Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
30 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Cihaz taahhut taksidi devam ederken numara taşıma
Selam herkese,

Turkcell kullanirken cihaz taksidim devam ediyor fakat tarife taahudum bitmişti. Vodafone'a gectim ve taksitleri turkcelle disaridan odedim. Herhangi ceza sorun vs. Yasamadim.

Simdi internet kalitesi sebebiyle turkcelle geri donmek istiyorum. Vodafoneda tarife taahhudum bitiyor fakat cihaz taksidim var. Ayni sekilde Turkcell gibi dışarıdan ödeme imkanim var mi?
5 yıl
Operatör'den taksitli telefon satışı da yasaklanıyor
Parası olmadan 36 ay borca girenler için sonunda uygun karar çıkmış. Kredi kartına taksidi kaldırmayı bırakın operatör taksidi bile kalkıyor. parası olan alsın. paran yoksa uygun fiyatlı telefon kullan.Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, cep telefonuna taksit yasağını arkadan dolanarak delen uygulamaları yakın markaja aldıklarını, bunların engelleneceğini açıkladı. Habertürk'ten Deniz Çiçek'in haberine göre şimdi gözler, bu yöntemlere çevrildi. İşte cepte taksiti delen yöntemler:

FATURAYA YANSITMA: Cep telefonu operatörleri, satış mağazaları aracılığı ile sattıkları telefonun bedelini, telefon faturalarına yediriyor. Kontratlı satış olarak bilinen bu yöntemde, telefon bedeli, fatura bedeline ek olarak birlikte tahsil ediliyor. 36 aya varan vadeler uygulanıyor.

SENETLE SATIŞ: Daha çok çeyiz ve ev eşyası satan ve kendilerini AVM olarak tanıtan mağazalarda senetle cep telefonu satışı yapılıyor. Vatandaşı en çok mağdur öden bu yöntemde mağazalar, telefon bedeline yüzde 30-40’lara varan komisyonlar ekliyor. Taksit sayısı 12-24 ay civarında değişiyor.

BİREYSEL KREDİ: Cep telefonu satan büyük teknoloji marketlerinin kullandığı bu yöntemde, imzalanan kontratla bankalardan alıcı için bireysel kredi çıkarılıyor. Kredilerle, telefon 6-12 ay ödemeli taksitlerle satılmış oluyor.

MAĞAZA TAKSİTİ: Satış mağazaları, doğrudan kendileri taksit yapıyor. Müşterilere bir mağaza kartı çıkarılarak, ödemeler takip ediliyor.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/cepte-taksit-yasagi-4-modelle-deliniyor/56000/56625/
5 yıl
KOMBİNE TAMAMEN DEVRETME OLUYOR MU
selam arakdaşlar,

passolig içinde dolanıp duruyorum maç devri var ama kombineyi tamamen devretme yok. kendi bi tane kombinem var satmayı düşünüyorum ama bulamadım. bilgisi olan var mı?
6 yıl
Sıvı soğutma radyatörü için fan önerisi?
6 yıl
YENİ SAĞLIK RAPORU MU ESKİSİYLE Mİ ALDINIZ?
Şu sıra randevu alan herkesin akllında aynı soru var. kimisi eskisiyle aldı kimisi yeni sağlık raporuyla.

Eskisi mi yenisiyle mi aldığınızı ve hangi ilçeden aldığınızı yazarsanız alacak arkadaşlar boşuna masraf yapmamış olur.
6 yıl
YAKIN ZAMANDA KADIKOY'DE EHLIYET CIKARAN VAR MI?
Selam arkadaşlar, randevum ayin 5inde. Kurs ehliyet yeri altiyolun asagisindaki trafik tescil şube diyor, randevudaki adres sahrayicediddeki ilce emniyet müdürlüğü diyor. 2016'da adres değişmiş olabilir mi? Randevuda kadikoy'un yaninda ozellikle sahrayicedid yazıyor.
6 yıl
Dosyalarınız Ne Kadar Sürede Çıktı?
Selam Arkadaşlar,

Zorlu sürecin ardından ilk girişte direksiyon sınavını geçtim. Dosya için kurstan mesaj geleceğini söylediler ama tarih vermediler. (kadıköy) Dosyasını alanlar ortalama ne kadar sürede çıktı? Ayın 5'ine şimdiden randevu almayı düşünüyorum emniyetten. Dosya gelince alırsak süreç daha da uzayacak çünkü.
6 yıl
Stajyer Ehliyeti alan var mı? Üzerinde Stajyer yazıyor mu?
Selamlar,

başlıkta da belşirttiğim gibi en çok merak ettiğim şey stajyer ehliyetlerin sadece sistemde mi stajyer olduğu yoksa kartın farklı olup olmadığını merak ediyorum. Stajyer yazıyorsa 2 yıl sonra bir daha kart için para ödeyeceğiz demektir. işin bir de sosyal boyutu var. stajyer ehliyeti alan ya da gören var mı nasıl oluyor?
6 yıl
GERÇEK KAR HABERCİSİ OLARAK 17 OCAK KAR TAHMİNİM
Nallart isimli havaforumdaki konuları kopyalayıp buraya yapıştıran adama inanmayanlara alternatif açıklamalarımı yapıyorum. Geçen yağışta herkes saat saat nerede ne şekilde kar yağacağını sadece benim bildiğimi gördüler.

17 ocakta sistem özellikle son iki saatte gelen ECMWF VE GFS verilerinde cacık çıkmaktadır. Önemli kar yağışı sadece şubat'ta gelecektir. bu sistem sulu kar bırakacaktır özellikle istanbulda.

kamuoyuna duyrulur.
6 yıl
AÇIKÖĞRETİM İÇİN EĞİTİM İNDİRİMİ VAR MI?
Bilen yanıtlarsa sevinirim..
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.