Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
27 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
109 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Samimi Olmadığınız Birinden Nikah Davetiyesi Alınca Ne Yapıyorsunuz?

İşyerinde konuştuğum bi arkadaş vardı, iyi konuşurduk, nikahı gelince iş yerinde sevmediğini söylediği kişiler dahil herkese davetiye verince bi vakfa adına bağış yaptım, sonra aramıza biraz mesafe girdi, sadece iş yerinde görüştüğüm biri olduğu için pek umrumda olmadı açıkçası, şimdi daha az konuşup daha az samimi olduğum bir arkadaş davetiye verdi, insanlar genel olarak bağış tipindeki hediyeleri hakaret mi sayıyor yoksa kültürel olarak böyle birşeye uzak oldukları için mi ters karşılıyorlar? Sizce ne yapayım?

geçen yıl
Silinsin

Silinsin

2 yıl
Site İşi İçin Java'dan Anlayan Biri Gerekiyor

Şirket için kullandığımız bir teknik servis hizmeti var, çalıştığımız bir şirketin şablon excel dosyası var ve sitede girdiğimiz değerlerin şablon formda gerekli yerde karşılık bulması bulması gerekiyor, excel dosyası indir dediğimizde şablonun girdiğimiz değerler ile birlikte içi dolu olarak download edilmesi gerekiyor, yapabilecek olan varsa dmden konuşabiliriz.

2 yıl
Excel'den Anlayanlara Soru

11x28 bi tablo var elimde alt alta satırlarda eğer c3 8 ise ve c4 9 ise c5= 2,8 olmalı şeklinde uzuyor ama koskoca tabloyu nasıl ekleyebilirim, çünkü 11x28 yani çok kombinasyon var

2 yıl
Bu Skolyoz mu?

3 yıl
Şenol Güneş'ten Sonra Beşiktaş'ın Başarısız Olacak Olmasının Sebebi
Beşiktaş'ı yönetenlerdir. Şenol Güneş varken de başarısızlığın büyük paydaşı onlardır. Yaptıkları başlıca yanlış ve etik dışı transferler, futbolcu ve personellerin maaşlarının ödenmemesi, takıma sahip çıkılmaması, berbat kadro mühendisliği ve maaş dengesizliği ile takımın kaptanları başta olmak üzere futbolculara uygulanan saygısızlıklar ve uyguladıkları zorbalık ile Beşiktaş başarısız olmuştur, takımın başına gelecek hoca bütün bunlara rağmen başarılı olamayacaktır, bu yüzden Beşiktaş başarısız olacaktır. Her şeye rağmen ilk 3 sene takıma büyük başarılar kazandıran Şenol Hoca'yı tebrik ederim. Beşiktaş, yönetenlerin çapsızlığından ötürü seni göreve getirmiş ve sana bu kadar muhtaç kalmıştır, gelecekte seni arayacağımızdan ötürü üzgünüm.
3 yıl
Eski Telefonlardan Veri Kurtarma
Merhabalar. Evdeki eski telefonlardan fotoğraf vs.'yi aktarmak istiyorum fakat birinin ekranı çalışmıyor, bembeyaz diğeri e250 ikisi de akıllı telefon değil, bunlardan nasıl verileri kurtarabilirim?
4 yıl
Trabzonspor'da 4 Yılda 3 Dk Süre Alan Mertcan Çam 885Bin$'a Beşiktaş'ta!
Sen neymişsin Mertcan!


Beşiktaş’ın, Trabzonspor’da 4 yılda sadece 3 dakika forma giyen Mertcan Çam’ı transfer etmek için 40 gün önce sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Kartal, 15 ay sonra serbest kalacak olan ve halen 2. Lig ekibi Bandırmaspor’da oynayan 23 yaşındaki futbolcu için 885 bin dolar fesih bedeli ödeyecek. Futbolcunun alacağı ücret ise ayrıca belirlenecek


Beşiktaş ile Trabzonspor arasında 40 gün önce çok ilginç bir transfere imza atıldığını biliyor muydunuz? Trabzonsporlu Mertcan Çam’ın, Beşiktaş’a transferi konusunda her iki kulüp arasında sözleşme imzalandı. Ancak ortada şöyle bir durum var: Mertcan Çam, Trabzonspor’da 4 yıldır profesyonel futbolcu olmasına rağmen, bu 4 yıl içinde Trabzonspor A Takımı’nın formasını sadece 3 dakika giyebildi. O da nasıl mı? Trabzonspor’un 3 yıl önce Sivasspor’la oynadığı ve 3-1 kazandığı maçın son 3 dakikasında. Hemen belirteyim. Mertcan için her iki kulüp arasında imzalanan sözleşme 29 Ocak 2018 tarihini taşıyor. Dediğim gibi, 40 gün önce. Biraz detay vereyim. 23 yaşında olan Mertcan’ın Trabzonspor’la olan sözleşmesi normal şartlar altında 15 ay sonra bitiyor. Ama Beşiktaş, Mertcan’ı bu sezon sonunda transfer edebilmek için Trabzonspor’a şimdiden yüklü bir fesih bedeli ödemeyi yazılı olarak taahhüt etti. Ne kadar mı bu miktar? Sıkı durun... 750 bin dolar... Bitmedi. Bir de KDV’si var bunun. KDV’yi de Beşiktaş verecek. Yani yüzde 18 KDV’yle birlikte bu miktar 885 bin dolar ediyor. Beşiktaş, 175’er bin dolarlık 5 eşit taksit halinde bu ödemeyi yapacak ve Mertcan yeni sezonda Beşiktaş bünyesinde olacak.

VAZGEÇME HAKKI YOK

Sözleşmede kesin hükümler var. Misal... Mertcan sakatlanırsa ya da formsuz bir görüntü ortaya koyarsa, Beşiktaş’ın vazgeçme hakkı yok. İmzalanan sözleşme çerçevesinde bu 885 bin dolar mutlaka ödenecek. Sözleşmenin süresi ve Mertcan’a ödenecek ücret ise Beşiktaş ile menajerler arasında önümüzdeki süreçte kâğıda dökülecek. Beşiktaş’ta sözleşmeler genelde 4 yıllık oluyor. Mertcan Çam’a da 500 bin Euro gibi düşük bir ücret uygun görülse bile yaklaşık 3 milyon Euro tutarında küçümsenmeyecek bir fatura ortaya çıkıyor.

MENAJERLER KORKMAZ!

Peki, bu işin içinde hangi menajerler var? Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesine bakarak söylüyorum. Mertcan Çam’ın menajeri Çağatay Korkmaz. Ama şu da var. Mertcan Çam, Şanlıurfa’da çirkin saldırıya uğradığı zaman medyaya demeç veren menajer Metin Korkmaz, “Mertcan benim futbolcum. Hakkını sonuna kadar savunacağım” şeklinde konuyu değerlendirmişti. Çağatay Korkmaz da zaten Metin Korkmaz’ın öz yeğeni. Bir parantez açayım. Metin Korkmaz, hem Beşiktaş’la hem de Trabzonspor’la doğrudan ya da dolaylı olarak uzun yıllardır iş yapıyor. Her iki kulübün bazı yöneticileriyle de medyada sık sık fotoğrafları yayınlanıyor.MERTCAN... 2. LİG FUTBOLCUSU!

16 Kasım 1995 doğumlu olan ve Trabzonspor altyapısından yetişen Mertcan Çam, 3 Temmuz 2014’te Trabzonspor ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. İlk 1,5 yıl Trabzonspor U21 takımının formasını giydikten sonra Şanlıurfaspor’a kiralık gönderildi. 3 ay önce çok büyük bir talihsizlik yaşadı, Şanlıurfaspor kulüp yöneticilerinin saldırısına uğradı, şehri terk etmek zorunda kaldı. 2 ay önce yine 2. ligden Bandırmaspor’a kiralık gitti. Bandırmaspor’da da ilk 2 maçta yedek kalmasına rağmen son maçlarda 11’de sahaya çıkmaya başladı. Genelde orta sahada görev yapıyor.

HİÇ BONSERVİS ÖDENMEDİ

Trabzon’da yetişen Mertcan için şu ana kadar hiç bonservis ödenmedi. İki yıl Ş.Urfa’da kiralık oynayan futbolcu, bu devre arasında Bandırma’ya gönderildi.CEVAP ARAYAN SORULAR

- Sözleşmede yer alan 885 bin dolar tutarındaki 5 adet çek, Trabzonspor’a şimdiden verildi mi? Ve Trabzonspor tarafından da bir faktoring şirketine kırdırıldı mı?

- Mertcan Çam’ın sözleşmesi önümüzdeki sezon sonunda bitecek olmasına rağmen, Beşiktaş niçin bu süreyi beklemeye gerek duymadı?

- Trabzonspor’da forma şansı bulamayan ve 2. lig takımlarında bile bazen yedek kalan Mertcan Çam, Beşiktaş’ta hangi yöneticilerin ya da teknik adamların isteğiyle transfer edilmek istendi?

- Beşiktaş ve Trabzonspor yönetiminde bu transferi bilen toplam kaç yönetici var?

OLCAY ŞAHAN SUDAN UCUZA VERİLMİŞTİ!

Beşikta ş ile Trabzonspor arasında geçen sezonun devre arasında Olcay Şahan transferi yapılmıştı. Trabzonspor, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Beşiktaş’a bonservis ücreti olarak sadece 200 bin Euro ödeneceğini belirtmişti. Bildirimde ayrıca Olcay’la yıllık 1 milyon 700 bin Euro üzerinden 3,5 yıllık sözleşme imzalandığı ifade edilmişti.

Bu transferde Olcay Şahan’ın ağabeyi olan Osman Şahan’ın da menajerlik ücreti olarak 500 bin Euro aldığı yine Trabzonspor tarafından resmen duyurulmuştu.MEHMET EKİCİ TRANSFERİNDE KRİZ ÇIKMIŞTI

Olcay Şahan’ın Beşiktaş’tan Trabzonspor’a transferi sırasında her iki kulüp arasında “Mehmet Ekici, Beşiktaş’tan başka bir kulübe gidemez” içerikli bir sözleşme imzalandığı da gündeme gelmişti. Ancak yaşanan gelişmeler üzerine hem Beşiktaş hem de Trabzonspor bu iddiayı yalanlamıştı. Nihayetinde Mehmet Ekici, Fenerbahçe’yle sözleşme imzalamıştı.

Atilla Türker
5 yıl
Beşiktaş Yöneticisi Ürkmezgil: "Bütün Beşiktaşlılar Ezikti Yalan Mı?"
Fenerbahçe ve Galatasaray'a hayranlık duyduğu şeklinde yansıtılan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Ürkmezgil; Beşiktaşlı olarak Fenerbahçe, Galatasaray'ın şampiyonlukları sonrasında üzülmüyor muyduk? Ezik değil miydik? Yanlış mı bu? Takım maddi ve manevi olarak kötüye gidiyordu. Onlar statlarında oynuyorlardı. Fenerbahçe ve Galatasaray'a hayranım kelimesini asla kullanmadım. Böyle bir şey olabilir mi? Hangi Beşiktaşlı o dönemlerde ezik değildi ki? Hayran kelimesini ortaya çıkarsınlar hemen istifa ederim. Hayran kelimesini kullanmadım. Eziklik doğru" dedi.

Haber1903
5 yıl
Milli Takım'ın Başına İgor Tudor!
Çok yakışacağını düşünüyorum şahsen..
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle