Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
08 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Sonu Şaşırtan Filmler IMDB Sıralı Liste
Ramazan ayının gelmesiyle beraber herkeste bir iftara yetişme çabası, vay efendim sahur nasıl olacak çabası ne bileyim film izleyelim vakit geçirelim çabası. Benim en sevdiğim film tarzı sonu şaşırtan filmler. Neredeyse türün yoğunlukla gişe filmleri olmasıyla beraber genel olarak gördüğüm duyduğum tarzda olanların hepsini izledim. Kendime bir liste oluşturdum ki herkes bu nimetten faydalansın. Daha önce forumda pek çok konu var ama derli toplu imdb sırasına göre bir liste oluşturmak daha faydalı geldi. Sözü fazla uzatmadan listemize geçelim.

Ek 1: Bu tarz filmlerin adı "Plot Twist" olarak geçmekteymiş. yigityucell'e teşekkür ederiz.


8 yıl
Polis Akademisi Serisi
[Amerika'da bir kentte artan suç oranları ve yeteri kadar polis bulunamaması nedeniyle polis akademisine toplumun her kesiminden insanların kabul edilmesine karar verilir. Bu sayede hayatta kendine hiç bir yer edinememiş suçlular, beceriksizler, şişmanlar ve bunun gibi pek çok sayıda renkli insan akademiye polis olmak için başvurur. Tabi bu durum da sayısız komik maceraya neden olacaktır. Bir dönemler izlenme rekorları kıran polis akademisi filmi bu filmin ardından 6 devam filmi daha çekilerek efsaneleşmiştir.

Benim çocukluğumda televizyonlarda sık sık gösterilen bir filmdi. Nedense sonraları hiç yayınlanmamaya başladı. Özellikle serinin ilk 3 filmine cidden gülüyorum. Bu seriyi hatırlayanlar ve sevenler mutlaka aramızda vardır.

izlemek isteyenler için buyrun;http://www.filmizle.net/polis-akademisi-izle.html
8 yıl
Superonline Internet Hizmetimi Kesti
Merhabalar arkadaşlar, eski bir metronet abonesi, satış sonrası superonline üzerinden devam eden aboneliğim yaklaşık 3 4 yıldır ara ara sorunlar olsa bile kullandığım internetim 16.12.2014 saat 10:15 itibariyle kesildi. O günden bu güne kadar geçen süreci paylaşıp, Superonline'nın nasıl bir şirket olduğunu bir kez daha görmenizi amaçlıyorum.
İnternetim kesildikten sonra müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme sonucunda internetimin faturaya bağlı olarak kesildiğini iletti. 1 ay yatmamış faturam varmış. Yaptığım kontroller sonucunda İş Bankası otomatik ödeme talimatı verdiğim hesabımdan o aya ait ilgili faturanın çekilmediğini gördüm. İş Bankası internet şubesinden faturayı yatırmaya çalıştım fakat faturayı bulamadı. Bunun üzerine tekrar müşteri hizmetlerini aradım atmler üzerinden denememi ilettiler nitekim bende, Yapı Kredi Ulus Heykel ATM'sinden ekim ayına ait olan faturamı yaklaşık 15 20 gün gecikmeli olarak yatırdım. Kasım ayına ait faturamın son ödeme günü gelmemişti ama yinede onu da yatırdım.
Arayıp faturayı yatırdığımı belirttim. 48 saat beklemem sisteme en geç 48 saat içinde geçeceğini ilettiler. 48 saat bekledim fakat internetim açılmadı. Tekrar arayıp müşteri hizmetlerine durumu ilettim. Bu kez faturadan dolayı değil internetimin bir arızadan dolayı kapatıldığını belirttiler. Arızanın 72 saat içinde giderileceğini beklememi söylediler. Yine bekledim. Tabi bu bekleme süreleri içinde her gün arayarak arıza hakkında bilgi aldım. Yapıldı mı yapılacak mı gibi. 72 saatlik sürenin dolmasına kısa süre kala yaptığım görüşmede yasal haklarımı kullanmak istediğimi belirttim ve bunun üzerine "sizin faturanız yatmamış internet hizmeti bu nedenle kesik arıza giderilme süresi için öncelikle faturanızı yatırmanız gerekli" gibi birşeyler söylendi bende bunun üzerine faturamı yatırdığımı ilettim. Dekontları yollamamı istediler. 20.12.2014 tarihinde dekontlarımı faks yolu ile yolladım. Bu arada sikayetvar.com aracılığıyla şikayet oluşturdum. Tabi takdir edersiniz ki yine sonuç değişmedi ve faturalarım sisteme yansımadı. 22.12.2014 pazartesi günü superonline'dan bir arama aldım. Sikayetvar.com aracılığıyla yaptığım şikayet için geri dönülmüş. Durumu kendisine anlattım. Telefonda ki ilgili kişi dekontları tarafına tekrar yollamam gerektiğini ve üstüne "F. Beyin Dikkatine" diye not düşmemi söyledi. Dediğini yaptım ve tekrar dekontları faks olarak yolladım. O günden beri ne arayan var ne de soran. Müşteri hizmetlerini arıyorum gerekli birimlere durumu ilettikten başka bir yanıt alamıyorum.
BTK'ya da durumu bildirdim ama onunla alakalı hiç bir dönüş sağlanmadı. Şimdi neden böyle bir olay yaşadığımı kendi düşünceme göre anlatmak istiyorum.

Metronet abonesiyken yaptığım sözleşmeye göre 25 mbit download / 25 mbit upload simetrik ve limitsiz internet hizmetim vardı. Tabi bu paket şu anda hiç bir servis sağlayıcısının veremeyeceği nitelikte. Daha önce binamda ki diğer metronet abonelerine de benimkine benzer şekilde uygulamalar yapılarak aboneliklerini iptal ettirmeleri sağlanmıştı. Fakat bu dönemlerde ben askerde olduğumdan bunlardan etkilenmemiştim. Binada sadece benim aboneliğim devam etmekte. Muhtemelen bulunduğum sitede de sadece benim aboneliğim vardır. Ben hattımı kapatmayı kabul ediyorum fakat bana diretilen şey tekrar adsl'e dönmem. Evimde odama kadar fiber kablo çekilmiş durumda. Bu fiber kablo çekilirken odama gelen kablo tesisatı değiştirilerek telefon hattı iptal edildi. Telefon hattı yerine fiber kablo çekildi. Bunu yapan bizzat metronet görevlileriydi. Şimdi ise evimi eski haline getirmeyi kabul etmiyorlar. Ben bu işlemi tek başıma yapabilecek teknik alt yapıya yada donanıma sahip biri değilim.

Burada benim bir mağduriyetim söz konusu. Bilgili arkadaşlarımın bana yapabileceklerim konusunda yardımcı olmalarını istiyorum. Saygılarımla.
8 yıl
Güvenilir film izleme sitesi.
İnternetin hayatmıza girmesiyle beraber yeni bir sorunumuz daha oldu. Güvenilir internet. Çünkü evimizin içine kadar soktuğumuz bazen en mahremimizi bile tüm dünyaya ifşa edebilecek bir olay bu internet. Getirdiği bir çok nimet var elbette. Bugün güvenilir olarak etiketleyebileceğimiz site sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Film kategorisi dünyanın en önemli ziyaret edilen kategorilerin başında gelmektedir. Tabi en çok suistimal edilen kategorilerden biriside budur. Film izle sitesi ise ilgili kategorinin kaliteli sitelerinden birisi olmasıyla bilinmektedir.
En son model bilgisayarlarımız ve televizyonlarımız sayesinde artık evimizde koltuğumuza kurularak bir kaç tık ile sinema keyfi yaşayabiliyoruz. Film izleme keyfini yaşarken neden bir çok tehdide maruz kalalım ki? Güvenilirliği kanıtlanmış siteleri tercih etmemiz bu açıdan ciddi bir önem arz etmektedir. Başta Holywood olmak üzere dünyada çıkan en son filmleri 720p kalitesinde donmadan güvenle izlemeniz için sitemizi tercih edebilirsiniz.

http://www.filmizle.net
8 yıl
Pasif İçicilik ve Sigaranın Zararları
Pasif İçicilik Nedir?

Tütün mamüllerinin ya da sigaranın yanmasıyla oluşan duman ve sigara içen kişinin dışarıya üflediği dumanın karışımını solumak zorunda kalmaya pasif içicilik denir.

Sigara içenler sadece kendilerine değil, etrafındaki insanlara da zarar verirler. Yoğun sigara dumanına maruz kalan kişiler, sigara içmeyenlere göre 5 kat daha sigaranın oluşturduğu risklere yakındırlar. sigaranın zararları tüm vücudumuza etki eder. Hatta sigaranın kendi halinde yanmasıyla ortaya çıkan duman, solunan dumandan daha tehlikeli olabilmektedir. Sigarayı çektiğimiz zaman duman bir filtreden geçer ve içindeki bazı maddeler süzgeçte kalarak süzülür. Oysa normal yanan tütün süzülmeden havada dolaşır. Bu da diğer dumana göre 4 kat fazla kimyasalı içerisinde barındırır.

Pasif İçicilik Neden Zararlıdır?


Türkiye’de 2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre; iş yerlerinde sigara içmediği halde sigara dumanına maruz kalarak pasif içici konumunda olan yaklaşık 5 milyon insan vardır. Bunların 1 milyonu kadın 4 milyonu erkektir. Pasif içici olarak sigara içtiğiniz zaman normal bir sigara içicisine oranla; 4 kat fazla karbonmonoksit gazı, 50 kat fazla amonyak ve daha bir sürü zehirli maddeyi kat kat fazla almaktasınız. Öncelikle solunum yolları hastalıkları olmak üzere, kalp damar hastalıkları ve sinir sistemi rahatsızlıklarının doğrudan hedefi durumundasınız. Sigara içen kişilerin yakalandığı tüm hastalıklar, sigara içmediğiniz halde sizinde başınıza gelme riski çok fazla olmaktadır.

Kaynak:http://www.sigaraninzararlari.net/pasif-icicilik-ve-zararlari.html

http://www.sigaraninzararlari.net/pasif-icicilik-ve-zararlari.html
8 yıl
Sigaranın Zararları
Sigara içenler kadar sigara içmeyenlerde sigaranın kötü etkilerine maruz kalmaktadırlar . Sigara içmediği halde istemeden sigara dumanına doğrudan maruz kalmaya pasif içicilik denir . Pasif içicilik en az sigara tiryakiliği kadar tehlikeli ve ölümcül olmaktadır . Pasif içiciler hiç sigara kullanmayan birine oranla 2 kat daha fazla akciğer kanserine yakalanma riskine sahiptirler . sigaranın zararları bu açıdan toplumda ki herkesi ilgilendirmektedir . Sigara içen birisi dumanın içinde ki zararlı kimyasallardan bir filtre aracılığıyla biraz korunabilmektedir . Fakat sigara yandıkça ortama yayılan duman bir filtreden geçmemekte ve doğrudan havaya karışmaktadır . Bu dumanda , içine sigara çeken bireyin çektiği dumanın 5 katı daha fazla zararlı kimyasal bulunmaktadır . Bu da pasif içiciliğin ne kadar tehlikeli bir boyutta olabileceğini göstermektedir . Pasif içicilikten en çok anne karnında ki bebekler ile henüz gelişme çağında olan çocuklar oldukça fazla etkilenmektedirler . Çünkü akciğer ile beyin gelişimi doğum öncesi ve sonrasında devam etmektedir . Sigara dumanının hem beyin hücrelerine hemde akciğer hücrelerine doğrudan zararı vardır . Sigara dumanına maruz kalan çocukların akciğer ve beyin fonksiyonları tam olarak gelişemez buda ilerleyen yaşlarda çeşitli rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilmektedir . Türkiye'de ne yazık ki çocukların %15 i sigara dumanına pasif olarak maruz kalmaktadır . Sigara kullanımının yaygın olduğu kahvehane , bar gibi yerlerde çalışanlar sigara içen birine göre çok daha fazla risk altındadırlar . Ülkemizde son yıllarda çıkan yasalar bu konuda olumlu etki yaratmıştır . Kapalı mekanlarda sigara içilmesi yasaklandığı için artık çok daha az sayıda kişi pasif içici olmaktadır . Akciğer kanseri gibi ölümcül bir hastalığın en büyük nedeni %80 oranıyla sigaradır . Fakat sigara kullanmayan kimselerde de akciğer kanseri rahatsızlığı ortaya çıkabilmekte , bunun nedeni de pasif içicilik olmaktadır . Önümüzde ki yıllarda devletin getirdiği yasaklar ve toplumsal bilinçlenmenin artmasıyla beraber , sigara içmeyen insanlarınarından çok daha az etkilenecekleri öngörülmektedir . Gelişmiş toplumların bir çoğunda sigara içme oranı giderek azalmaktadır . Fakat ülkemiz gibi bir çok az gelişmiş ülkede hala sigara içme yaşı aşağılara inmekte ve oran hızla yükselmektedir .

11 yıl
Keşanlı Ali Destanı İzle
Keşanlı Ali Destanı dizisi zengin kadrosu ve konu aldığı dönem itibariyle bu yılın en çok konuşulacak dizilerinden biri olmaya aday olarak gösteriliyor. Dizide rol alan oyuncuların dizi hakkında konuşmaları çoktan yasaklandı bile. Kanal D sitesinde yer alan bilgilere göre; Keşanlı Ali Destanı, yakın tarihimizden söz edecek. Dizinin orjinal hali olan müzikal ve TRT için çekilmiş olan sinema ve dizi versiyonlarında da dizi, cumhuriyetin ilk yılları ve demokrat parti dönemlerinde yaşanan olumsuzlukları anlatacak.

Dizinin hikayesi 1959 yılında İstanbul’un bir kenar mahallelerinden birisi olan Sineklidağ mahallesinde geçmektedir. Keşanlı Ali ve çocukluktan beri sevdiği kız Zilha aynı mahallede yaşamaktadırlar. Ali annesiyle, sevdalısı Zilha ise dayısıyla yaşamaktadır. Zilha‘da Keşanlı Ali‘yi sevmesine rağmen yaşanılan talihsizlikler nedeniyle bir türlü bu iki sevdalı biraraya gelememiştir.
Ali askerden döner dönmez Zilha‘yı dayısı olan Çamur İhsan‘dan ister. Fakat Çamur İhsan, Ali’den başlık parası olarak yüklü bir miktar talep eder. Ali bu parayı toparlamak için para kazanmak zorundadır. Yoksa sevdiğine kavuşamayacaktır. Mahallede Zilha‘ya sevdalı bir kişi daha vardır; Sipsi.
Sipsinin mahallede Manyak Cafer, Çakal Rüstem ve Teke Kazım ile birlikte oluşturdukları bir çete vardır. Sipsi aynı zamanda Zilha‘nın dayısı olan Çamur İhsan ile de arkadaştır. Sipsi, arkadaşı olan Manyak Cafer‘e arkadaşı olan Çamur İhsan‘ı öldürtür ve suçu da Ali’nin üstüne yıkarlar. Bu nedenle Ali suçsuz yere cezalandırılarak hapse düşer.

Ali hapishanede çok şey öğrenir. Hapishane şartları ona sessiz kalmayıp güçlüler karşısında direnerek etrafında saygınlık kazanabileceğini öğretmiştir. Artık Ali, Keşanlı Ali olarak anılmaktadır. Ali‘nin bu namı hapishane sınırlarını aşmış ve mahallesine kadar ulaşmıştır. Keşanlı Ali afdan yararlanarak hapisten çıkar ve mahallesine döner.
Artık Keşanlı Ali‘nin mahallede görülecek bir hesabı vardır. Öncelikle Keşanlı Ali, mahalleliyi haraca bağlayan Sipsi ve çetesiyle mücadeleye girecektir ve eski aşkı olan Zilha‘nın gözünde kendini aklayabilmek için çalışacaktır.

Kaynak :http://www.kesanlialidestaniizle.com/kesanli-ali-destani-dizisinin-konusu.html
keşanlı ali destanı izle
11 yıl
2012 Altın Fiyatları Ne Olur?
2012 Altın Fiyatları Ne Olur?
2011 yılını artık yavaş yavaş geride bıraktığımız günlere girmiş bulunmaktayız. Yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelen 2012 yılında altın fiyatlarının ne olacağı sorusudur. Bilindiği üzere 2011 yılı altın yatırımcıları için bir hayli karlı geçti ve altın fiyatları, cumhuriyet tarihi boyunca en yüksek seviyeleri görerek rekor üzerine rekor kırdı. Özellikle yandaki grafikten de açıkça görülebileceği üzere 2011 yılının 7. ayından itibaren altında muazzam bir yükseliş gözlemlendi ve bu yükseliş 9 hatta 10. aylara kadar yükseliş trendini sürdürdü.

Altın fiyatlarının karakteristik özelliği olarak söyleyebileceğimiz; az ama istikrarlı yükseliş cümlesi 2011 yılı için pek de geçerli bir söylem olmadı. Yılın ortasına kadar altın fiyatları kendinden beklenildiği gibi az ama istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdü fakat 7 aydan itibaren göstermiş olduğu yükseliş hareketi yatırımcısına büyük kar ettirdi. Altın fiyatlarında görülen bu yükselişin nedenlerine kısaca bakmamız 2012 yılı için bizlere daha net fikirler verecektir.

2012 altın fiyatları
11 yıl
Dolar Ne Olacak?
Merkez bankasının yapmış olduğu müdahale sonrası yukarıda bahsettiğimiz gibi piyasaya yoğun miktarda dolar arzı gerçekleşti ve serbest piyasada güne yükselişle başlayan müdahalenin gelmesiyle birlikte düşüş eğilimi gösterdi. Böylece müdahale ilk gününde başarılı bir seyir çizdi.

Fakat önümüzde ki günlerde dolar kurunun ne olacağı konusunda bir tahmin yapmak gerekirse; yine bilimsel esaslar ve piyasaların yapısı göz önüne alındığında, dünyanın ekonomik gidişatında bir farklılığın olmadığı ve dünya borsalarında ki düşüşün hızla devam ettiği düşünüldüğünde ülkemizde dolar kuruna yapılan müdahalelere rağmen yükseliş hareketi devam edecektir. Çünkü dolar kuruna gelen bu müdahaleyle birlikte doların 1,87 civarına kadar gerilediğini gördük. Bu kırılma noktası olacaktır ve bir çok yatırımcı bu kırılma noktasını fırsat bilerek dolar alımı gerçekleştirecektir. Yani yatırımcılar merkez bankasından gelen yoğun dolar arzının ardından buna tepki olarak yoğun bir dolar talebi gerçekleştirecektir. Piyasada yaşanan bu dolar talebinin dolar arzından çok daha yüksek olacağı ve dolar kurunun haftanın son günlerine tıpkı geçen hafta olduğu gibi yükselişle gireceği kanaatindeyiz. Avrupa Birliği ülkelerinin henüz kalıcı ve çözüm üreten bir noktada buluşmamaları ve FED’in, Euro karşısında doların hızla yükselmesinden memnuniyetiyle piyasalara müdahale etmemesi sonucunda dolar kuru yükselişine devam edecek ve yıl sonunda beklenen 2.00Tl seviyelerini daha erken göreceğe benziyor.

döviz kurları
11 yıl
Döviz Kurları ve Altın Fiyatları
Türkiye Açısından Dolar'ın Önemi

Döviz denince aklımıza ilk gelen dolar ve eurodur. Ülkemizde ve tüm dünyada dolar ve euro döviz birimi en önemli para birimleridir. Buradaki en büyük neden bu para birimlerinin kullanıldığı ülkelerin dünya açısından öneminin büyük olmasıdır.

Günümüzde bir çok kişi günlük olarak Döviz Kurlarını takip eder. Çünkü öyle yada böyle her insan elinde biraz parası varsa değerini korumak için elinde bulunan Türk Lirasını dolar yada başka bir yabancı para birimi satın alarak değerini korumaya özen gösterir. Bunun neticesinde de Türk Lirası karşısında almış bulunduğu döviz biriminin yükseliş ve alçalışlarını takip eder.

Sadece döviz alan kişiler değil herhangi bir yatırım yapacak kişilerde döviz kurlarını takip etmektedirler. Ülkemizde "dolar kuru"nun yükselmesi ile birlikte dolara bağlı olarak bir çok tüketim malzemesinin de fiyatlarında artış meydana gelir. Buna bağlı olarakta enflasyon artar ve "dolar kuru"nun istenilen seviyeye gerilemesi için devlet tarafından müdahaleler gelir.

Yeni Moda: İsviçre Frangı

Son yıllarda popülaritesi artan bir diğer yabancı para birimi ise isviçre frangıdır. CHF olarak kısaltılan isviçre frangı ülkemizde ki yatırımcılar tarafından yakından takip edilen bir diğer döviz kurudur. İsviçre'nin dünya siyaseti üzerinde ki konumu düşünüldüğünde, uluslararası savaş ve diplomatik krizlerden etkilenmeyecek bir para birimi varsa oda isviçre frangıdır. İsviçre Frangı Türk Lirasına göre ucuz bir para birimidir. Buna rağmen seviyesini koruyan bir yapıda olduğu için türk lirasının dolar ve diğer döviz kurları karşısında değer kaybettiği zamanlar da yatırımcısının yüzünü güldürür. Çünkü dolar ve euro karşısında değerini mutlak suretle korumayı başarır.

Kaynak :http://www.gunlukdovizkurlari.net/dovizde-yeni-arayislar.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle