-210 tl'ye WD bulabilir miyim?
S
6 yıl
Termal Turizm için en iyi bölgeler / oteller.
Fikri olan arkadaşlar bilgi verirse faydalı olur. Bu başlık yok sanırım.

Afyon Gazlıgöl, Denizli Karahayıt ve Ankara Kızılcahamamda birkaç yere gitmiştim, güzellerdi ancak not veremem şimdilik.

Duyduğum ve uğradığım yerler kadarıyla (kesin değil)
Sudaki mineral oranı en fazla olan Denizli>Ankara>Afyon
Sıcaklık olarak Afyon>Denizli>Ankara
Tesis olarak Afyon>Denizli>Ankara diyebilirim.

Diğer bilgi sahibi arkadaşlar katkıda bulunsun lütfen.
S
6 yıl
Cevap: Doğu ve G.Doğu teşvik paketi iş tavsiyesi
AB projesi olarak hazırlamayı düşünüyordum ama yeterli çevrem ve zamanım yok, birisi el atsın bari memlekete hayrımız olur.

Güneydoğu anadolu bölgesi Avrupanın en güneşli toprağıdır. Burada Urfa-Mardinde uygun bir arazide/tepede bir güneş çiftliği kurulabilir. Almanya, Danimarka bile (yaklaşık verimli güneşli gün sayısı 120) elektrik enerjisinin önemli bir bölümünü güneş panelleri ile üretmeye başlamışken GAP bölgemizde (yaklaşık verimli güneşli gün sayısı 250) bu yatırım 3-4 yıl içinde inanılmaz karlı bir yatırıma dönüşebilir. Enerji bakanlığı sitesinde güzel bilgiler var. Hatta belediyede/bakanlıklarda irtibatınız varsa teşviğe hazine arazisini ücretsiz kiralamayı da ekleyebilirsiniz. Ülkemizde elektrik fiyatları da pahalı, Almanyada bile bu işten kar edilebiliyorsa ülkemizde uçarız.
S
6 yıl
(Tavsiye) Eş-dost ile aynı pc'de oynanabilecek oyunlar.
Merhaba, eş dostla tek bilgisayarda oynanabilecek eğlenceli oyun tavsiyesi istiyorum.

Nesne bulma oyunları (Mystery case files gibi) ve Plants&Zombies şimdiye kadar oynayıp beğendiğimiz türler.

1GB'dan küçük olsa daha iyi olur.

Teşekkürler.
S
7 yıl
Yeni bir zeka oyunları sitesi - Orjinal Sorular..
onbeyin.com
S
13 yıl
canon MP140 mı alayım MP190 mı yoksa... (acemi)
acemiyim, yardım lütfen.

ilk defa yazıcı alacağım da, ucuz birşey arıyorum. en önemilsi de kartuş, mürekkep falan ucuz olsun, kolay bulunsun.

forumu biraz araştırdım, canon markada karar kıldım.

mp140 ile 190 arasında pek fark göremedim, fiyatı da aynı. seçim öneriniz var mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=35968 MP140 özellikler
http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36077 MP190 özellikler

özelliklerinde 2 kartuşlu yazıyor. bu, mesela kırmızı bitince doldururken (doldurulabilir mi,yeni kartuş mu alınmalı?) mavi mürekkep falan israf olacak mı demek?


mp540 da hoşuma gitti. 2 kat para vermeli miyim?
http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36078 MP540 özellikler
yazdığına göre kartuşları yarı fiyatına. kartuşları daha mı küçük, yoksa daha mı ucuz?
S
17 yıl
lütfen yardım yaa kod eklenecek
S
17 yıl
phpbb forum teması
mesela spor bölümüne ayrı edebiyat bölümüne ayrı template ile girilmesini istiyorum bu mümkün mü mümkünse nasıl olur mümkünse programla uğraştırmayın teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle