{"HasError":false,"Message":"","Data":"\n\n
\n

Bu Mesaja Gelen Cevaplar

\n
\n
\nkimseyi hedef almadim kardeşim sanırım yalnis anlaşıldım. yanlis anlisldiysam lutfen kusura bakmayın. fakat bir üye yaşadığım durumu ve dusuncemi yazdigim için sen troll müsün diyor. bu hakki kendinde nasil buluyorsa. onuda hedef almadim aslında sadece biraz insanları anlasın herşeye kendi çerçevesinden bakmasin diye onun diliyle yanit verdim. dediğim gibi yalnis anlasilmissam affola. çünkü bu internet sağlayıcıları iyice kafami bozdu.
\n \n
\n \n 0\n \n\n serdaryigiter\n | 7 ay\n
\n\n \n
\n
\n
\nTeşekkürler.

Bu çabalar olmasaydı daha kötü olacağını temin ederim.Buradan konuyu anlamamakta ısrarcı olan kişiler için yine, yeniden yazıyorum:

Özellikle 2016'da, dönemin milletvekili Sayın İbrahim Özdiş aracılığıyla defalarca BTK ile temas kurduk. Mecliste basın toplantısı düzenledik, olayı araştırdık, bilgi edindik, öneriler sunduk. Sayın Özdiş, bizimle irtibat kurarak mecliste bakana sorular yöneltti.

O dönemlere dair bazı önemli dönüm noktalarını dün şu mesajımda ana hatlarıyla özetlemiştim:
https://teknoseyir.com/durum/1115355#comment-4001313

Düşünün, Eylül 2016'da çıkan BTK kararında, paket hızı ne olursa olsun AKK aşımı sonrası 3 Mbps'ye düşen hızlar 4.5 Mbps olacaktı ve bu şekilde devam edecektik bugüne kadar. AKK olacaktı, zamlar zaten her üründe ve hizmette olduğu gibi takdir edersiniz ki kaçınılmazdı ve hızımız 4.5 Mbps'ye düşüyor olacaktı.

İnanın ki gecemizi gündüzümüze katıp uğraştık ve aradan sadece 3 ay kadar biz zaman geçtikten sonra, yani Aralık 2016'da bu 1 Mayıs 2017 - 31 Aralık 2018 arası "oransal hız düşümünün" olduğu geçiş dönemi ve ardından 31 Aralık 2018'de AKK'nin kaldırılacağı kararı çıktı. Tüm çabalarla elde edilen en iyi kazanım buydu, bu şekilde uğraşmamış olsak, yüzbinlerce insan destek olmamış olsa bugün 4.5 Mbps bile değil, 3 Mbps ile devam ediyor olacaktık.

TurkNet'in ve diğer alternatiflerin AKK'yi erkenden kaldırıp kotasız paketler satıyor olması da tamamen bu sayededir. Bunu, bizzat TurkNet yöneticisi Sinan Kurmuş ifade etmektedir:Not: Videoda 12:07'ye gelin.

Şunları da lütfen herkes okusun (lütfen göz gezdirmeyin, yavaş yavaş hepsini, her cümlesini okuyun), ne için çabaladığımızı bilmeden lütfen "ADSL kullanıcıları için çabalamıyorsunuz." gibi son derece mesnetsiz ithamlar öne sürmesinler:

Change.org kampanya metnimiz: https://www.change.org/p/internette-kotaya-kısıtlamaya-düşük-hıza-fahiş-fiyatlara-hayır
https://www.change.org/p/internette-kotaya-kısıtlamaya-düşük-hıza-fahiş-fiyatlara-hayır-btkgovtr/u/19403990
\n \n
\n \n 1\n \n\n kontratak\n | 7 ay\n
\n\n \n
\n\n
\n\n","HashErrorCode":0,"UnixTime":1581909948.0}